Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Byrd (z prawej) PAP/EPA / Soeren Stache / Na zdjęciu: Robert Byrd (z prawej)

Boks. Głowacki - Briedis. Wiadomo, co sędzia Robert Byrd mówił po ciosie łokciem

Igor Kubiak
Igor Kubiak
"Wstawaj. Jedziemy, wstawaj!" - krzyczał w kierunku leżącego i zamroczonego Krzysztofa Głowackiego sędzia Robert Byrd. Sytuacja miała miejsce tuż po skandalicznym ciosie łokciem Mairisa Briedisa.

Wielkim antybohaterem pojedynku w półfinale turnieju World Boxing Super Series był sędzia Robert Byrd. Walka zakończyła się w 3. rundzie, ale 74-latek zdążył popełnić kilka rażących błędów. Przez brak reakcji po ciosie Krzysztofa Głowackiego w tył głowy Mairisa Briedisa, Łotysz "odpłacił" się Polakowi nieprzepisowym łokciem prosto w szczękę.

Polak padł na matę, był wyraźnie zamroczony, a sędzia klepnął go w ramię i krzyknął: "Wstawaj. Jedziemy, wstawaj!" Zgodnie z przepisami Byrd powinien dać "Główce" czas na odpoczynek, maksymalnie nawet do 5 minut. Ostatecznie Łotysza ukarał odjęciem jednego punktu. Całą sytuację zobaczysz TUTAJ.

Następnie powiedział pięściarzom, by walczyli czysto i wznowił pojedynek. Briedis błyskawicznie zaatakował Polaka, który przyjął otwartą wojnę. Łotysz kilkukrotnie mocno trafił naruszonego wałczanina, posyłając Polaka na deski.

"Główka" po chwili padł jeszcze raz na deski - 9 sekund po gongu, oznajmiającym koniec rundy. Byrd w całym zamieszaniu nie usłyszał ciągle rozbrzmiewającego sygnału. Krótka przerwa nie wystarczyła Głowackiemu. W 3. rundzie został ponownie znokautowany i sędzia przerwał pojedynek.

"Nie poddam się" - mówił po zakończeniu walki polski pięściarz (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Czy WBSS powinno powtórzyć walkę Briedisa i Głowackiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL