WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk podjęła decyzję. Weźmie udział w mistrzostwach świata

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Justyna Kowalczyk po raz dziewiąty w karierze weźmie udział w mistrzostwach świata. W austriackim Seefeld Polka ma pobiec w sztafecie oraz sprincie drużynowym.

W tym sezonie Justyna Kowalczyk nie startuje w Pucharze Świata i skupia się przede wszystkim na pracy szkoleniowej. Trenujące z nią młode reprezentantki Polski poczyniły duże postępy. Owocem tej pracy są dobre występy na mistrzostwach świata juniorek Moniki Skinder i Izabeli Marcisz. Kowalczyk nie powiedziała jednak ostatniego słowa i ma w planach start na mistrzostwach świata w Seefeld.

Polska mistrzyni najprawdopodobniej nie wystąpi w biegach indywidualnych, choć nie wyklucza możliwości startu w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Pewny jest jej udział w sztafecie i sprincie drużynowym. Informację tę Kowalczyk potwierdziła na Twitterze.

- Justyna Kowalczyk przewiduje start w sztafecie i sprincie drużynowym z Moniką Skinder. Wszystkie ostateczne decyzje podejmowane będą na miejscu, w zależności od aktualnej formy - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner w rozmowie z portalem sportsinwinter.pl.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik jest w życiowej formie? "Czuć od niego pewność siebie"

Zobacz także: Historyczny sukces Moniki Skinder. Brązowy medal Polki na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

Oprócz Kowalczyk w składzie kobiecej reprezentacji Polski znalazły się Monika Skinder, Izabela Marcisz, Weronika Wyka oraz Urszula Łętocha. Mistrzostwa świata w Seefeld rozpoczną się 19 lutego i potrwają do 3 marca.

Zobacz także: Tydzień do rozpoczęcia MŚ w Seefeld. Wyjątkowa ochrona podczas najważniejszej imprezy sezonu

Dla Kowalczyk będą to dziewiąte mistrzostwa świata w karierze. Zdobyła na nich osiem medali: dwa złote, trzy srebrne oraz trzy brązowe.

Czy Justyna Kowalczyk powinna wystartować na mistrzostwach świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL