Najnowsze Wyniki/Kalendarz
biegacze podczas półmaratonu w KrakowieAgencja Gazeta / Mateusz Skwarczek / Na zdjęciu: biegacze podczas półmaratonu w Krakowie

Koronawirus. 15. Półmaraton Warszawski nie odbędzie się 23 maja

Michał Fabian
Michał Fabian
Największy półmaraton w Polsce nie odbędzie się w pierwotnym terminie - 23 maja. "W obliczu panującej pandemii to jedyna możliwa i rozsądna decyzja, jaką mogliśmy teraz podjąć" - poinformowali organizatorzy 15. Półmaratonu Warszawskiego.

Półmaraton Warszawski to jedna z największych imprez biegowych w kraju. W ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce pod względem frekwencji w zawodach na dystansie 21,0975 km. Ukończyło go 12 761 biegaczy.

"Połówka" w stolicy zawsze odbywała się pod koniec marca. W tym roku wyjątkowo została przeniesiona na 23 maja (z uwagi na mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni, które miały zostać przeprowadzone 29 marca). Jednak po wybuchu pandemii koronawirusa o organizowaniu imprez masowych nie ma mowy.

We wtorek Fundacja Maraton Warszawski - organizator 15. Półmaratonu Warszawskiego - poinformowała o zmianie terminu. Bieg nie odbędzie się 23 maja. Nowa data ma zostać podana do końca kwietnia.

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski chwali przełożenie igrzysk. "Decyzja podjęta w trybie pokoju olimpijskiego"

"W obliczu panującej pandemii, postępującego wzrostu zachorowań w naszym kraju i dynamicznej sytuacji, jest to jedyna możliwa i rozsądna decyzja, jaką mogliśmy teraz podjąć" - czytamy w komunikacie Fundacji Maraton Warszawski.

Jubileuszowa, piętnasta edycja miała odbyć się w wyjątkowej scenerii - po zmroku. Start biegu planowano na godz. 20.35.

"Dbajcie o siebie i innych. Zostańcie w domach. Ćwiczcie. Wkrótce spotkamy się znowu na biegowych trasach i chcemy Was wtedy widzieć w jak najlepszej formie!" - tak kończy się komunikat organizatora 15. Półmaratonu Warszawskiego.

Czytaj także: Biegi. MŚ w półmaratonie Gdynia 2020 przełożone na jesień przez koronawirus
Czytaj także: Tokio 2020. Marcin Lewandowski o przełożeniu igrzysk. "Jaka tragedia? Nie ma żadnej tragedii"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy planowałeś start w 15. Półmaratonie Warszawskim 23 maja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    W tym roku powinni dać sobie spokój. Mało zostanie czasu, by Świat zmieścił wiele imprez (nie tylko sportowych) po koronawirusie w 2020 roku...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL