Wątek dotyczący artykułu

Komunikat GKSŻ w sprawie finału Złotego Kasku. Pawlicki i Janowski poza eliminacjami do Grand Prix

GKSŻ podjęła decyzję w sprawie listy zawodników, którzy pojadą w eliminacjach do GP i SEC. Nominacji nie dostali Maciej Janowski i Piotr Pawlicki, którzy stali za buntem żużlowców na finale Złotego Kasku w Pile.

przeczytaj cały artykuł

thommy23

Gksż co za nazistowskie metody! (Jak jeden ucieknie to przez niego rozstrzelamy stu).Hańba dla tego sportu że tylko kasa nim kieruje. Reszta żużlowców powinna się wstawić za tymi chłopakami i im w ryj rzucić tym nominacjami. Ciekawe jakby MJa nikt nie słuchał,zawody się odbyły. A ktoś by zginął przez nienadający się tor. Kto by był winny!? Kibice kibicami ale pora skończyć z jazdą na takich poligonach. I to zawodnicy mają zdecydować czy jest bezpiecznie czy nie. A nie spasione grubasy z gksż

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fabioGKM

Dzisiejsza decyzja to nawet nie jest już skandal. To jest wstyd i żenada! Pośmiewisko! Po raz kolejny udowodnili, że tworzą beton nie do przebicia! Małomiasteczkowe, spasione koty nie mające pojęcia o sporcie, którym próbują rządzić, który niszczą, a który to tworzą zawodnicy ryzykując zdrowie, czyli ci z którymi powinno się liczyć najbardziej, a z którymi nie liczy się nikt!
Media chrzanią do znudzenia o stanie toru, działacze z Piły też, a ja się pytam ich wszystkich czy zawodnicy kwestionowali stan nawierzchni???!!! No NIE!
Pawlicki podpadł we Wrocławiu na turnieju Tomka Jędrzejaka i za to bęcki dostał słuszne! Natomiast w Pile to już inna sprawa.
Janowski? Sodówa? No w tym wypadku chyba nie!
Większość wydała już na nich wyrok i rzuca hasła typu "panienki".
Trzeba byłoby się jednak zastanowić czy aby na pewno?!
Wsiadaj na brykę Szymański, trzymaj gaz i pamiętaj tylko, że tam na prostej wystaje trochę betonu i parę gwoździ...
Jest małe prawdopodobieństwo, że tam trafisz, ale na wszelki wypadek uważaj!
Ciekawe jaką by miał minę i jak by śpiewał w tym momencie?!
Decyzja, którą podjęło GKSŻ pokazuje jej słabość! Pokazuje jak bardzo daleko od żużla powinno się trzymać tych ludzi. Pokazuje wreszcie, że nadal kisimy się we własnym sosie i że nie zrobiliśmy jako nacja żużlowa ani jednego kroku do przodu, a inni dzięki takim sytuacjom coraz mniej się z nami liczą i nie płaczmy potem, że takiej "potędze" jak my srają na głowę bez zawahania i bez konsekwencji...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
OXO

Nikt tym zawodnikom nie karze uprawiać sportu żużlowego. Mogą bez problemu znaleźć prace np w cukierni. Pewnie tez by odmówili w obawie o cukrzyce ale są tez inne zawody tam tez by na tatuaże zarobili . Twoja opinia akurat mnie nie dziwi . Kibic klubu bez historii tak okrytego hańba nie mógł wydać innej opinii

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|11)
blokuj
Zimny81

Ale go uprawiają i sa najlepsi w kraju w tym co robią. I ich zdanie jest dużo bardziej miarodajne niż Twoje. Ot, taka mała róznica. Jeśli się na czymś nie znasz, to najlepiej się nie wypowiadać - mniejsza szansa, ze zrobisz z siebie....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
OXO

Do najlepszych to ich jeszcze lata świetlne dzielą. Żużlowiec musi mieć jaja ci dwaj ich po prostu nie maja dlatego niczego w tym sporcie nie osiągną bo samym startem da się wygrać tylko na 70% torów . I tu nie trzeba się na niczym znać maja swój rozum i skoro twierdzą ze się nie nadają do żużla niech zmienia zawód na inny a nie udowadniają innym którzy się nie boja ze się nie da .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Zimny81

Misiu. M. Janowski jest czwartym zawodnikiem na świecie. Jest raptem trzech ludzi spośród 7 miliardów na naszej planecie, którzy są lespi od niego w tym co robi. I na tym powinienem zakończyć dyskusję w sumie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
OXO

No właśnie jest 4 i na tym zakończmy dyskusje bo to jest jego maks i to właśnie tylko dlatego ze 70% torów da się pod tego płaczka zrobić resztę psuje pogoda i Maciuś stoi albo nie chce jechać . ps 7 miliardów ludzi uprawia zuzel ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
fabioGKM

A jaki jest twój maks?! Plucie na ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu i kwestionowanie ich osiągnięć?! Wow! Gratulacje!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
viva UL

Niepotrzebnie robisz wycieczki w kierunku innych ośrodków kolego,bo tu akurat powinniśmy być ponad podziałami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
OXO

Być może dla tego ze to dla mnie żaden ośrodek . Nie ma on nic wspólnego ze sportem wiec tym bardziej musiałem na to zareagować i tyle

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Komentarz usunięty
OXO

Czy ktoś tym tatuażom kazał zdejmować kaski czy nawet rękawiczki? Gollob potrafił przejechać w błocie 4 okrążenia bez okularów skoro juz chcesz kozaków przywoływać ale co ty możesz o tym wiedzieć jak żużlem zacząłeś się interesować jak wam cyrk na wsi otworzyli kupionym awansem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
fabioGKM

Twój ton i ignorancja każe mi spuścić wodę w kiblu bo zalatuje mi tu podkarpackimi kompleksami z powodów bliżej (nie)znanych. GKM! To jest twój ból du.y! Inaczej byś nie pisał! No to niech boli dalej! Ja się bawię dobrze na Hallera od ponad dwudziestu lat, więc jeśli chodzi o staż też nie trafiłeś, ale nawet nie próbowałeś...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
pawel88

W gruncie rzeczy się z Tobą zgadzam, ale w tej sytuacji nie ma ludzi, czy też strony w tym sporze, do której nie mozna miec pretensji i uwag.
GKSŻ. zakładam, ze z dobrych pobudek chcieli wspólnie z organizatorem "Speedway Events" przeprowadzić ten finał w Pile. A więc w ośrodku drugoligowym obecnie. Generalnie już podczas początku tej farsy pojawiały się komentarze, ze nie ma sensu robić takich istotnych turniejów w takim ośrodku, gdzie zarówno stadion jak i tor wymagają natychmiastowej renowacji itp. itd.
Pilscy kibice, tak jak przykładowo rzeszowscy zasługują na obejrzenie takiego żużla na wyższym poziomie. Jednakże. Nim wyda się licencje toru powinno się trzymać swoich regulaminów i to nie tylko dotyczących finansów,ale również infrastruktury itd. To i ówdzie można przymknąć oko, dostać czas na spełnienie pewnych kryterów. Przed turniejem pilanie mieli otrzymac listę zadań do wykonania, spełnili wszystko oprócz ...dosypania nawierzchni. Nie uczynili tego, nie ważne czy te powiedzmy 30 tys wydałby UM Piły, sam klub, czy organizator turnieju. Dzisiaj czytam, ze nawierzchnia już w drodze. No to tor spełnia czy nie spełnia wymagań ? Skoro sie dospypuje teraz nawierzchnię..... Jak zawsze Polak mądry po szkodzie i dopiero bierze się do roboty, gdy sie coś "złego" wydarzy. Czyja to wina ? Każdego "po trochu" od zarządcy stadionu po weryfikatora stadionu z ramienia GKSŻ czyli Dariusza Cieślaka. Dalej sympatyczny komisarz Jacek Krzyżaniak. Dzisiaj na pare dni przed, spojrzą w prognozy i już mecz dostaje status zagrożonego, no i później bez widzimisię pana komisarza, nawet nie puścisz bąka na torze. A było przyjechać przed takim turniejem do tej Piły wczesniej.....
Zawodnicy a przynajmniej ich część wykazała się jednak pewną hipokryzją podejmując ten bunt w sobotę. Oczywiście jazda na takim torze, to swoiste proszenie się o wypadek,kontuzje, ale czy Ci sami zawodnicy nie mieli uwag trenując sobie parę dni wczesniej na pilskim owalu ? Czy krawężnik pojawił się w sobotni poranek ? Gwoździe tez zaczęły z bandy wystawać jak wracano z święconki ? Chyba nie. Dopiero Cegła o tym wspominał,ale po fakcie,więc w okresie do finału nikt w mediach sie o tym nie zająknał. Juz wówczas po tym treningu, powinno się zrobić głośno i krzyknąć "nie jedziemy" jezeli nie poprawicie tych i tamtych rzeczy na tym torze/owalu. My kibice, wierzymy, ze tu chodzilo o jakies awanse do GP i chęć reprezentowania naszego kraju na światowym froncie. A tu chodzi tylko o kase, bo zawodnicy by chcieli, by taki turniej im sie oplacal. Ja im tego za zle nie mam,mają rację ich praca, tylko niech nie pier... o bezpieczenstwie. Pojadą zagranicę, grzecznie czekają, w Polsce kapuśniak i już można odwołać. Vide mecz w Rybniku w 1 terminie z Lodzią. Oberwało się teraz dwójce zawodników, nie wiem czemu tylko dwójce, bo "buntowników" było więcej ale skoro panowie Pawlicki i Janowski zwineli żagle juz przed samą decyzją o odwołaniu ? Sami sobie nagrabili. Nie wiem, może już z góry mieli zaplanowany ten bojkot ? Nikt moze oficjalnie sie nigdzie nie wypowiedział, ale min. sam dostałem informacje od majacego komentowac ten finał Marcina Feddka, ze nasz Buczek był gotów do jazdy tego dnia i by pojechał,gdyby koledzy nie zastrajkowali i zawodów by nie odwołano. Cóż Buczek jak wiemy całą zimę wylewał siódme poty, by miec szanse własnie wystartowac w eliminacjach do IMŚ. Czy miałby z tego zrezygnować ? Ukarany został defacto tylko Piotr Pawlicki. Janoś zapewne się utrzyma w stawce. Skoro jednak zawodnicy łapią karę, co z funkcyjnymi ? Nic do zarzucenia nie ma szanowna komisja ?
Cieślak coś marudził zawodnikom ?Podobno przyznał rację, ze tor nieregulaminowy, ale powinni pojechać ? Hmm panie Marku bez pretensji w stronę zawodników ! Plotka również była, ze Narodowy raczej nazwać zawodników "panienkami". No cóż pan Marek w kwestii torów często kombinował, choć może akurat nie z krawęznikami spod bandy i gwoździami w bandzie. Może się ktoś mści za te zimowe zgrupowanie panie Marku ?
Turniej się nie odbył a powinien na bezpiecznym torze. Nominowano zawodników. Na podstawie eliminacji, choc brakło miejsca widzę, choćby dla Niedźwiedzia, ale może panowie się kontaktowali z Sebastianem a ten zrezygnował ? Nie wiem.
Regulamin Zawodów Motocyklowych Na Torach Żużlowych mówi:

Art. 17.
1. Zawodnicy są zgłaszani do poszczególnych zawodów przez:
1) kluby macierzyste w przypadku zawodów krajowych,
2) federacje (FMN) w przypadku zawodów FIM i FIM Europe oraz międzypaństwowych i międzynarodowych.

Także cóż mogli nominować nawet przykładowo Pawla Hliba czy Arka Pawlaka,ale nie powinno się zmieniać zasad,które sie ustaliło, ale czas naglił.

Podsumowując ja tutaj nie widzę nikogo bez winy. Ot i tyle. Polskie piekiełko w żużlu dalej ma się dobrze. To nie była udana Wielkanoc w polskim żużlu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
fabioGKM

Oczywiście masz rację. Ja tego nie rozbierałem na czynniki pierwsze, ale odniosłem się jedynie do kar dla dwóch zawodników.
Sytuacja kuriozalna pod każdym względem. Zarówno ze strony zawodników, którzy nie kwestionowali stanu infrastruktury torowej wcześniej, a o tych, którzy trenowali tam dzień czy dwa przed zawodami już w ogóle nie wspomnę... Z drugiej strony wyszło na jaw "lewe" odbieranie toru i w związku z tym kilka osób dostałoby po głowie. Nawierzchnia, która jak się okazuje jest w drodze tylko potwierdza fakt, że tak było i z drugiej strony jest takim samoistnym przyznaniem racji tym, którzy protestowali, więc tym bardziej stanowisko GKSŻ i jej decyzja są SŁABE! Zwykła złośliwość! Takie polskie piekiełko o którym wspomnieliśmy obydwaj, które niestety osłabia nasz wizerunek w świecie. Skoro sami się nie szanujemy to nie możemy wymagać tego od innych...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Komentarz usunięty
pawel88

Widze, ze moj komentarz nt. organizatora zawodow i jego glownego przedstawiciela pana Polnego, poleciał . Ciekawe komu przeszkadzał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.