Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: PGE VIVE Kielce potwierdziło transfer Doruka Pehlivana

Jeśli ktoś wziął informację o transferze Doruka Pehlivana za primaaprilisowy żart, to po komunikacie PGE VIVE Kielce nie może być wątpliwości. Turek dołączy do mistrzów Polski.

przeczytaj cały artykuł

EQ Iskra

A teraz tak na poważnie, gracz jest ewidentnie no name dla szerszej publiczności, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że kto jak kto, ale Bertus nie robi transferów nieprzemyślanych. Gość musiał być pod ścisłą obserwacją już od dłuższego czasu i zauważono w nim potencjał do zostania graczem europejskiego formatu. Warunki fizyczne ma jak tur, czy inny Dzidziuś, powinien być mocnym punktem w obronie, do tego rzuca bardzo dużo bramek gdziekolwiek by nie grał (choć zwykle są to rozgrywki ogórkowe). Ja proponuję wstrzymać się ze wszelkimi ocenami do czasu jak zobaczymy go na żywo. Może się okazać, że mając obok siebie graczy najwyższej klasy, gość eksploduje talentem, a może się też okazać, że nie. Ciekawe jak Turek zaaklimatyzuje się w Polsce, jednak kultura jest tu całkiem inna i znacznie bardziej konserwatywna niż w takiej Austrii. Mam nadzieję, że w Kielcach problemu z tym nie będzie. Ja tam wierzę bardzo mocno osąd prezesa trenera i naszych skautów, i mam nadzieje na bardzo pozytywne zaskoczenie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Taaa, dzisiaj to bardzo mocno wierzysz w osąd prezesa i trenera oraz liczysz na pozytywne zaskoczenie, ale wczoraj byłeś jednym z pierwszych, którzy uznali to za żart primaaprilisowy. I to tylko dlatego, że taki "ogarnięty" gość jak Ty nigdy o nim nie słyszał. Bardzo negatywnie mnie tym zaskoczyłeś. A wystarczyło najpierw trochę pogrzebać w necie i chłopak nie byłby już taki no name.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
EQ Iskra

Nigdy nie mówiłem/pisałem, że nie wierzę w osąd prezesa. Wczoraj pisałem, że skłaniałbym się ku żartowi, bo faktycznie nikt o tym zawodniku nie słyszał. WYciągnęli go jak z kapelusza. Nie przewijał się w żadnych spekulacjach, wątpię, żeby ktokolwiek z forum widział jak gra na żywo. Jest anonimowy. Jedyne co jest dostępne na jego temat to statystyki meczowe (nie ma nawet żadnych filmików na youtube). Rzadko się zdarza, żeby klub z top 8 na świecie kupował zawodnika, który jest aż tak nieznany (zwłaszcza z nierodzimej ligi), zwykle jednak przechodzi przez kluby z drugiego szeregu jak Brześć, Zaporoże, Porto, Kadetten itp. Ostatnio świetny zakup zrobił Vardar, wcześniej, na mistrzostwach świata w Katarze Capote (którego kompletnie nie znałem) zrobił na mnie piorunujące wrażenie a poza tym wymień jednego no name, którego kupił tak mocny klub. Stąd pewna rezerwa. Wierzę natomiast, że jeśli taki klub decyduje się na zakup tego zawodnika, to oznacza, że musi prezentować poziom predysponujący do gry na najwyższym światowym poziomie. Innej opcji nie widzę. A czy faktycznie będzie wzmocnieniem? Czas pokaże. Co do mojej wiedzy na temat zawodników, to oczywiście nie jest pełna, bo nie śledzę na bieżąco wszystkich juniorów czy lig, ale ligę francuską, niemiecką, hiszpańską, ligi bałkańskie i polską mam w większości obcykane, a przynajmniej kojarzę każdego wyróżniającego się w mojej opinii gracza. Nie wiem ile osób w Polsce nie zajmujących się tym zawodowo może to samo powiedzieć. Zapewne niewielu.

| Odpowiedz
blokuj
kuba859

wpisz na instagramie (można też przez przeglądarkę) #dorukpehlivan, masz 4 filmiki z nim :D 4 akcje? Mało, ale tyle jest :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
handballo

Dla chcącego nic trudnego. Ja od wczoraj obejrzałem już 3 mecze ligi austriackiej. Są na laola1 jeśli chcielibyście zobaczyć go w akcji. Po tych kilku meczach można powiedzieć jedno warunki fizyczne i siła konia. Gra w środku obrony, a czasami na 2. W ataku też sporo potrafi. Polecam zobaczyć parę meczów można sobie wyrobić osobistą opinię na temat Pehlivana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
jerseyus

Nie neguję Twojej wiedzy, po prostu byłem zaskoczony, że akurat Ty w ten sposób zareagowałeś. Ja wolałem najpierw go sprawdzić. Nic o nim nie wiedzieliśmy, bo żaden pismak nie zdołał go wywąchać i zwyczajnie ta wiedza nie była nam potrzebna. Gdyby wcześniej pojawiła się jakaś plotka to większość ludzi na tym forum na bank by go sprawdziła i wtedy nikt by nie twierdził, że to taki no name. Bo przecież trudno uznać zawodnika, który zdobywa najwięcej bramek na mecz (i to bez karnych) w lidze europejskiej (to jest w końcu Austria, a nie jakieś Burkina Faso) za całkowicie anonimowego. Zresztą, nie ma się co teraz dochodzić. Myślę, że obaj mamy podobne nadzieje, że chłopak przedstawi się wszystkim w najlepszy możliwy sposób.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.