Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz i Iga Baumgart-WitanPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu od lewej: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz i Iga Baumgart-Witan

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Aniołki Matusińskiego ze srebrem i rekordem kraju!

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Sztafeta reprezentacji Polski 4x400 m, w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic, wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha i ustanowiła nowy rekord Polski.

Trener Aleksander Matusiński już w sobotnim biegu kwalifikacyjnym miał spory ból głowy, bo Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan od zeszłej niedzieli do czwartku zaliczyły po cztery biegi na mistrzostwach świata i obie otwarcie mówiły o potrzebie odpoczynku. Ostatecznie do sobotniego biegu desygnował: Annę Kiełbasińską, Małgorzatę Hołub-Kowalik, Patrycję Wyciszkiewicz oraz Święty-Ersetic i był to bardzo dobry wybór, bo ta czwórka - po kontrolowanym biegu - uzyskała bezpośredni awans do finału.

W finale do składu powróciła Baumgart-Witan. To jej trener Matusiński powierzył otwarcie rywalizacji na pierwszej zmianie, wystawiając obok niej do walki Patrycję Wyciszkiewicz, Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz Justynę Święty-Ersetic. 

- Aby zdobyć medal, na pewno będziemy musiały pobić rekord Polski - mówiła po biegu kwalifikacyjnym Święty-Ersetic (ZOBACZ).

Jak powiedziały, tak zrobiły. Baumgart-Witan rozpoczęła bardzo mocno i już po 400 metrach wyprowadziła sztafetę na drugą pozycję. Wyciszkiewicz i Hołub-Kowalik utrzymały bardzo wysokie tempo, zawodniczki doskonale się zmieniały, dzięki czemu Święty-Ersetic wyruszyła na ostatnie 400 metrów na drugim miejscu. 

A Justyna Święty-Ersetic uczyniła to, do czego już przyzwyczaiła kibiców. Najpierw przepuściła przed siebie Jamajkę, Sherickę Jackson, a następnie zaatakowała na ostatnich metrach i wróciła na drugą lokatę, pieczętując tym samym srebrny medal dla Biało-Czerwonych. 

Polki ponadto ustanowiły nowy rekord kraju (3:21.89). Poprzedni obowiązywał aż przez 14 lat. Dzięki znakomitemu wynikowi, nasze zawodniczki wywalczyły kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. 

Czytaj także: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Historyczny sukces Marcina Lewandowskiego. "Niesamowite szczęście"

W niedzielę nieuchwytne dla Polek były tylko Amerykanki (3:18.92) w składzie: Phyllis Francis, Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad i Wadeline Jonathas. Brąz zdobyły Jamajki (3:22.37): Anastasia Le-Roy, Tiffany James, Stephanie Ann McPherson, Shericka Jackson. 

Wyniki sztafety 4x400 m:

MiejsceKrajCzas
1.USA3:18.92
2.Polska3:21.89
3.Jamajka3:22.37
4.Wielka Brytania3:23.02
5.Kanada3:25.91
6.Belgia3:27.15

 

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Konrad Bukowiecki. "To smutne. Nie urodziłem się po to, żeby być szósty"

Czy spodziewałeś/aś się medalu sztafety 4x400?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

 • Piotr Jakich Wielu Zgłoś
  Ten kto minusuje to na pewno jakieś jamajskie plemię które umie czytać po polsku:) ,,,chyba że to pożyteczni idioci którzy nie mają szacunku do zwycięzców.
  • Jerzy Sędek Zgłoś
   Czyli jak stwierdził Łukasz Kadziewicz - " drugi to pierwszy przegrany " .
   • Katon el Gordo Zgłoś
    ANIOŁKI MATUSIŃSKIEGO MAJĄ SWOICH TRENERÓW. Aleksander Matusiński jest trenerem kadry narodowej kobiet w biegu na 400 m oraz klubowym trenerem Justyny Święty-Ersetić. Gratulacje za
    Czytaj całość
    świetną robotę. Natomiast pozostałe zawodniczki na co dzień w swoich macierzystych klubach mają zupełnie innych trenerów o czym dziennikarze często zapominają albo wręcz nie wiedzą. A może warto byłoby ich też wymienić:Iga Baugart-Witan – tr. Iwona BaugartPatrycja Wyciszkiewicz – tr. Tomasz LewandowskiMałgorzata Hołub-Kowalik – tr. Zbigniew MaksymiukAnna Kiełbasińska – tr. Michał ModelskiAleksandra Gaworska – tr. Andrzej Giza
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL