Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Drugie zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Kuusamo!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Justyny Kowalczyk zakończył się bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym w Kuusamo. Polka o trzy sekundy wyprzedziła Marit Bjoergen. Trzecia była Therese Johaug.

To był bardzo dobry bieg w wykonaniu Justyny Kowalczyk. Najlepsza polska biegaczka, podobnie jak w piątek, nie dała szans rywalkom. Liderka Pucharu Świata od początku narzuciła szybkie tempo. Zwycięstwo nie przyszło jej jednak łatwo. Wysoko poprzeczkę zawiesiła Marit Bjoergen, która chciała się zrehabilitować za nieudany start w piątkowym sprincie.

Norweżka bardzo dobrze przebiegła pierwszy odcinek trasy. Na punkcie kontrolnym umiejscowionym na 1,4 km Bjoergen była najlepsza. Najgroźniejsza rywalka Justyny Kowalczyk była od niej szybsza zaledwie o pół sekundy. W dalszej fazie biegu Polka i Norweżka biegły na podobnym poziomie, lecz nieznacznie szybsza była nasza zawodniczka. Na trzecim kilometrze reprezentantka Polski miała już 2 sekundy przewagi.

Kowalczyk jako ostatnia wyruszyła na trasę sobotniego biegu i miała przekazywane informacje dotyczące czasów Bjoergen. Ta z niepokojem oczekiwała na rezultat Kowalczyk w miejscu przeznaczonym dla aktualnej liderki biegu. Polka ostatnią część dystansu pokonała z zaciśniętymi zębami i wielką determinacją, by być lepszą od Bjoergen. Cel ten udało się osiągnąć, a przewaga biało-czerwonej wyniosła 3 sekundy.

- Bieg był bardzo trudny. Cały czas walczyłam z Marit. Dwa ostatnie kilometry naprawdę dobrze mi poszły. Nie jestem sprinterką, więc za każdym razem takie krótkie dystanse nie są dla mnie łatwe - powiedziała po zakończeniu rywalizacji Kowalczyk. To jej drugie w tym sezonie zwycięstwo i jubileuszowe setne miejsce na podium wliczając w to etapy zawodów w Kuusamo i Tour de Ski oraz finałowych zawodów PŚ. Co zrozumiałe, Kowalczyk po dwóch zawodach ma na swoim koncie komplet punktów. 

Z dobrej strony pokazała się Paulina Maciuszek , która zajęła 28. miejsce. Do Kowalczyk straciła minutę i trzy sekundy. To jej pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Na 41. pozycji rywalizację zakończyła Kornelia Kubińska, 58. była Agnieszka SzymańczakSylwia Jaśkowiec zajęła 63. lokatę.

Aktualna klasyfikacja Pucharu Świata ->

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzas
1Justyna KowalczykPolska13:33,7
2Marit BjoergenNorwegia+3,0
3Therese JohaugNorwegia+14,6
4Julia CzekaliewaRosja+18,4
5Charlotte KallaSzwecja+18,7
6Krista LahteenmakiFinlandia+26,3
7Sadie BjornsenUSA+29,0
8Astrid Uhrenholdt JacobsenNorwegia+33,9
9Heidi WengNorwegia+39,3
10Masako IshidaJaponia+42,2
28Paulina MaciuszekPolska+1:03,4
41Kornelia KubińskaPolska+1:13,5
58Agnieszka SzymańczakPolska+1:27,5
63Sylwia JaśkowiecPolska+1:30,8

Komentarze (35):

Wszystkie komentarze (35)

Komentarze (35)

×
    Wszystkie komentarze (35)
    PRZEJDŹ NA WP.PL