Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem Newspix / Edijs Palens / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem

Głowacki - Briedis. Garczarczyk: WBO absolutnie może nakazać powtórzenie walki

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ekspert bokserski Przemysław Garczarczyk poinformował, że federacja może zarządzić powtórzenie walki pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Mairisiem Briedisem.

"WBO absolutnie MOŻE nakazać powtórzenie walki/DQ (DQ - dyskwalifikacja - przyp. red.) na podstawie błędów sędziowskich. To nie tak, że decyzja ringowego (widziałem takie opinie) jest niepodważalna. Przepisy na to pozwalają. Jak będzie - to inna sprawa. Nie odpuszczamy" - napisał na Twitterze ekspert pięściarski, dziennikarz fightnews.com i Polsat Sport, Przemysław Garczarczyk.

Już wcześniej możliwość złożenia protestu do światowej organizacji boksu zawodowego sugerował promotor Krzysztofa Głowackiego - Andrzej Wasilewski, a nawet dyrektor TVP Sport - Marek Szkolnikowski.

Przypominamy, że polski pięściarz przegrał z Mairisem Briedisem po nokaucie w 3. rundzie. Wcześniej kilka fatalnych błędów popełnił 74-letni sędzia Robert Byrd. Amerykanin nie zauważył nieczystego ciosu Głowackiego w tył głowy Łotysza. Chwilę później to Polak otrzymał uderzenie łokciem w szczękę, po którym po raz pierwszy padł na deski. Na dodatek Byrd nie słyszał dzwoniącego przez 10 sekund gongu i nie zauważył wbiegnięcia na ring sztabu Briedisa.

Czytaj teżKrzysztof Głowacki o chamskim ciosie Mairisa Briedisa. "Szczęka boli mnie jak cholera"

W jednym z komentarzy Garczarczyk przypomniał jedną z powtórzonych walk. "Nie tak dawno: Murata-N'Dam, 2 lata temu. WBA nakazała powtórkę walki o tytuł po wątpliwej decyzji sędziów w pierwszym pojedynku" - czytamy.

Stawką walki Głowacki - Briedis był awans do finału turnieju WBSS. 

Czytaj teżBoks. Głowacki - Briedis. Wiadomo, co sędzia Robert Byrd mówił po ciosie łokciem

ZOBACZ WIDEO Głowacki - Briedis. Promotor Polaka zapowiada protest

Czy walka Głowacki - Briedis zostanie powtórzona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL