WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Wasyl Łomaczenko

Znamy datę kolejnej walki Wasyla Łomaczenki. Celuje w kolejny tytuł

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Wasyl Łomaczenko (12-1, 9 KO), aktualny mistrz świata WBA i WBO w kategorii lekkiej powróci do ringu 12 kwietnia 2019 roku. Dwukrotny mistrz olimpijski dąży do zunifikowania tytułów mistrzowskich w wadze do 61 kg.

Łomaczenko w ostatniej walce, 8 grudnia w Nowym Jorku, pokonał jednogłośna decyzją sędziów Jose Pedrazę i odebrał mu pas federacji WBO. Ukrainiec na zawodowych ringach walczy od października 2013 roku. Już w trzeciej zawodowej walce "Hi Tech" sięgnął po pas mistrzowski WBO w kategorii piórkowej, a w 2016 roku został czempionem wagi super piórkowej. 

W kwietniu promotorzy mistrza olimpijskiego z Pekinu i Londynu będę próbowali doprowadzić do jego starcia ze zwycięzcą walki pomiędzy Richardem Commeyem i Isą Czaniewem. Stawką tego pojedynku, który odbędzie się 2 lutego, będzie tytuł federacji IBF w wadze lekkiej. 

Wasyl Łomaczenko jest uważany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Przed przejściem na zawodowstwo jego rekord na ringach amatorskich wynosił 396 wygranych przy tylko jednej porażce.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (newsy): komplet kibiców obejrzy KSW 46

Czy Wasyl Łomaczenko to obecnie najlepszy bokser bez podziału na kategorie wagowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL