Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy startują do jednego z biegów rozgrywanych w trakcie festiwalu w Krynicy-ZdrojuMateriały prasowe / TAURON Festiwal Biegowy / Na zdjęciu: zawodnicy startują do jednego z biegów rozgrywanych w trakcie festiwalu w Krynicy-Zdroju

Krynicki TAURON Festiwal Biegowy świętuje dziesiąte urodziny. Do końca maja niższe wpisowe

 Redakcja
Redakcja
Bogaty, a przy tym zróżnicowany program sportowy, koncerty, spotkania z gwiazdami, ponad 650 tys. zł w nagrodach(!) i rekordowa frekwencja. TAURON Festiwal Biegowy planuje huczne urodziny! Korki od... izotoników wystrzelą 6 września w Krynicy-Zdroju.

TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce. W ciągu trzech dni rozgrywanych jest tu 30 biegów i marszów na trasach ulicznych i górskich o łącznej długości ponad 300 km.

- W programie imprezy coś dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i doświadczeni biegacze, Ci biegający rekreacyjnie i zawodowcy ścigający się o nagrody, indywidualiści i drużyny, młodzi i starsi, całe rodziny! - zaprasza Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, aktywny biegacz.

Katalog biegów ulicznych w Krynicy-Zdroju otwiera najszybszy bieg na 10 km w kraju - Życiowa Dziesiątka, rozgrywana w randze Mistrzostw Polski Masters. Można też pobiec na 15 km czy półmaraton. Królewskim dystansem imprezy w uzdrowisku jest Koral Maraton. Z kolei konkurencje górskie to dystanse od 2,6 km na wskroś alpejskiej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 22 km Runek Run po kultowy Bieg 7 Dolin 34/64/100 km. Urodzinową nowością w programie są biegi na 80 i 117 km, z premierowym dla Festiwalu odcinkiem trasy między Rogaczem a Rytrem.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa": Piast jak nikt inny zasłużył na tytuł. "Po prostu cały sezon dobrze grali w piłkę"

W programie sportowym Festiwalu są też konkurencje klasyczne (Krynicka Mila), biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie), Bieg Kobiet, biegi dla dzieci i młodzieży (od 300m do 1 km) i propozycje dla całych familii - Rodzinny Bieg Nocny 5 km, Sztafeta Deptaka czy klasyfikacja "Najszybsza rodzina" w której poszczególni członkowie rodziny rywalizują w biegach na 1, 10 i 21 km. Z kolei miłośnicy marszów nordyckich ścigają się o medale Mistrzostw Polski w nordic walking, a w marszu "Przegoń Zawał" wspierają profilaktykę chorób układu krwionośnego.

Biegowym harpaganom dedykowana jest festiwalowa etapówka - Brubeck Iron Run, którą wydłużono w tym roku do 100 mil (160 km). Przez 3 dni uczestnicy wystartują aż 9 razy w górach i na ulicy o różnych porach dnia. Prócz rywali, biegacze zmagają się tu z samym sobą - ze zmęczeniem, sennością.

- Czasu na regenerację jest mało, bo kolejne biegi startują w kilkugodzinnych odstępach. A jeszcze trzeba się zmieścić w ostrych limitach czasowych... - wskazuje Zygmunt Berdychowski, który w 2015 r. sam ukończył tę morderczą konkurencję.

Dla uczestników dziesiątej edycji TAURON Festiwalu Biegowego kryniccy organizatorzy przygotowują nagrody o rekordowej wartości ponad 650 tys. zł - blisko pół miliona złotych zostanie wypłaconych w gotówce! Ponadto jeden z uczestników Festiwalu odjedzie do domu nowiutkim samochodem! Wieloletni sponsor nagrody - Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral" z Nowego Sącza - obiecało biegaczom wyjątkowy, urodzinowy egzemplarz auta!

TAURON Festiwal Biegowy to także bogaty program imprez towarzyszących - koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. W ubiegłych latach Krynicę odwiedzili m.in. ś.p. Irena Szewińska, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Oktawia Nowacka, Denis Urubko, Marcin Lewandowski, Adam Korol czy trener Bogdan Wenta. Nazwiska gości tegorocznej edycji oraz artystów, którzy zaprezentują się na festiwalowej scenie poznamy w wakacje.

Zobacz także: Krynica ma najwszechstronniejszą imprezę biegową w Polsce!

W 2018 r. w Krynicy pakiety startowe TAURON Festiwalu Biegowego odebrało 8,6 tys. osób z Polski i zagranicy, co jest rekordem frekwencji Festiwalu. Zapisy do dziesiątej edycji wskazują, że wynik ten może zostać poprawiony! Na nieco ponad trzy miesiące przed startem lista zgłoszeń jubileuszowej edycji Festiwalu obejmuje już blisko 6 tys. osób. Zgłoszenia przyjmowane są w portalu www.festiwalbiegowy.pl.

- Warto zapisać się już teraz. Do 31 maja obowiązują niższe opłaty startowe - zachęca Anna Czerwińska, prezes Fundacji "Festiwal Biegów", organizatora TAURON Festiwalu Biegowego.

Partnerem tytularnym 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia SA. Partnerami imprezy są: Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Miasto i Gmina Muszyna, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, MOSiR w Krynicy-Zdroju, Małopolska, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral", Bakalland, Maspex, Muszynianka, Brubeck.

Zobacz także: Amerykanie cisną, ale Marcin Świerc chce odpalić wrotki. Polak wśród faworytów biegu UTMB

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL