Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tyson FuryGetty Images / Steve Marcus / Na zdjęciu: Tyson Fury

Boks. Wilder - Fury. Najpierw wygrana, potem emerytura? Fury może powiedzieć "pas"

Dawid Borek
Dawid Borek
Bardzo możliwe, że walka z Deontayem Wilderem - o ile ją wygra - będzie jedną z ostatnich w zawodowej karierze Tysona Fury'ego. Anglik myśli już o sportowej emeryturze.

Rozważania nt. zakończenia profesjonalnej kariery przez Tysona Fury'ego wynikają z jego umowy z ESPN. W jej ramach angielski bokser ma stoczyć jeszcze trzy walki - w tym jedną z Deontayem Wilderem. Później - gdy kontrakt wygaśnie - Fury najpewniej odsunie się w cień.

- Nie jestem stary, ale pozostały mi jeszcze trzy walki w ramach kontraktu z ESPN. A potem poważnie pomyślę o odejściu - mówi Fury ESPN. 

Z Deontayem Wilderem Tyson Fury zmierzy się już w najbliższą sobotę (22 lutego) na gali w Las Vegas. To będzie jeden z najważniejszych bokserskich pojedynków w 2020 roku. Panowie już raz spotkali się w ringu ponad rok temu. Wtedy jednak sędziowie nie potrafili wskazać zwycięzcy, więc walka zakończyła się remisem.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Wasilewski o kulisach wyjazdu z Kinszasy. "Musieliśmy uciekać jak jacyś mordercy"


- Kiedy w sobotę pokonam Wildera, zakończę swoją grę, zakończę swoją misję. Zdobędę każdy pas, który mogłem w tej grze wygrać. Po tym zwycięstwie nie będę miał już nic więcej do zrobienia, nic nowego do zyskania - tłumaczy Fury.

W rozmowie z BBC dodaje, że jest pewny swojego triumfu z Wilderem, jeśli pojedynek odbędzie się na pełnym dystansie. - Sędziowie lubią elegancki styl. Wilder nie może pokonać mnie na punkty, to niemożliwe. To jest Las Vegas, a nie Los Angeles. Jeśli odbędzie się 12 rund, wygram - podkreśla Fury.

Po konfrontacji z Wilderem Fury chciałby zmierzyć się jeszcze z Anthonym Joshuą.

Czytaj też:
Eddie Hearn wskazał faworyta walki Wildera z Furym
Świetna wiadomość dla kibiców. Walka Tyson Fury - Deontay Wilder w TVP Sport

Czy Fury pokona Wildera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL