Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej SulęckiNewspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Piotr Wilczewski oficjalnie trenerem Macieja Sulęckiego. Przygotuje Polaka do walki z Andrade

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Potwierdziły się informacje dotyczące trenera Macieja Sulęckiego (27-1, 11 KO). Kolejnym szkoleniowcem Polaka będzie były mistrz Europy w boksie - Piotr Wilczewski.

Po nagłej śmierci legendarnego trenera - Andrzeja Gmitruka, Maciej Sulęcki zmuszony był do znalezienia nowego opiekuna, który poprowadzi go w kolejnym pojedynku. Wybór padł na Piotra Wilczewskiego. W rozmowie z ringpolska.pl "Striczu" przyznał, że obecnie nie ma czasu na eksperymenty.

- To nie jest czas, w którym można eksperymentować, dlatego zdecydowałem się na współpracę z Piotrem Wilczewskim. Znamy się i na razie na treningach wygląda to bardzo dobrze. Dwa tygodnie spędzimy w Warszawie, a potem na cztery tygodnie przenoszę się do Dzierżoniowa. Tam odbędą się te najmocniejsze sparingi - stwierdził Sulęcki.

Polski pięściarz swój kolejny pojedynek stoczy najprawdopodobniej w styczniu bądź lutym w Stanach Zjednoczonych. Rywalem Polaka ma być Demetrius Andrade, mistrz świata federacji WBO w wadze średniej. 

- Z mojej strony wszystko zostało zaakceptowane. Rozpocząłem mocne przygotowania i trenuję tak, jakby ta walka miała być. Jutro rozpoczynam pierwsze luźne sparingi z Dariuszem Sękiem. Znam datę i miejsce pojedynku, ale od ogłaszania takich rzeczy są promotor i organizator gali - powiedział dla ringpolska.pl Sulęcki.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #27: kulisy gali KSW 46

Czy wybór Piotra Wilczewskiego na trenera jest słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL