Wątek dotyczący artykułu

Trzęsienie ziemi w Veszprem. Ljubomir Vranjes zwolniony!

Władze Telekomu Veszprem straciły cierpliwość do Ljubomira Vranjesa! Europejska potęga zwolniła sztab szkoleniowy i dyrektora sportowego, Nikolę Eklemovicia.

przeczytaj cały artykuł

HANDBALL PL

Tak jak mówiłem pod innym artykułem, tylko myślałem że dostanie jeszcze szansę w kilku spotkaniach. W Veszprem panika, kupa kasy idzie ale nie w parze z wynikami. Vranjes miał swój folwark we Flensburgu, dostał drużynę lepszą i nie wyszło. Dziwnie zarządzany klub, myśleli że wystarczą transfery i jakoś będzie. Nie ma team spiritu, Nenadić to nie zawodnik dla wielkich klubów, Ilić i Nagy zaraz zakończą kariery. Ciekawe jakie będą kolejne ruchy kadrowe, jednak te pewnie dopiero po sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz7

Dokładnie tak. Prawie 13 mln euro, a wyniki beznadziejne. Vranjes zrobił jeden błąd, który przekreślił cały jego warsztat - dostosował się do polityki klubu. Zamiast robić swoje robił to czego wymagały władze, a więc 'dużo gwiazd' i 'dużo wyników'. Oczywiście tego drugiego nie udało się zrealizować. Kompletnie zatracił swoją koncepcję gry i ewidentnie presja (chora presja) go przerosła. Ciekawe kto następny będzie 'do golenia' w Veszprem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RNL

Do tego dochodzi konflikt na lini Vranjes-Nagy, ktorego nie udalo sie zalagodzic a "Veszprem to Nagy" - on ma badzo duzy wplyw na polityke klubu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
cezarWP

Veszprem raczej nie potrzebuje żadnych istotnych ruchów kadrowych. Jedynie trenera, który dotrze do tego gwiazdozbioru i wyciśnie z niego wszystko co ma on do zaoferowania. Być może przy okazji trzeba po prostu odstrzelić ze składu 2-3 największych malkontentów. Inna sprawa, że takim właśnie wydawał się być Vranjes, a jednak zęby zdołał sobie na Węgrzech połamać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
hbll

Może właśnie Węgrzy (właściwie jacy Węgrzy?) nie docenili roli odpowiedniego doboru kadrowego. Istna wieża babel - Słoweńcy, Serbowe, Francuzi, Szwedzi, Duńczyk, Macedończyk, Norweg, Bośniak, do tego Irańczyk i nieliczni Węgrzy. A przy tym wszystkim po 3, czasem 4 graczy na pozycję. Ciasno, a do tego pewnie problemy z atmosferą w drużynie, gdy tak wiele wielkich nazwisk musi mecze oglądać z ławki.
Teraz mówi się, że na ławce usiądzie Hiszpan. I co? Ściągnie rodaków? Bo Hiszpanów jeszcze w Veszprem nie ma (poza pół Hiszpanem Sterbikiem). Nie wiem czy to dobra droga.
Skład personalny Veszprem ma bardzo mocny, tylko trzeba te klocki jakoś poukładać. Nie mam odczucia, że Vranjes sobie nie poradził. Ale jednak wyniki są przeciwko niemu - przegrał wszystko, co sie dało. Rok temu 1/8 ze Skjern, potem walkę o tytuł z Szegedem, a teraz słabo wystartował w CL. Da się mieć słabsze wyniki...?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
HANDBALL PL

Moim zdaniem Veszprem personalnie jest mocne. Były brane znane nazwiska jednak nie zawsze patrzyli na przydatność do drużyny czy styl gry danego zawodnika. Gra Veszprem wyglądała dobrze dopóki Ilić robił robotę jednak już drugi sezon mija się z powołaniem. Zdolny Tonnesen nie może posadzić na ławce weterana który w sumie nakrywa go czapką. Accambray się więcej leczy niż gra, Nenadić wogóle nie pasuje do gry drużynowej, typowy wolny strzelec. Ilić jak już mówiłem cień wielkiego zawodnika. Po co im był Toft Hansen? Mają Blagotinseka, Terzicia i Nilssona. Mają świetnego Lekaia i wokół niego powinni budować zespół.

| Odpowiedz
blokuj
hbll

Uważam podobnie. W ubiegłym sezonie eksplodował talent Lekaia i wokół niego trzeba budować zespół na następne 2-3 lata. To, że on jest Węgrem to jest bardzo ważne. Zresztą w meczu z Vive tez pokazał się z dobrej strony.
A Nenadić? Zdobywał kupę bramek w bundeslidze, ale to jeździec bez głowy idealny do zespołu, który nie celuje w trofea. Zresztą potwierdził to w sobotę z Vardarem - skuteczność 2/7 mówi wszystko.
Niemniej dalej uważam, że kadrowo Veszprem ma zespół na final4 (podobnie jak Kielce, PSG, RNL, Barcelona, Montpellier, Szeged, Flensburg i Vardar). Trzeba tylko zacząć wygrywać. Myślę, że te wygrane przyjdą i to szybciej, niż nam się wydaje.

| Odpowiedz
blokuj
HANDBALL PL

Będą wygrywać na pewno jednak muszą zacząć od zaraz. Kolejne straty punktów mogą ten zespół kosztować bardzo dużo. Plus tej grupy jest taki, że druga grupa moim zdaniem jest sporo słabsza więc zespoły z dalszych miejsc grupy A wcale nie muszą się obawiać czołowych zespołów z grupy B oprócz PSG. Kolejny rok bez F4 z takim składem był by mega rozczarowaniem. Veszprem na rewanż w Kielcach, w Skopje czyli bardzo trudne wyjazdy. Jeśli reszta stawki ucieknie może być ciężko o miejsca 1-3.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hbll

Poziom w Europie jest bardzo wyrównany i nie ma chyba miejsca na kalkulacje. Poza może 1 wyjątkiem - miejsca 1-3 w grupie A pozwolą uniknąć konfrontacji z PSG przed final4. A chętnych do tych miejsc przynajmniej 5 po tych 3 kolejkach: Barcelona, Vardar, Kielce, RNL i właśnie Veszprem. Po sobotnim meczu Vardar zrobił spory krok ku pierwszej "3" a Veszprem podobny, tyle że w przeciwnym kierunku - w stronę PSG.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
MS_

Imo nic dziwnego, że wyniki nie idą w parze z pieniędzmi. W Veszprem od jakiegoś czasu jest jakaś absolutnie chora presja na sztab i zawodników. Ławka bardzo szeroka, ale złożona praktycznie z samych gwiazd, co podejrzewam może prowadzić do mniejszych/większych konfliktów.
Jeden transfer już znamy, przyjdzie Lauge, na obecną chwilę zawodnik o wiele lepszy od Illica. Mnie jednak ciekawi kogo oni ściągną na prawe rozegranie. O czołowych zawodników na tej pozycji może być zacięty wyścig ze strony wielu uznanych firm - np. Flensburga, RNL. A nie wiem, czy Veszprem to taki rewelacyjny obecnie kierunek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.