Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów. Real - Ajax. Realna katastrofa, do której musiało dojść (komentarz)

Upokorzenia, którego we wtorek doznał Real Madryt, kończąc erę swojej dominacji w Europie, nie można było uniknąć. Prezydent klubu Florentino Perez sprawił swoimi decyzjami, że katastrofa musiała w końcu nadejść.

przeczytaj cały artykuł

Obiektywny91

Kiedyś myślałem, że Barcelona bez Messiego nie istnieje, a Real bez Ronaldo świetnie sobie poradzi. Szybko się przekonałem, w jakim błędzie żyłem. Obecny Real wygląda żenująco i śmiesznie. Perez wierzył, że Bale przejmie rolę Ronaldo - jak to możliwe, skoro nawet dwunastolatek wiedział, że to głupota. Ronaldo zmienił zupełnie otoczenie, przeszedł do bardziej defensywnej ligi, nowy schemat gry, nowi koledzy w szatni i świetnie się moim zdaniem odnajduje. Strzela, asystuje, wierzę że awansuje dalej z Juve w LM. Perez powinien podać się do dymisji, on ponosi największą odpowiedzialność - co da kolejna zmiana trenera. Na 100% odejście ZZ i CR było ze sobą powiązane. Perez został wyjaśniony - na początku marca bez szans na LM i PK, praktycznie zerowe szanse na Ligę, zresztą z taką grą...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marco928

Mała szansa na awans Juve.
Jeśli chodzi o Real, może potrzebny jest taki rok jak ten żeby zrobić prawdziwą kadrową rewolucje. Świeża krew. Podziękować kilku staruszką (Bale, Benzema, Kroos, Modric). Trzeba budować tą drużynę na nowo.
Najbardziej mnie dziwi fakt że Real, mając dobre nazwiska na obronie traci mnóstwo goli. Muszą przeorganizować środek pola, bo to prócz słabego ataku jest największym problemem. Chociaż prawda jest taka, że pewnie w każdej formacji poza bramkarzem, będą lub powinny być mniejsze lub większe korekty.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marco928

Czy Barcelona poradzi sobie bez Messiego, to przekonamy się o tym dopiero w pierwszym sezonie po jego odejściu. Czyli nie prędzej niż za kilka lat. :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Obiektywny91

Czym ja się podniecam? Zluzuj portki, bo póki co to Ty się podniecasz. Gdzie ja porównałem te dwie ligi? Angielska lepsza niż hiszpańska, haha - dobre, dobre. Może jest ciekawsza, na pewno nie lepsza. Angielskie drużyny regularnie zbierają wpierdziel w Europie od hiszpańskich i nie tylko.

| Odpowiedz
blokuj
Włókniarz 1946

"Może jest ciekawsza"...
Sam sobie odpowiedziałeś która liga jest atrakcyjniejsza dla kibiców.
Oczywiście że Jej Wysokość Premier League :)
Napisałeś o "regularnym wpierdzielu" w Europie kolego...
Trochę historii Ci się przyda...
5 różnych klubów angielskich wygrywało PE (LM).
A hiszpańskie tylko... 2
Wyciągnij z ligi hiszpańskiej Real i Barcelonę i zostanie Ci wielkie nic w Europie.
Pzdr.

| Odpowiedz
blokuj
sie wie

"Wyciągnij z ligi hiszpańskiej Real i Barcelonę i zostanie Ci wielkie nic w Europie. " Taaa, samo Atletico meldowało się w finale LM ostatnio częściej niż przedstawiciel Premier, dodać do tego Real i Barcę i nie ma co zbierać po angolach... Ba, nawet Juve w ostatnich latach jako przedstawiciel Serie A bije przedstawicieli PL w tej materii a przegrywało z hiszpanami... Super, żyj historią dalej. Ostatni przedstawiciel PL kiedy wygrał LM? Z 8 lat temu Chelsea ją wygrała ? Dodać do tego Ligę Europy w której też dominują Hiszpanie i wychodzi na to, że Twoja wypowiedź to bajki.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

To dywagacje typu "co było pierwsze, jajko czy kura"?
Nie ma żadnych przesłanek, żeby stwierdzić, która liga jest silniejsza (bo liga to 20 zespołów)
W rankingu wygrywają Hiszpanie, ale ranking obejmuje 4-6 drużyn grających w pucharach.
I jeśli nie dojdzie do bezpośrednich starć drużyn (Watford, Leicester, Southampton itd) kontra (Huesca, Levante, Bilbao itd) to w żaden sposób nie można stwierdzić, która liga jest lepsza.
Lepiej używać przymiotników, atrakcyjniejsza, ciekawsza...

| Odpowiedz
blokuj
Karol79

Proszę Cię, Premier Czips nie ma startu do La Liga pod względem poziomu... O czym świadczy regularny wpierd...Na europejskich boiskach.
Dzięki wpływom z tv Angielskie kluby są bogate nawet te z dołu i mogą sobie na pewno pozwolić na wydanie większych kwot niż klubu z dolnych rejonów w lidze hiszpańskiej.
Oczywiście że zazwyczaj ta walka jest między 4-6 drużynami z każdej z lig.
A która jest atrakcyjniejsza... To już decyzja każdego z Nas indywidualna, Ja zdecydowanie wolę piłkę techniczna, inny powie że angielska przebijanka jest bardziej atrakcyjna, i kręci ich reakcja trybun na aut jak był by gol :)))

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.