Wątek dotyczący artykułu

Prezydent Wrocławia: Niech żyje demokracja!

- Niech żyje wolność, niech żyje demokracja! - zamanifestował na otwarciu Igrzysk World Games 2017 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dostał owację od 30 tysięcy ludzi.

przeczytaj cały artykuł

Arkady 241

Tak to jest jak świniom zabierze się koryto :D
Ciekawe jest ze KOD powstał tuż po wygraniu wyborów przez PiS. Jak to Korwin mówił, rządy PiSu dobrego nic nie przyniosą, ale to jest wola ludu, ludzie chcieli ich to taką władzę mają i trzeba się z tym pogodzić a nie szczekać że brak demokracji.
A właśnie, panowie Schetyna jak i Petru nawołują do puczu i zamachu stanu, to chyba jest nawet karalne skoro tak chcą pogrywać z legalnie wybraną władzą w wolnych wyborach. Sądownictwo potrzebuje reform, tam są ludzie którzy zostali po poprzednim ustroju, aczkolwiek zastanawiający jest dla mnie jeden punkt w którym sędziowie mogą pozostać na stanowiskach jeżeli są powołani przez ministra sprawiedliwości... takiego zapisu być nie powinno.
I zapamiętajcie, PiS to żadna prawica, prawdziwa prawica nie rozdaje socjalu ani niczego takiego, prawica chce by naród wyzwolił przedsiębiorczość i obniża w ten sposób podatki (coś jak na Węgrzech, jakiś czas temu obniżyli np VAT) żeby zachęcić ludzi do tego aby sami sobie tworzyli miejsca pracy a jakoś nie zaobserwowałem by PiS obniżył jakiekolwiek podatki.
Aby w Polsce musi odejść od polityki pokolenie tych którzy zaczynali swoje kariery w latach 70 czy 80 i nieważne po której stronie barykady byli.
Co do artykułu - sport powinien być apolityczny, żadnej polityki na stadionach!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
mgr inż. Uthar

Władza została wybrana legalnie i legalnie zawiesiła obowiązywanie konstytucji torpedując prawidłowo wybranych sędziów TK. Nie lubie Pisu ani PO potrzebujemy ludzi z poza układu obecnego politycznego. Np Piotrowicz prokurator komunistyczny aż niechce sie wierzyć, że jest on czysty. TW Bolek był TW ale odszedł w odpowiednim moncie szkoda, że nie umie się do tego przyznać itak to mu nic chwały nie odejmie. Tusk miał dziadka w wermachcie. Kaczyńscy likwidatora AK. Nie chce być źle zrozumiany każda strona źle postępuje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Modafi

Po części to się z Tobą zgadzam. I chociaż jestem za PIS to zdaje sobie sprawę, że i tam są osoby, które mają swoje za uszami. Ale wiem też jedno, że takiego "bydła tak bydła" jakie robi ta niby cała opozycja, to jeszcze nie widziałem. Tak, była Samoobrona. Tak, był też Palikot. Ale takiej bandy to naprawdę, jeszcze w swoim życiu nie widziałem. Generalnie pisząc, to te ich zachowanie ma i swoje plusy (przynajmniej w moim przypadku) Bo moja przyszła żona (która sympatyzowała bardziej za PO) widząc to co odpierdzielają stwierdziła, że na jej głos niech już nie liczą. Dla mnie dobre i to.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Wiesz problem jest taki, że to PiS dąży do opcji atomowej(opozycja też). Opozycji w tym wypadku się nie dziwię, jeśli szara eminencja nazywa ich zbrodniarzami odpowiedzialnymi za śmierć brata, a kanapkowa chce dla nich obozów... Sądy działają źle lub bardzo źle to fakt, ale te ustawy sugerują, że tylko jedna opcja polityczna będzie miała wpływ na obsadę sądów i też będzie mogła bez problemu odsunąć/wyeliminować sędziów. To rodzi niestety podejrzenie, że wykorzysta to do ukarania wyimaginowanych/ realnych wrogów. Trójpodział władzy polega na tym, że każda władza jest od siebie niezależna teraz istnieje ryzyko skupienia całej władzy na Żoliborzu. Przejęcie sądu najwyższego pozwoli im unieważnić każde wybory. Robią pewne rzeczy dobrze tylko mieli być inni od platformy, a nie słuchają ludzi (brak referendum o gimnazja). Wiesz przed poprzednimi wyborami PO PSL i inni na mocy ustawy jakby się zawzięli i postanowili z taką mocą jak PiS mogli by wszystkich wsadzić do więzienia( z innych opcji politycznych) Czy wprowadzić stan wyjątkowy. Dla mnie obecny podział Polaków przez politykę jest nie do przyjęcia. Rodzice i żona to PiS na śmierć i życie w moim przypadku ;) ja jestem po środku czyli jestem wrogiem nie lubię PiSu ani PO. Problemem jest to, że to też eskaluje do europy... PiS eskalował PO eskaluje... Zmienia się postrzeganie nas w Europie. Mogą nas wyprosić z UE co będzie wiązało się z stratami dużymi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Modafi

Wiedziałem, że wspomnisz o Kaczyńskim. A więc tak - zgadzam się, że pojechał za ostro. Ale po części to wcale mu się nie dziwię. Tym bardziej, że każdy człowiek ma swoje granice. Przecież ile to już razy Kaczyński został przez nich nazwany małym Hitlerem, a to Stalinem, a to znowu Putinem. Już nie wspomnę o zachowaniu Borysa Budki który ewidentnie prowokował do takiego zachowania. Szkoda, że o takich rzeczach nie wspominasz, ale mniejsza z tym. A faktycznie wycieranie sobie gęby przez tą pseudo opozycję osobą jego brata, jest zwykłym brakiem kultury.
Piszesz o możliwej izolacji naszego kraju tak ? To jeśli do tego dojdzie, to proszę kierować swoje pretensje do PO i reszty tych lemingów. Bo to oni przecież nie potrafią przyznać się do przegrania wyborów, i za wszelką cenę próbują wszelkimi sposobami dostać się ponownie do koryta, nie patrząc oczywiście na koszty.
PS. Zanim wyproszą nas z UE to szybciej ta UE sama się rozleci. Bo w takim kształcie ta organizacja tak po prostu nie ma racji bytu. Tym bardziej, że prawdziwe problemy dopiero przed nią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Modafi

Ale to co, poddajecie się czy jak;) Dobra @kasyx równy z Ciebie chłop (bo fajnie się czyta Twoje komentarze) i nie mam zamiaru toczyć z Tobą wojen. Tym bardziej, że ta stronka i tak schodzi na psy. Ale chociaż takich jak Ty fajnie się tutaj czyta (mam na myśli TYLKO sport) he he.
Tak więc, mam nadzieję, że sztama ? Mimo tego, że jestem pisiorem a Ty platfusem ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Kasyx

Wojny z nikim nie prowadzę, szczególnie jeśli chodzi o politykę. W ramach ciekawostek, na Pis głosowałem tyle samo razy co na PO (wybory prezydenckie, parlamentarne, samorządowe)
Nie jestem platfusem, moje poglądy polityczne ciężko zakwalifikować. Czasem jestem "lewakiem", czasem konserwatywny aż do bólu.
Ale kiedy widzę co Kaczyński wyprawia, krew mnie zalewa (chociaż na politykę lukam z przymrużeniem oka)
Jarek powoli robi to, co na Białorusi ten "ciepły człowiek".
Jeszcze tylko niech zmieni konstytucję i będzie miał władzę absolutną.
Nie mam nic kompletnie do Ciebie, pomimo dzielących nas poglądów.
Jest tu kilka osób, które mają zupełnie inne zdanie niż ja (np Przemek, Szakaluch, Jerry) a i tak dobrze się dogadujemy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
mgr inż. Uthar

Uważam Cię za inteligetną osobę. Nie trzeba odpowiadać na marnej jakości prowakacje z jednej jak i drugiej strony. De.. sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Jak PiS donosił na PełO było si(np wybory samorządowe 2014). Prowokowanie prowokowaniem nie jest godne wspominania nawet(chamski chwyt dzięki za wspomnienie aczkolwiek wypowiedź BB była w łagodnym tonie...), ale niech spróbuje tak postąpić poseł opozycji czy lider czy inny to go nawet nie dopuszczą do mównicy. TW Balbinka aka śpioch może za dużo, zabił brata chce się mścić na innych. Opozycja jego brata do smoleńska nie wysłała. Robię za adwokata diabła, ale obie strony polityczne są popaprane. Po bo atakuje PiS na każdym możliwym froncie. Mamy w tej chwili Polskę na granicy wojny domowej dzięki politykom jednej i drugiej opcji. PiS wytknęło błedy PO i dlatego wygrało, tylko że samo zaczęło je powielać. Tak naprawdę reforma SN jest konieczna tylko mam nadzieję, że nie zostanie wykorzystana w celach politycznych.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Ja głosując na PIS liczyłem właśnie na to, że ktoś się wreszcie zabierze za to wydawałoby się nietykalne środowisko jakim jest "Polskie sądownictwo" Gdyby pisowcy tego nie zrobili to w następnych wyborach dostaliby środkowy palec a nie mój głos. Zresztą mogę pójść z Tobą o zakład, że tym posunięciem PIS w oczach potencjalnych wyborców wygrał (mimo tych demonstracji pod sejmem, i w wielu miastach Polski) a nie stracił.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

To szacunek bo 90% ich elektoratu znajduje się 37% polaków żyjących na socjalu (Dane z GUS), które zostało kupione 500+. Z sądami trzeba coś zrobić, ale nie w stylu PiS i przy wypowiedziach Kaczyńskiego i Pawłowicz. Problem jest też innej natury. Wyborcą PiSu może sie i to podobać. Tylko jeśli nas wykluczą za to z UE to popłyniemy finansowo. Jeśli Nato przestanie aktywnie wspierać wepchnie nas to w ręce Rosji. Polityka to sztuka kompromisu PO i PiS o tym zapomniało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Modafi

Daj spokój, że Nas wykluczą. Gdybyśmy byli małym państewkiem, to może i tak. Ale taki rynek zbytu ? Kto sobie na to pozwoli ? Zresztą, Ty naprawdę myślisz, że taka Rosja mimo sankcji nie robi lewych interesów z Niemcami czy Francją ?

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

To akurat jest możliwe. Nasz rynek zbytu jest taki se ani duży ani mały. I tak będziemy musieli kupować od Uni lub Rosji. Rosja kręci swoje lody tylko oficjalnie jest im trudniej. Pytanie czy za szefa chcemy miec putina czy merkel. Nasz dtosunek do Rosji wskazuje ze Unia nie musi doklafac do nas kasy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Arkady 241

Może zostanę tutaj "zjechany" ale żeby tutaj było dobrze musi przyjść osoba spoza układu okrągłego stołu, oraz ich współpracowników (Petru np). Dopóki są ludzie ze starego systemu będziemy się żreć. Dlatego sądzę że tylko prawica może u nas coś naprawić.
Powiem tak, PiS ma ten ogromny plus że nie daje sobie wepchać uchodźców, niedługo wybory samorządowe, ta parszywa 11/12 (jeden niby nie podpisał ale na pewno się zgadza z nią) która podpisała tą listę która mówi o tym by przyjąć uchodźców do największych miast polski podpisała na siebie wyrok. Mogę się założyć że przynajmniej połowa odpadnie i przyjdą na ich stanowiska osoby z innej opcji politycznej. PO miałoby szansę na walkę z PiSem ale oni wolą protestować (KOD jest spalony) i gdyby właśnie zmienili poglądy na uchodźców, oni naprawdę są tak durni że myślą iż Polacy ich chcą. Zmanipulowany sondaż dawał do 60 procent przeciwników, a większa liczba to aż 80 procent przeciwników uchodźców.
PiS kupił sobie wyborców 500 +, wiedzą że na razie są nie do ruszenia bo każda inna opcja polityczna (zwłaszcza prawica) jest za tym by te 500 + zabrać, i tu się zgodzę. Tworzyć miejsca pracy, może nie zwiększać płacę minimalną ale zmniejszyć te podatki. Ostatnio w wiadomościach słuchałem jak Morawiecki mówił i Szydło że to wszystko zostało osiągnięte tym że podatki nie zostały podniesione. Uśmiałem się. Teraz może i zablokowali benzynę + ale za to mają zwiększyć podatek od wody chyba też od węgla i paru innych rzeczy, niestety nie pamiętam co to było.
Prawdą jest że Platforma jakby była u władzy również by sobie poczynała tak samo jak PiS, 8 lat rządów jej wystarczy, wara na emeryturę za 600 zł miesięcznie, tak samo PiS, do Kaczyńskiego nic nie mam, ba. Nawet wierzę że jest prawdziwym patriotą ale jego metody się mi nie podobają. Co do jego wystąpienia w sejmie to ja tylko się zapytam, co tak późno? Opozycja go obrzucała błotem od bardzo dawna i aż dziw że tyle wytrzymał i co, teraz nagle co on wygaduje? A co opozycja na niego wygaduje? Mieszają go z błotem, wyzywają od Kaczystanów itp.
A co do Unii to zgodzę się, ona szybciej sama padnie niż nam coś zrobią, teraz Wielka Brytania wychodzi, ale wg mnie gdyby ktoś nie manipulował w wyborach we Francji, a mogę się założyć że Le Pen by wygrała to Frexit stałby się faktem. Ale ktos maczał w tym palce żeby tylko nie wygrała, spójrzcie na tego Macrona, pomińmy jego żonę, on jest tak nieudolnym politykiem... sam fakt że muzułmanie nawoływali na głosowanie na niego musi o czymś świadczyć, jest tak samo marnym politykiem jak Schultz i jeśli on pokona Merkel... tym lepiej dla nas.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

A dlaczego masz zostać zjechany ;) ? Nie wiem jak inni, ale ja się z Tobą zgadzam. Napiszę Ci tak - Jestem za PISem, ale mnie też niektóre osoby z tej partii denerwują np Pawłowicz (swoją drogą co ona robi w tym PISie to nie mam pojęcia) Pięta, czy ten cały Rydzyk. Ale jak to mówią, wszyscy nie mogą być doskonali ;) Co do wyborów we Francji to uważam podobnie, że tam był przekręt, aby tylko Le Pen nie wygrała. Bo gdyby wygrała, a Francja wyszłaby z UE razem z WB to co wtedy ? Chyba nie muszę pisać. Wracając do Macrona, to też myślimy podobnie, i tak jak piszesz, niech świadczy o nim to, że sami muzułmanie nawoływali, żeby na niego głosować. Paranoja he he.
Wracając jeszcze do Kaczyńskiego, to ponownie myślimy podobnie :) Jasne, że przesadził. Ale no kurcze, ile można ? Po nim jechano jak po szmacie i było ok ? I tak się dziwię, że wytrzymał tak dlugo. Tym bardziej, że tak jak wczesniej już pisalem, każdy człowiek ma swoje granice.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Dlatego właśnie bo straszna "moda" na platformę się zrobiła.
A tak z ciekawości, gdyby nie PiS to na kogo oddałbyś głos? Bo rozumiem że w przyszłych wyborach czy to samorządowych czy parlamentarnych na nich zagłosujesz.
PS. Padło tutaj słowo o Wałęsie... ja powiem tak, tą chwałę odbiera mu właśnie to że nie chce się przyznać. Ludzie by wybaczyli ale on woli iść w zaparte... to przez niego odwołano rząd Olszewskiego który chciał zrobić lustrację, po upadku komuny jedyny kraj jaki się zdecydował na ten krok to Czechy, odsunęli komuchów od władzy. Wałęsa ma już swoje miejsce w Polskiej historii ale niech zacznie doceniać innych, bo solidarność to nie tylko on jak to sam mówi że wszystko zrobił sam.
A Pani Krzywonos? Mówicie o tej Pani który gdyby nie to że Solidarnościowcy wyłączyli prąd, wyjechałaby na miasto tramwajem i by złamała strajk?
Najlepsze to było w sejmie jak to ona wymachiwała konstytucją że ona niby ją w latach 80 drukowała... to ciekawe, przecież to konstytucja Aleksandra Kwaśniewskiego i jego współpracowników z PZPR :)

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Na kogo oddałbym swój głos w następnych wyborach ? Oczywiście, że na PIS bo nie widzę innej opcji. A wiesz dlaczego ? Dlatego, że pod ich rządami naprawdę nie odczuwam, że coś mi tam zabierają. Jeszcze zagłosuje na nich, na przekór tym wszystkim onetom, interią, wp, tvn24, radiu Z gdzie szczują na ten PIS przy każdej możliwej okazji. I nawet nie mam im tego za złe. Ale jeśli jadą po nich jak po szmacie, a niby są BEZSTRONNI, to dlaczego nie robią tego samego z tą niby opozycją he ? Nieraz oglądam obrady sejmu, i widzę jak ta opozycja się zachowuje i to jest ok, tak ? Wspomniałeś o Wałęsie ;) To niedawno (dokładnie w dzień dziecka) na swoim facebooku nazwał obecną minister edukacji "krową" i myślisz, że te niby bezstronne media o tym trąbiły ? Zapomnij ;) Powiem Ci tak..... PO chce zrobić to samo co w 2005 roku, czyli straszyć i jeszcze raz straszyć tym złym PISem. Tylko, że teraz już im tak łatwo nie pójdzie, a wiesz dlaczego ? Dlatego, że teraz większość z nas ma dostęp do internetu, i nie musi już słuchać i przede wszystkim wierzyć w to wszystko, co mówią i piszą w tych niby bezstronnych mediach o których Ci wymieniłem.
Jeszcze słowo o tej całej Krzywonos ;) W niedzielę słuchałem jej przemowę na tych ich demonstracjach, i wiesz co powiedziała ? Powiedziała, że apeluje do młodych ludzi, aby wychodzili na ulice, bo ten zły PIS weźmie im "internety i komputery" ;) No brak słów. Naprawdę mam nadzieje, że jednak większość Polaków nie da się nabrać, na te ich zagrywki. Bo tak jak pisałem już wcześniej, PIS też ma swoje za uszami, ale lepszej opcji dla Polski w tej chwili nie widzę.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

" Ale jeśli jadą po nich jak po szmacie, to dlaczego nie robią tego samego z tą niby opozycją he" nominuję do miana najgłupszej wypowiedzi 2017. Reszta wypowiedzi jest tak marna i niekonkretna, że nawet nie ma się do czego odnieść.

Jesteś oderwany od rzeczywistości, wierzysz w totalne głupstwa pisu o jakimś rozlewaniu bogactwa, niszczeniu elit, łataniu budżetu, przywracaniu godności, dominacji w Europie itp. Gdy to wszystko to tanie polityczne zagrywki kosztem logiki, wizerunku Polski i kieszeni obywateli.
Zobacz prognozy demograficzne średniej długości życia i powiedz mi jaki sens ekonomiczny ma obniżka wieku emerytalnego. Kobiety żyją średnio 82 lata. PIS pieprzył, że reforma PO to była "praca do śmierci". 1/4 życia na młodośc, 1/4 na emeryturze. Kiedy one mają odłożyć te pieniądze do 60-tki? Tak tak ja wiem, że wyborcy PiSu wierzą w jakieś tajemne sposoby na mnożenie pieniędzy, zabieranie elitom i złodziejom, ale równie dobrze można wierzyć w istnienie Mikołaja i smoki.

Zapewne dostając kiedyś zawrotną emeryturę 1133 zł zagłosujesz na innych populistów, którzy wyciągną jeszcze więcej z kieszeni Twoich dzieci, żebyś TY mógł się nażreć. Ale przecież jak Ci Szydło powie, że w Polsce jest bogactwo, to będziesz pomimo biedy dalej taki dumny i uśmiechnięty. Bo PiS nic nie zabiera. 500+ nie jest z twoich pieniędzy przecież, brak jakichkolwiek konsultacji przy reformach (edukacji, sądownictwa, samorządu) też jest ok, bo trzecia emanacja jarosława wie, gdzie Polska ma zmierzać, by być krajem wiecznego słońca.

BTW. spytaj Tarczyńskiego jak mu idzie budowa hali dla Vive. Obietnice na fecie po LM łatwo przychodzą. Przypominam, że zapierając się na honor obiecał rozpoczęcie budowy w tej kadencji, czyli do 2019. Czy jednak jak Ci nic nie "zabierają" to się nie martwisz?

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Słuchaj odpowiem Ci krótko, bo szkoda czasu na takich jak Ty. A więc, nie mam zamiaru wychodzic na ulicę i bronic tych ludzi typu Schetyna, Petru, Waltz czy jak jej tam, tylko dlatego, że drą ryja jak to w Polsce jest źle za PISu. Jeśli jest Ci źle to świeczka, do tego biała róża i pod sejm. Wracając do obietnic wyborczych, to mam Ci przypomnieć expose Tuska z 2011roku ? Co może amnezja już Ciebie dopadła he ? Kończąc, jeśli będzie mi źle za PISu to prosta sprawa, więcej ma nich nie zagłosuje. Ale w tej chwili, mają moje poparcie i bardzo dobrze, że biorą się za te nasze skostniałe sądownictwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Yves

No i udowodniłeś niestety tylko tyle, że jesteś płytki jak Silnica. Wiek emerytalny dotrze też do Ciebie, może kiedyś zmądrzejesz jak będziesz biedny i bez emerytury.

Tradycyjnie zero konkretów i jakieś szczucie, pojedynek pis vs po i tak dalej.
Nie popieram PO, nie popieram Petru, popieram życie publiczne bez kłamstw i obłudy oraz dobro obywateli Polski i w tym się różnimy. Ty się karmisz jakimiś zemstami, prawdą objawioną i honorem. A że głównie to jednak trzeba pracować i żyć to tam szczegóły. Niestety partie polityczne nie kierują swojego przekazu do ludzi mądrych i racjonalnych, tylko takich jak ty.

Grasz w grę kaczyńskiego, który chce, żeby obywatele nie pytali o budowę dróg, kolejki w szpitalach, emerytury, marność urzędów, tylko KŁÓCILI się o wypadek lotniczy siódmy rok i krzyczeli o jakiejś zdradzie, sprzedawaniu się Niemcom/Putinowi/Ameryce itp. Te slogany są tanie jak swego czasu lód "Lulek" i maczugi.
Jednocześnie uważasz, że masz jakiś monopol na percepcję wydarzeń publicznych. Paranoja. Szkoda czasu to na baranów co łykają polityczne łajno z obu stron.

Jak widać ludzie o słabym pojęciu o podatkach/konstytucji/moralności grają w tę grę. Śmieszne jak potem te marionetki jak ty narzekają na jakość polityki, że brutalne, że się wyzywają itp.

PS. To jak z tym Tarczyńskim, kiedy hala dla Vive? Ponoć PiS spełnia obietnice.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Gdzie i w którym momencie napisałem, że PIS spełnia WSZYSTKIE obietnice "amebo umysłowo" ?
Czekam na konkrety, gdzie i kiedy tak napisałem. Jeśli nie odpowiesz, to kończę rozmowę.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Ale czemu kreujesz jakieś durne tezy. Ja rozumiem, że ty nie jesteś premierem tego kraju, tylko zwykłym wyborcą i nie rozliczam cię z obietnic partii rządzącej. Nie rozumiem tylko, czemu w nie wierzysz bez jakiejkolwiek refleksji. Bo ślepo ich popierasz.

PiS wali takie pustostany o jakimś "uzdrowieniu polskich sądów", żeby chronić swoich kolesi, czyt. Kamińskiego. Czy to już uprzywilejowana kasta, czy jeszcze nie? Ułaskawienia "bez trybu" też spoko? Że Polacy nie mogą pracować do śmierci, że podwyżka ceny paliw to jednak nie jest podwyżka, że abonament to na polską telewizję narodową jak BBC, że 500+ to nie są pieniądze wszystkich Polaków itp. itd.
A Ty w to wierzysz.

Politycy mają w d*pie obywateli i najwyższy czas żebyś to zrozumiał.
A Tarczyński to tylko przykład ich moralności. Obiecał halę na 15 tysięcy w glorii zwycięstwa naszej drużyny po wygranej w LM i zrobił zupełne NIC. Ale do sejmu wszedł. hajs się zgadza, można 4 lata popierdzieć. W następnej kampanii obieca to samo i znowu wejdzie do sejmu, bo przecież "umie mówić po angielsku' i jest dobrym bodyguardem prezesa.

A ty nie umiesz się wznieść ponad swoje sympatie polityczne i powiedzieć krótko, że to po prostu żenada i to co tyle lat było krytykowane przez obecnych rządzących, którzy obiecali jakieś moralne odnowienie kraju.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Tłumaczę ostatni raz. Jeśli zobaczę, że PIS dokręcił śrubę takim szaraczkom jak ja, to mojego glosu w następnych wyborach nie dostaną. Ale w tej chwili nie mam (jeśli o mnie chodzi) żadnego powodu, aby wyłazic na ulicę aby protestować przeciwko temu rządowi. Naprawdę, tak ciężko to zrozumieć, że nie wszyscy patrzą na nich krzywym okiem. Chłopie mamy demokrację ! A jeśli Tobie zle, to proszę bardzo, możesz sobie demonstrować do woli, ale nie narzucajcie swoich poglądów innym ludziom, co myślą inaczej.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Jeśli uważasz, że władza jest dobra do momentu, w którym zaczynasz cierpieć z powodu jej działań to zasięgnij jednak lektury opisującej istotę demokracji i władzy publicznej. Bo aż wstyd jak się chwalisz takimi durnotami i uważasz za normalne.

Władza ma spełniać interesy obywateli, a nie zadłużać, ograniczać karać tych, co mają inne poglądy. Tymczasem obecna skupia się głównie na karmieniu swojego elektoratu głupotami o niskim poziomie i łapówką w postaci 500+. Jak widać na ciebie działa to skutecznie. Kto by tam czytał o jakimś długu publicznym, żenujących obietnicach wyborczych, premierze marionetce, przecież "PIS nie przykręca śruby". Smutna rzeczywistość. Po co spłacać zadłużenie 15 miliardami z przetargu na częstotliwość LTE jak można rzucić ludowi na poczet głosów w przyszłych wyborach. No ale przecież nie zabierają.

Jesteś marnym przykładem osoby bez poglądów (czyt. klasyczne niskie podatki i duże emerytury i renty i socjal; Polska do boju), której ktoś powiedział, że PiS jest ok dla Polski i tępo jej bronisz nie wiadomo dlaczego. A to tylko zwykli socjaliści, pseudopatrioci i parakatolicy. Istotą tej demokracji na którą się powołujesz jest też trójpodział władzy, ale do tego trzeba mieć już jakąś wiedzę.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Po części się zgodzę że PiS nie jest dobry, bo nie jest.
Ale na pewno nie chciałbym by po raz kolejny Platfusy doszły do władzy bo oni też mają swoje za uszami, tyle afer ile było a oni jak gdyby nigdy nic, co z tego że się nagrało/wydało. Oni nie chcą demokracji, oni chcą zamachu stanu a to jest zabronione. Rządy PiSu nic dobrego Polsce nie przyniosą (poza sprzeciwem w sprawie uchodźców) ale są wybrani przez obywateli jednak, niestety ale taka jest prawda. No i też się zgodzę z tym że żadna partia polityczna nie ma na celu interesu narodu czy państwa... rządząc spełnia swoje interesy przede wszystkim.
@modafi - ja wiem że na PiS ale gdyby tej partii nie było załóżmy, to na kogo oddasz swój głos?
PS. Co do 500 + to jednak wydawanie pieniędzy obywateli. Ja bym nie chciał żeby moje podatki które odprowadzał idą w nieznane. Jak będę chciał to sam coś komuś dam a nie państwo daje bez mojej wiedzy.
A właśnie, PiS dało 300 mln zł na remont dróg na Ukrainie i ja się np z tym nie zgadzam. Z drugiej strony szanowny Premier Tusk latał z Warszawy do Gdańska, politycy PO (Sikorski) wyłudzali kilometrówki, kto za to zapłaci? Obywatele.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Ale rozumiesz, że na świecie są też inne partie i poglądy niż "pis vs po"?
Twoja wypowiedź jest tak niekonkretna, "jakieś afery" itp., że nie chce mi się tracić czasu na dyskusję. Jakieś podatki, jakieś afery, jakieś wszystko, jakaś Polska. Co tam z konstytucją, suweren sie liczy.

Poczytaj ile pieniędzy wydaje Fundusz Rezerw Obowiązkowych(na który płaci pośrednio każdy posiadacz konta w banku) na ratowanie upadających SKOKów, a potem pomyśl, dlaczego pis woli pierdzieć o amber gold. Bo 8 ostatnich lat blebleble.
Polityka dotyczy każdego z nas, a tak wielu ludziom nie chce się nawet poświęcić 10 minut dziennie na lekturę o niej. Ale do wypowiedzi wszyscy pierwsi.

Wobec żenująco niskich prognoz demograficznych (1,2 dziecka na Polkę) w normalnym kraju dla promocji dzietności daje się ulgi podatkowe dla rodziców. U nas z kolei wybrano transfer gotówkowy za dzieci już urodzone i wielu uważa to za świetny pomysł. Co, że 20 miliardów rocznie, co że sama obsługa dodatkowy miliard. Politycy są tacy jak niedoedukowani obywatele lenie niestety.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Przepraszam bardzo, ale dlaczego zarzucasz mi to że nie wiem że są inne partie niż PiS i PO?
Ja o tym wiem, głosuję na partie które akurat teraz są poza sejmem i właśnie na to liczę że ludzie zaczną głosować na te inne partie niż PiS czy PO, ich czas się już skończył jak dla mnie. A przytaczam te przykłady bo o nich się tutaj toczy w głównej mierze dyskusja i nie pouczaj mnie że są też inne opcje polityczne.
No ok Skoki to sprawa PiSiorow a teraz porównaj ile afer mieli Platfusy a ludzie i tak na nich głosowali? Ja nie znam wszystkich afer ale na pewno można znaleźć kto co i jak. A pamiętasz lasy państwowe jak Platforma chciała je sprzedać w nocy żeby spłacić roszczenia?
Co do ulg podatkowych też racja, a pamiętasz kto wprowadził 23 procent VAT na produkty dla dzieci (dla ułatwienia dla Ciebie, ubranka zabawki)? No kto?
A obecny rząd skoro jest przeciw PiS to powinien to odwołać a dlaczego tego nie robi? No właśnie.
PS. A co do konstytucji, to ona jest taka że jak się postarasz to możesz dużo przez nią przepchać. Pytanie tylko, skoro jest demokracja to dlaczego sami nie możemy wybierać sędziów? O to jest pytanie.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

No to jeśli rozumiesz takie rzeczy to przestań postrzegać świat w stylu "Pis ma afery, ale PO też miała". Bo to poziom 8-latków.

Od rozliczania afer są wyborcy, od rozliczania korupcji niezależne sądy. Pis chce poszerzyć swoje uprawnienia dotyczące materii konstytucyjnej ustawą, żeby sądy zaczęły być polityczne. Co tam PO zrobiła jeszcze, żeby usprawiedliwić mącenie w ustroju przez kaczyńskiego?

Może jeszcze byś chciał wybierać sobie policjanta do kontroli drogowej albo panią do obsługi okienka w banku? Bycie sędzią to nie jest sprzedaż jabłek w warzywniaku. A ustawa pisu nie zmienia trybu wyboru sędziów na amerykański, gdzie wybierają ich obywatele. To dodawanie kolejnych patologii do wadliwego systemu, ale opakowali to w lotne hasła reformy korporacji, kasty itp. Debile się łapią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Arkady 241

PO miała o wiele więcej i chodzi mi o to że nie chciałbym by oni po raz kolejny dotarli do władzy ok? Aha czyli mamy zapomnieć o tym jak PO stuknęło nasze państwo na miliardy złotych?
Dług Gierka spłaciliśmy po jakichś 30 latach (napisałem mniej więcej, bo pewnie zaczniesz się rzucać że nie napisałem dokładnej liczby) a tego co nam zafundowało PO i funduje PiS nie spłacimy chyba nigdy. To są olbrzymie sumy.
A teraz coś Ci powiem. PiS jest legalną władzą w państwie jakby nie patrząc, opozycja wzywa do puczu i zamachu stanu a to już jest nielegalne i to jest demokracja?
PiS wybrała większość i powinni się pogodzić i czekać do następnych wyborów.
Co do sądów... jesteś głupi? Przykładasz Policjanta do sędziego? Sądownictwo od dawna było skażone ludźmi poprzedniego ustroju. Wiesz na czym polegał przekręt z okrągłym stołem? ZSRR zaczął upadać, nie miałby kto ich wspierać w Związku sami mieli problemy, komuniści musieli zacząć działać i dlatego powstał ten cały okrągły stół. Się dogadali że będą "nowe twarze" a starzy doczekają spokojnych emerytur i będą również mieć wpływ na politykę państwa. Naprawdę oni by tak dobrowolnie oddali władzę? Nie chce mi się w to wierzyć. Mi też się nie podoba reforma PiS ale faktem jest że sędziowie zawsze byli stronniczy. Ok mówisz że sądy są od rozliczania z korupcji... to dlaczego za czasów rządów Platfusów nikt nawet nie zająknął by wszcząć postępowanie?
Teraz jak jest PiS choćby robili nie wiadomo jakie przekręty to też sądy nic im nie zrobią bo będą je mieć w garści. Mam wrażenie że uważasz mnie za sympatyka PiSu, błąd. Wiesz dlaczego na PiS tak dużo nie napiszesz jakich dokonali przekrętów? Bo za krótko rządzą, PO miała 8 lat na to wszystko i trochę się tego nazbierało. PO jest bardziej europejską partią niż Polską, PO robiła wszystko by tylko Niemców zadowolić i żeby było cacy, dlatego też Tusk dostał poparcie od Merkel żeby został Przewodniczącym Rady Europejskiej. Kaczyński jest przynajmniej patriotą, choć wg mnie rządzi nieudolnie no i nie oszukujmy się. I to nie tylko moja opinia a ludzi którzy nie głosują na żadną z partii POPiS, a nawet wolą PO niż PiS. To on a nie premier Szydło pociąga za wszystkie sznurki.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Proszę, nie tłumacz mi historii, bo od tego nie są posty na sportowychfaktach, tylko książki. Preferuję lektury wyższych lotów.

Średni wiek sędziego w Polsce to 38 lat, więc masz bardzo prostą matematykę do zrobienia. A że Ziobro Ci coś nakrzyczy jakichś durnot żeby móc kontrolować sądownictwo to preferuję jednak pomyśleć zanim te komunały powtórzysz.

Sam jak twierdzisz nie utożsamiasz się z Pisem, a mimo to bardzo nachalnie próbujesz mnie wepchnąć w ramiona Platformy, której nie popieram. Żeby zamknąć to koło żenującego pojedynku toczącego Polskę od 10 lat.
Nie mam w zwyczaju kogoś krytykować z uwagi na "powszechną opinię", preferuję konkrety, które wymieniłem we wcześniejszych postach. Życzyłbym sobie, żebyście z kolegą Modafim również poszli tym tropem.

Opozycja nie wzywa do puczu, pucz to działanie niezgodne z konstytucją, czego przykładem są reformy sądów. Nie zgadzam się na upolitycznianie sądów i nie wiem czemu tak gładko uznajesz to za prawo władzy posiadającej w sejmie zwykłą większość.
Popierałem podniesienie wieku emerytalnego, bo przez wspomniany dług Gierka i destrukcyjną komunę finanse publiczne są w fatalnym stanie i nie stać nas obecnie na rozdawnictwo i rozbuchanie. Co robi obecna władza i to jest moja główna troska i zarzut.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

A Ty też masz problem nie czytasz ze zrozumieniem kiedyś wspominałem że sądownictwo potrzebuje reform ale nie podoba mi się to że Minister Sprawiedliwości może sobie wybierać.
To Ty mnie wpychasz w ramiona PiSu, napisałem że dobrze że w końcu ktoś się zabiera za sądownictwo ale to nie znaczy do cholery że popieram pomysły PiS!
Takie konkrety że Platforma ok ale PiS ble tak?
Wiek emerytalny? Dług Gierka? Człowieku... dług Gierka został spłacony na początku poprzedniej dekady a co po nim mamy? Dużo zostało słynne bloki mieszkalne np a po Platformie co? Wiesz że jest jeszcze takie coś jak dług ukryty? A teraz jak PiS doszło do władzy to ten dług przez m in 500 + jeszcze się powiększy.
A wiek emerytalny to nawet prawica mówiła, umówiliśmy się że będzie 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn i tak powinno zostać a to że został wydłużony to był skandal. I twierdzisz że opozycja nie wzywa do puczu? Masz rację... ona wzywa do majdanu w Polsce. I to jest też niezgodne z konstytucją. Znasz fundację otwarty dialog? Jej Prezes sam napisał co trzeba zrobić żeby obalić rząd. Wałęsa również wzywa do obalenia rządu i to jest fair?
Ale nie Ty i tak nazwiesz mnie wyborcą PiSu.
PS. A propo finansów, specjaliści światowi wiesz co mówili? Po tym co nam zostało z PRL (żeby było łatwiej nie popieram tamtego ustroju bo zaraz powiesz że jestem komuchem) stocznie, fabryki, nawet własne samochody produkowaliśmy, to Polska jakby tego za bezcen nie wyprzedała (Plan Balcerowicza) to bardzo możliwe że moglibyśmy takim Niemcom dorównać. Polskie firmy zostały sprzedane za granicę i to za śmieszne sumy...
Wracając do sądów to powiedz kto ma robić z nimi porządek jak jesteś taki mądry? Zapamiętaj sobie jedno. Sądy powinny być niezawisłe ale nie są, są bardzo upolitycznione dlatego chciałbym żeby sędziowie byli wybierani tak jak w systemie amerykańskim.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Chłopie, nie wiem co Ty za specjalistów słuchasz, ale jak Polska nie jest na poziomie Niemiec przez Plan Balcerowicza to wysiadam z takiej dyskusji. Co tam brak ekspansji terytorialnej za szlachty, co tam brak kolonii, co tam zabory, co tam brak marek światowych, co tam rewolucja przemysłowa, jesteśmy gorsi od Niemiec przez Balcerowicza :) Chłopie opanuj się. To są setki lat budowy przemysłu i know how, a nie 10 lat prywatyzacji, o której masz i tak nikłe pojęcie.

Nie, wydłużenie wieku emerytalnego to nie jest skandal, tylko konieczność, co rozumieją na zachodzie. Prognozy demograficzne są złe, więc albo zaczniemy płacić pewnie za 15 lat 3 razy wyższe składki w podatkach albo imigranci będą musieli łatać brak rąk do pracy. Poczytaj troszkę o systemach emerytalnych, oszczędzisz sobie wiele czasu na kreowanie średniej jakości argumentów.

Poziom medycyny i długość życia się podnosi, nie stać nas jako kraju na obniżanie wieku. Tnie jest żadna umowa dożywotnia wchodząca w życie z dniem rozpoczęcia pracy. To wymysł i to bardzo durny wymysł.

Nie zamierzam polegać na emeryturze państwowej, ale nie podoba mi się, że nie rozumiesz tego, że ZUS to worek bez dna i jakimiś moralnymi hasełkami do prawa wykonywania wnuków i odpoczywania po 60-tce nie oddasz ludziom ich składek na starość. Ja jako uczciwy płatnik oczekuję jakiegoś zwrotu, do czego mam prawo.

Ostatnie. Sam mówisz, że Ci się nie podoba upolitycznianie sądów, a nazywasz ludzi, którzy przeciwko temu protestują majdanowcami itp. Gdyby reforma pisu miała na celu reformę sądów, czyli skrócenie czasu postępowań i lepszą organizację sprzyjającą obywatelom to bym ją popierał. Tymczasem tam nie ma nic na ten temat.
I nie nazywam Cię wyborcą Pisu i nie nazwałem. Mówię tylko że twoje (wasze ciągłe) "a co PO zrobiła, a Po tamto..." nie wróci czasu i nie usprawiedliwia słabego rządzenia krajem przez PiS.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

A dlaczego sądzisz, że rządy PISu są złe ? Bo co, Schetyna Ci to powiedział ? Zobaczymy przy następnych wyborach, jak ludzie ich ocenią. Teraz przy tej reformie sądownictwa, też mamy słuchać tych co wychodzą na ulice ? Ilu ich jest ? Patrząc na taką Warszawe, przeszło dwa mln mieszkańców, a na demonstracjach max 30-40 tyś. W innych miastach wygląda nie lepiej. Katowice 3-4 tyś. Lublin 2-3 tyś Poznań 3-4 tyś W innych większych miastach podobnie. I co, to ma być ta większość ? Zrozum, właśnie ta większość spoleczeństwa ma już po dziurki w nosie ten cały Polski Wymiar Sprawiedliwości w obecnym kształcie i oczekują zmian. Zresztą, na początku 2016r też słyszałem od ekspertów (takich jak np Balcerowicz) że za rządów PISu obcy kapitał nie będzie chciał mieć z nimi nic wspólnego i będą zwiewać z tej złej Polski czym prędzej. U mnie w firmie np tak zwiewają, że Szwedzi (IKEA) rozbudowuje zakład w którym sam pracuje, a 20 km dalej budują całkiem nowy gdzie zatrudnienie znajdzie 300-400 osób. Podobnie było przecież z tą słynną już akcyzą na samochody. Tyle było straszenia, a co z tego wyszło ? Tak właśnie wyglądają te wasze wizje we wszystkich dziedzinach. Tacy właśnie jak Ty potraficie tylko straszyć tym PISem i nic więcej nie macie do zaoferowania. Dlatego po części, PO przegrało ostatnie wybory, bo zachowywało się dokładnie jak jak Ty w tej dyskusji.
Jeszcze jedno, tych zwykłych ludzi wyszłoby na pewno więcej na te ulice, ale wiesz kiedy ? Wtedy, gdyby nie było tam samego KODu i ludzi typu Petru, Frasyniuk, Schetyna, Kijowski, Łoziński, Krzywonos i reszty tej całe.... Ale, że nasza opozycja jest normalna inaczej....

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Szwedzi rozbudowują zakład, bo w Polsce są tanie koszty pracy, nic mniej, nic więcej. Jak wzrosną, to przeniosą na wschód i tak dalej.

Podałem przynajmniej 7 przykładów niespełnionych obietnic, a Ty dalej w zaparte :) Pis uprawia rozdawnictwo i karmi swój elektorat jakimiś zdradzieckimi mordami, ciągłym skłócaniem Polaków i audytami rozkradania Polski za czasów PO, a ilu ludzi dostało jakiekolwiek zarzuty? 2 lata minęły. Poczekajmy na polityczne sądy, pewnie się coś ruszy.

Nie chcesz odpowiadać na pytania, które zadaję, to chociaż nie mów, że mi Schetyna cokolwiek wmawia. Cytuję swój post poniżej z pytaniami do Ciebie. Czemu ten pis taki dobry? Bo Ci TVP powiedziało?

"Co takiego dobrego zrobił dla Ciebie pis w tej kadencji? VAT obniżony? Gaz z Rosji tańszy? Kwota wolna od podatku? Leki dla seniorów? Pomoc dla frankowiczów? Górnictwo uzdrowione? Hala w Kielcach na 15 tysięcy stoi?"

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Modafi

PIS rządzi niecałe dwa lata, a Ty chciałbyś już rozliczać ich ze wszystkich obietnic ? Przepraszam, ale czy Ty jesteś normalny ? Ale ok, zadam Ci jedno pytanko jeśli można. Wymień mi chociaż jedną partię rządzącą (mowa o Polsce) która spełniła wszystkie swoje obietnice, gdy doszła już do władzy ? Co do firmy IKEA to Ameryki nie odkryłeś, że tu jest tania siła robocza, ale tylko częściowo masz rację. Bo kilka zakładów mają już w innych państwach (np Słowacja, Czechy, Rosja, ostatnio Portugalia i USA) a i tak ich wydajność jest dużo gorsza od zakładów które są już w Polsce. Tak więc Panie mądry, firmy zagraniczne inwestując w innych państwach, nie tylko zwracają uwagę na tanią siłę roboczą, jak próbujesz mi tu sugerować. Tym bardziej, że ja osobiście na zarobki nie mogę narzekać (a dodam, że jestem zwykłym pracownikiem fizycznym)
Ale ok płacz sobie dalej, jak to w Polsce jest źle. Bo fakt, mogłoby być lepiej, ale w moim przypadku nie mogę narzekać. A co się poprawiło ? Np moja przyszła żona pracuje w firmie "Inter Groclin" i jeszcze do niedawna zarabiała na rękę 1600 max 1700 zł a teraz od stycznia, gdy podnieśli stawki minimalne ma na rękę 2100zł. Niby niewiele, ale zawsze coś. Generalnie (bo mieszkamy już razem) nasz miesięczny budżet to plus minus 6000zł

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Przepraszam, że nie daję się robić w ch*ja gdy Ty uważasz to za normalne postępowanie ze strony polityków. Że śmiem rozliczać z obietnic? Jakoś potrafią przepychać ustawy w 3 dni, więc te 2 lata brzmią jak dekada.

Śmieszy mnie to, że Duda wygrał wybory obiecując frankowiczom pomoc, a po nich tradycyjnie schował swoją ustawę w obawie przed gniewem Kaczyńskiego, bo państwo kosztowałoby to zapewne 60mld zł. No i co? No i nic, dalej płacą.

Politycy Pisu mienią się jako ludzie honoru zmieniający Polskę i pomagający Polakom, więc mówię po prostu jak bardzo rozmijają się z obietnicami, w które uwierzyli ludzie. I nadal wierzysz Ty. Nie pomagają przedsiębiorcom i zwykły obywatel nie odczuł pozytywnie w swojej kieszeni zmiany władzy.
No ale przecież uchodźców nie ma, to najważniejsze, można się dumnie uśmiechać zarabiając 4 razy mniej niż na zachodzie.

Firmy szukają tanich kosztów i będą ich szukać, więc nie rozumiem po co mi to tłumaczysz. W Polsce jest bardzo wysoki wskaźnik zalesienia, co sprzyja otwieraniu tartaków i zapewnianiu tym samym surowca dla producenta mebli. Wow, strasznie trudne do zrozumienia. Dostępność surowca+uwarunkowania kosztowe. Ciekawe czemu mieliby tu nie inwestować.

Cieszy mnie że Twoja dziewczyna zarabia lepiej dzięki wyższej płacy minimalnej, ale bez mechanizmów promujących przedsiębiorczość i rozwój nowych technologii ze strony państwa dalej będziemy biedniejszym krajem będącym dla zachodu dostarczycielem tańszych komponentów, półproduktów, usług itp. Pis nie robi nic w sprawie upraszczania życia przedsiębiorcy, a wręcz zwiększa liczbę urzędników, na których musisz łożyć i przepraszać, że śmiałeś przyjść do ich królestwa by założyć firmę albo załatwić papier urzędowy.
Pensje urzędników i służby publicznej pochłaniają 1/4 rocznych przychodów państwa. "Troszkę" dużo jak na tą jakość pracy. Mimo że miało być odbiurokratyzowanie, stop korupcji itp. itd. G*wno prawda.

Pisana na kolanie reforma edukacji też chluby nie przynosi.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

A zapomniałeś ile Niemcy stracili przez wybuch I wojny światowej? Zapomniałeś ile Niemcy stracili podczas II wojny? Oczywiście, był plan Marshalla to jasne ale gdyby nie ta prywatyzacja byłoby o wiele lepiej w naszym państwie, obcy kapitał byłby znikomy i to my byśmy szukali może rynku zbytu a nie my się nim staliśmy.
Akurat to że ZUS to piramida finansowa i kolos na glinianych nogach to doskonale o tym wiem.
Wiesz czemu nazywam ich majdanowcami? Bo to są ludzie którzy stracili stanowiska w rządzie i nie potrafią się z tym pogodzić że nie mają już wpływu na politykę państwa i chcą tak zdestabilizować kraj by znów oni byli przy władzy. W Ameryce np Clinton przegrała wybory a Trump wygrał i już zaczęły się protesty. Czy to jest normalne? Nagle jak wygrał Trump to koniec demokracji? Czy jak np SLD przegrało wybory to nagle wychodzili na ulice i mówili że się nie zgadzają że to koniec demokracji? Podałem przykład SLD bo jak podam przykład PiS w 2007 roku to znów uznasz mnie za PiSiora.
A PO wcale lepiej nie rządziło, jak dla mnie jadą na tym samym wózku, czyli na te partie nie powinno się głosować. Dość bandy POPiS.
A propo Planu Balcerowicza, wiesz że Polacy to najbardziej pracowity naród albo jeden z najbardziej pracowitych narodów? To by dużo też dało.
Imigranci? Czyli co wg Ciebie mamy przyjmować tzw. "Uchodźców"?
@modafi - właśnie z tym się zgodzę. PO przegrało bo nie potrafią zadbać o swoich wyborców, pewien dziennikarz mówił jak Komorowski przegrał wybory, to było tylko chyba 51,5 do 48,5 nie tak wysoka przewaga Dudy. Platforma mogła się przygotować na wybory parlamentarne ale nie... oni woleli wołać że trzeba przyjąć uchodźców i jak to źle będzie jak PiS będzie rządził. Masz rację, PO specjalizuje się w tym że straszy ludzi PiSem a "Pan Balcerowicz" wielki mi autorytet, oczywiście pamiętam jak mówił że firmy będą uciekać bo PiS chyba na początku chciał nałożyć podatek na kapitał zagraniczny, ale nie pamietam czy to weszło czy też nie, a powinno. Nie ma wyjątków. Platfusy jakby chciały naprawdę, powinni przestać straszyć Kaczyńskim bo PO jednak ma potencjał (a na pewno miało teraz to chyba nie) by w wyborach parlamentarnych pokonać PiS. Ja sam jestem zwolennikiem tego by Prezydent jak i rząd wywodziły się z różnych partii. Oczywiście też masz rację bo gdyby to byli zwykli obywatele to protesty by odniosły o wiele większy sukces. Ale od razu jak powstał KOD zaraz Nowoczesny Rysiek, Nowacka, Schetyna, Kopacz się podczepili i to ludzi zniechęciło. Mi też się nie podoba co robi PiS, jeżeli by były protesty np. by ograniczyć 500 + to bym poszedł, pod warunkiem że nie byłoby nikogo z polityków. Był nie tak dawno protest studentów i co? Na proteście większość osób to ludzie po 60 a wśród nich kto? Poseł Szczerba.
A co do akcyzy na samochody to sam obserwuję ten rynek i jakichs zmian cen nie dostrzegłem.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

O tej akcyzie na samochody to spierałem się z dwoma wyborcami PO u mnie w pracy i to tak ostro ;) Przy tej akcyzie było 6 opcji jeśli dobrze pamiętam tej nowej opłaty. Ja sprawdziłem sobie to na stronie "puls biznesu" i pisano tam, że tak po prawdzie nic się nie zmieni w tych opłatach, czyli zostanie prawie tak jak obecnie. Ale, że ktoś (wiadomo kogo mam na myśli) na różnych profilach społecznościowych rozsyłał informację z tą "najgorszą opcją" to znowu trochę ludzi nabrali. Tłumaczyłem im, panowie przy tej opłacie nic się nie zmieni odsyłając do źródła informacji wiec po co siejecie ferment ? A oni i tak swoje jak zakodowani.... co ty Mariusz pierniczysz, pisiory już to wprowadziły ustawa wchodzi od nowego roku. Pytam się, gdzie o tym przeczytaliście ?.... Na facebooku i pokazują tabelkę oczywiście z tą najgorszą opcją ;) Tak więc, dałem sobie spokój z dalszym tłumaczeniem, bo to i tak nic by nie dało. Na tym przykładzie chciałem też pokazać, jak takie media społecznościowe wpływają na myślenie zwykłych osób. Trochę to smutne, ale co zrobic ? Takie czasy.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Nie zapominam przede wszystkim ile straciła Polska od 1775r do właściwie 1989. I to jest powód, dlaczego jesteśmy biedniejsi niż zachód, a nie że "Balcerowicz sprzedał za grosze". Po co państwu takie spółki, poza tym żeby zatrudniać "swoich"?

Jako że w kwestiach prywatyzacji zgadzam się z Korwinem, to muszę wtrącić, że gdyby nie prywatyzacja w latach 90-tych to pewnie spółkami rządziliby postkomuniści i byłoby 5 razy gorzej.

Przedsiębiorstwa publiczne mają gorszą efektywność zarządzania majątkiem z uwagi na monopole i ochronę, dotacje rządowe i wpychanie politycznych niedorajdów do zarządów. Jakie kompetencje ma pani Sadurska do bycia wiceprezesem PZU? Czy jakaś firma prywatna by ją zatrudniła na takim stanowisku? Bez jaj i wkręcania jakichś tanich haseł.O posadach w KGHM, PZU, czy PKP nie decydują kompetencje, tylko legitymacje partyjne i od lat 90-tych jest to patologią.

Jak działa państwowe przedsiębiorstwo można zobaczyć na przykładzie PKP. Lata bez modernizacji, fatalna jakość usług. Mimo to tak bardzo gnoisz te prywatyzacje.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.