Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur SzpilkaNewspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Koronawirus. Boks. "Ja jestem prostym chłopakiem". Artur Szpilka o współpracy z Andrzejem Liczikiem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Artur Szpilka po kontrowersyjnym zwycięstwie nad Siergiejem Radczenką koncentruje się na rewanżu. - Trenujemy z trenerem Andrzejem Liczikiem w większym pokoju, a jak jest cieplej to na polu - mówi o treningach w czasie pandemii koronawirusa.

Artur Szpilka po porażce z Siergiejem Radczenką rozstał się z rosyjskim trenerem Romanem Anuczinem i rozpoczął współpracę z Andrzejem Liczikiem. Pięściarz z Wieliczki w rozmowie z portalem sport.tvp.pl zdradził, jak trenuje w dobie pandemii koronawirusa.

- Nie jest łatwo. Wszystkie siłownie są zamknięte, trzeba organizować sobie czas tak, by móc cokolwiek potrenować. Trenujemy z trenerem Andrzejem Liczikiem w większym pokoju, a jak jest cieplej to na polu. Każdy trener ma nową optykę na boks, ja wróciłem do początku - podkreślił "Szpila".

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej dodał, że wrócił do podstaw sztuki bokserskiej. - Każdy trener ma inny pomysł na boks. Wróciliśmy do podstaw, do pomysłu na lewy prosty, prawy prosty. Nie chcę mówić za dużo (...) Ja jestem prostym chłopakiem i potrzebuję prostych podpowiedzi - ocenił.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): Toledo brutalnie znokautowany, popis Ormanowa na ACA


30-letni "Szpila" ma żal do Anuczina, że narożnik nie zareagował, kiedy przegrywał na punkty z Radczenką. - Narożnik nie dawał żadnej wskazówki, że mogłem tę walkę przegrywać. Gdybym cokolwiek takiego czuł, to zacząłbym wcześniej. Z perspektywy ringu, wydawało się, że to wystarczy - podsumował.

Szpilka na gali boksu w Łomży wygrał z Radczenką na punkty, ale większość ekspertów i kibiców uznało werdykt sędziów za skandaliczny. - Chcę spróbować jeszcze raz, chcę koniecznie rewanżu. Jeśli przegram bądź wygram słabo, to sam zakończę karierę, bo to znaczy, że coś się we mnie wypaliło - zapowiedział 30-latek.

Zobacz:
Boks. Fiodor Łapin niepokoi się o Artura Szpilkę. "Był zdziwiony, że nie jest monstrum"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL