Wątek dotyczący artykułu

Agnieszka Radwańska: Tak nie powinno być

- Było mi przykro. Chodziło prawdopodobnie o poglądy polityczne mojego ojca, a tak nie powinno być - tak Agnieszka Radwańska oceniła decyzję o nieprzyznaniu jej miana honorowej obywatelki miasta Krakowa.

przeczytaj cały artykuł

Krystyna Witenberg

Niestety odbierając odznaczenie z rąk Dudy opowiada się p.Agnieszka po określonej stronie sceny politycznej. To człowiek łamiący Konstytucję, niezgodny być prezydentem RP.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|17)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eska 2012

Odebrała odznaczenie z rąk Prezydenta RP, a nie Dudy. Kimkolwiek by nie był jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
cadi

Witenberg ..mówi wszystko .Szczególnie po ostatniej mocnej wypowiedzi Pana Prezydenta co do ataku na AMBASADORA RP!!! w telaviwie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Robertzg

To co piszesz jest poprostu idiotyczne. Dla ciebie odebranie odznaczenia przez aktualnego, demokratycznie wybranego Prezydenta jest aktem opowiedzenie się po którejś ze stron. Otóż odebranie odznaczenia z rąk Prezydenta jest zaszczytem dla każdego obywatela każdego kraju. Nie odebranie za to jest aktem politycznym i wyrazem prostacwa i braku patriotyzmu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Allez

"... aktem politycznym i wyrazem prostactwa i braku patriotyzmu..."
jest lamanie najwyzszego prawa Rzeczpospolitej.
Zwlaszcza jesli sie na nie przysiegalo .
Zwlaszcza jak sie jest katolikiem
(zwlaszcza takim, co sie ze swoim katolicyzmem afiszuje)
i gdy sie przysiegalo Bogu,
ze bedzie sie go strzec.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
margota

Nie wiem kto te "strony" ustala, ale Prezydent RP - to nie znaczy strona polityczna !
Uważam, że nie powinno się patrzeć z jakiej partii czy nacji jest, skoro został wybrany na prezydenta naszego kraju.
Byłam na benefisie AR i uważam, że sam przyjazd prezydenta na benefis już jest zaszczytem dla Agi i z tego się bardzo cieszę.
Może w ten sposób radni zrozumieją, że zrobili błąd ???
Tego z nas raczej nie wie nikt o co tak naprawdę poszło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|2)
blokuj
Allez

Droga Margotko, niestety tak nie jest.
Po kolei:
1.
A.Duda juz w inauguracyjnym przemowieniu
wyraznie opowiedzial sie po stronie jednej partii.
Takich hektolitrow wazeliny pod adresem szefa partii NIGDY nie bylo
-Nigdy, w calej historii Polski, lacznie z dwudziestoleciem miedzywojennym.
Jak powiedzial tak caly czas robi.
Bezkrytycznie, zawsze do uslug.
2.
Cala swoja kadencje jest do dyspozycji tego szefa partii
- nawet w nocy, tak wlasnie kilkakrotnie zaprzysiegal sedziow TK,
(w nocy i bezprawnie, bo wiedzial, ze lamie Konstytucje RP)
3.
Nikt nie kwestionuje, ze zostal wybrany demokratycznie.
Ale jest wielki problem:
On - katolik przysiegal na Boga, ze bedzie strzec Konstytucji.
A nie tylko jej nie strzeze ale i sam ja lamie.
Przysiege zlamal wielokrotnie, z cala swiadomoscia (jako prawnik)
ostentacyjnie i bezdyskusyjnie.
Podeptal najwazniejsze prawa demokratycznej Polski.
Tym samym podeptal swoja funkcje
i szacunek nalezny temu urzedowi.
4.
Obecnosc takiej osoby nie jest zaszczytem dla nikogo
i zaden order z rak takiej osoby nie przynosi chluby.
Dlatego byli tacy, co odmowili
- a byli to bohaterowie w czasach, gdy o odwage bylo naprawde trudno.
Dzis tez nie jest latwo.
Teraz latwo i duzo o odwadze tylko sie mowi...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
stanzuk

Jak już, to nie łamie Konstytucji, tylko wypociny Kwaśniewskiego, Mazowieckiego, Geremka i Cimoszewicza. Ta para - konstytucja już dawno powinna być w koszu na śmieci.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Allez

"Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej została przyjęta przez Naród
w referendum konstytucyjnym."
Kazdy obywatel polski dostal ja wczesniej do domu poczta,
by mogl wiedziec za czym zaglosuje (badz nie).
Narod zaglosowal ZA przyjeciem.
Prace nad przygotowaniem konstytucji trwaly przez 7 lat, od 1989 roku.
Dlaczego tak dlugo?
Bo to nie byly żadne "wypociny", i nie kilku osob.
"W toku prac do Komisji Konstytucyjnej wniesiono osiem projektów, ze wszystkich stron sceny politycznej oraz projekt obywatelski (koordynowany przez "Solidarnosc").
PS.
Co jakis czas zadziwiasz,
jak niskiego poziomu potrafisz siegnac
...
(Niestety nie tylko ty. Masz godne siebie przekazy dnia
konstruowane przez wybranych przez ciebie mentorow.
Coz, jaki pan taki kram.).

| Odpowiedz
blokuj
margota

Drogi Allez :)
Jestem osobą apolityczną, nie należę do żadnej partii !
W moim rozumieniu czy Pan Prezydent RP należy do PSL czy PO czy PiS być może jest ważne, ale NA BENEFISIE Agnieszki Radwańskiej BYŁ po prostu PREZYDENT RP !
Bardzo mnie cieszy sam fakt, że koniec kariery Agnieszki swoją obecnością zaszczycił Pan Prezydent RP :))
Zbyt wiele rzeczy podnoszone jest do rangi polityki, a ja o polityce nie chcę rozmawiać. Ja po prostu kofam tenis i szanuję dokonania Agnieszki Radwańskiej.
margota

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Allez

Droga Margoto.
Ja tez nie naleze do zadnej partii (ani nigdy nie nalezalem).
Ale tobie sie tylko wydaje, ze mozna byc dzis osoba "apolityczna".
Ty sie mozesz polityka nie interesowac
ale wiedz, ze polityka interesuje sie toba.
W kazdej dziedzinie. Chocby to,
ze w Polsce sa najbardziej zanieczyszczone smogiem miasta w Europie
- to polityka.
To ze z tego powodu umiera 60 tys Polakow rocznie,
wiecej niz na nowotwory - to polityka.
Ze dziecko wyprowadzone na spacer oddychajac wypala paczke papierosow
- to tez polityka.
To ze obecny rzad zniszczyl sektor OZE
- odnawialne zrodla energii, produkujace energie w sposob czysty:
z wiatru, gruntu, slonca
- to tez polityka.
("Lecimy w dół. Zniszczony został rynek fotowoltaiczny, zatrzymano rozwój kolektorów słonecznych, wiatraki są na skraju bankructwa, zaprzepaszczono rozwiązania prosumenckie ")
To, ze A.Duda plecie bzdury,
ze Europa jest niedobra bo nie pozwala uzywac 100-Watowych zarowek
i ze my mamy wegla na 200 lat
- to tez polityka.
Bardzo szkodliwa.
Droga Margoto -
Czasy sa takie, ze trzeba wybierac - zlo lub dobro.
W zwiazku z tym trzeba wiedziec, co sie za czym kryje.
Trzeba sie okreslic.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Allez

Droga Margotko,
odpowiadasz zupelnie obok.
Nie chodzi o partie tylko o czyny.
Prezydent to nie jest chodzacy tytul "Prezydent RP"
tylko konkretny czlowiek, ktory jest godny tego tytulu
lub wrecz przeciwnie - uchybia jego godnosci.
Poza tym:
1.
Prezydent Polski NIE MOZE nalezec do zadnej partii.
Duda formalnie nie nalezy.
ale jest narzedziem jednej partii.
Poswiadcza to kazdym czynem.
Tak, narzedziem jednej partii
a dokladniej, jednego czlowieka. Tak mialo byc,
on o tym wiedzial od poczatku
i na to sie godzi.
2.
Co z tego, ze nosi tytul Prezydenta,
skoro uchybia jego godnosci?
Lamanie konstytucji to przestepstwo niewybaczalne,
a on to robi stale.
3.
Nikt w swiecie nie traktuje go powaznie
- przeciez nie bez powodu.
A Polakom przynosi wstyd.
Trumpa musial lapac pod winda, zeby miec z nim zdjecie.
Nie jest zapraszany. Jest ignorowany nie tylko w Polsce.
Politycy wiedza, ze rozmawiac trzeba z kim innym.

4. Na benefisie Agi nie byl chodzacy tytul "Prezydent"
tylko konkretny czlowiek,
ktory ten tytul zbrukal.
Ktos taki niczego nie uswietni.
Jak moze cokowliek uswietnic czlowiek,
ktory nie okazal szacunku dla godnosci swojego urzedu?
Ktory zlamal przysiege dana narodowi oraz Bogu
(a natretnie afiszuje sie jako katolik).
btw. Tobie jako katoliczce jest to obojetne?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
margota

Drogi Allez ;)
Na benefisie Agnieszki Radwańskiej, był konkretny PREZYDENT RP, a nie jego czyny.
..........
Po przeczytaniu Twojego wywodu, w którym spłycasz wszystko do polityki, a gupia psinka myślałam, że dbanie o środowisko to ekologia ......padłam i w zasadzie nie mam Ci nic do powiedzenia.
Nie znasz mnie a pomimo mojego wpisu o braku zainteresowania polityką, pouczasz mnie co to znaczy polityka ......... żałosne
Żal mi Cię Allez bo widzisz świat jedynie w szarych kolorach, a taki nie jest !
Konwersując z Tobą na temat zakończenia wspaniałej kariery sportowej naszej Agi, można jedynie nabawić się depresji, a ja wolę pozytywnie myślących użytkowników. Oczywiście nie robiących mi wykładów o tym co ja myślę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
margota

Hejka Potterku :))
Nie osłabiaj mnie, proszę ..........
Byłeś tam, Prezydent wręczył kwiaty, powiedział miłe słowa i to dla Agnieszki było wyróżnienie. Czasami należy brać rzeczy takimi, jakimi są w danym momencie.
Jeśli będzie podsumowanie prezydentury lub będę pod artykułem na temat prezydenta RP to wtedy pozwolę sobie na dyskurs w tym temacie.
Piękne zakończenie kariery Agnieszki a prowadzi się dyskusje co Prezydent RP powiedział o żarówkach, a Ty proponujesz żeby wypośrodkować.
Może należy wypośrodkować o czym tak naprawdę ktoś chce pisać ?

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

A ja mam inne podejście. Jeszcze bardziej apolityczne ;) Pomijam tego prezydenta po prostu milczeniem ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Pottermaniack

No właśnie rozśmieszyć i zachęcić do wypicia kawy, bo na sucho tego nie przełkniesz. :D Dorwałem się wreszcie do komputera na chwilę, na telefonie jest dramat. Może to kwestia przeglądarki, ale mam wrażenie, że dostępnych funkcji mam mniej od innych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Tom.

Jeszcze zanim spłynę: to fakt, na telefonie NIE DA SIE OBSLUGIWAC tych artykułów (na kompie idzie jakoś...) Pisała już o tym np. RaFanka...Wciąż trzeba się zalogowywać zanim się coś powtórnie napisze... Dramat. I nie ma to nic wspólnego z poobcinaniem przez nich ostatnio tych funkcji, o których pisaliśmy z Drwallem.
---> Czyli polikwidowali funkcje które bardzo dobrze funkcjonowały (na smarcie też), a zostawili te artykuły z fatalnym funkcjonowaniem na smarcie.
---> Ergo, jeszcze raz się potwierdza, że jeżeli mam coś pisać, w szczególności na smarcie, to będę pisał tylko na naszych blogach, nawet bez funkcji odpowiedzi, tam przynajmniej nie muszę się co chwila logować...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Tom.

Hahha jak pomijam to pomijam i konsekwentnie nic nie piszę na ten temat ;)
---> Spływam na razie, ważne sprawy gonią :) Miłego! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
margota

Potterku, plis ..............
Pisałam, piszę o wtorkowym benefisie Agnieszki Radwańskiej i o obecności na nim Prezydenta RP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po co takie górnolotne wpisy typu polityka, martwię się o Polskę i o Boże Ciało ???
Powtórzę ostatni raz ... NIE CHCĘ ROZMAWIAĆ NA TEMATY POLITYCZNE !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Pottermaniack

Ale dlaczego się denerwujesz? Myślę, że swoją opinię wyraziłem w stonowany sposób, może i górnolotny. Każdy ma prawo do własnego punktu widzenia, mój jest taki, jak go przedstawiłem. O ile ktoś kogoś nie obraził ani nie wyraził zdania w skandaliczny sposób, to szanuję różne punkty widzenia pod tym artykułem i nie dziwię się, dlaczego temat budzi emocje. Tyle. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
margota

Ja się denerwuję ?
Na pewno nie !
Napisałam jedynie dużymi, drukowanymi literami, że absolutnie nie chcę rozmawiać na tematy polityczne ani na temat win, czynów, wypowiedzi prezydenta RP.
Niestety do Allez i Ciebie nie dotarło.
Potterku oczywiście, że każdemu wolno pisać swoją opinię na tematy polityczne ....... tylko po co kierować te wypowiedzi do osoby, która tego sobie nie życzy ?
I zaręczam Ci, że jestem bardzo daleka do zdenerwowania.

| Odpowiedz
blokuj
Pottermaniack

Nie o litery chodzi, tylko o kilkanaście (dziesiąt?) wykrzykników. :) Wikipedia: "W przypadku wyrażania szczególnie silnych emocji można postawić obok siebie trzy wykrzykniki". Nie dotarło, jednak zauważ, że wysyłałaś sprzeczne sygnały. Po tygodniu odpowiedziałaś Allezowi i "odkopałaś" wydawałoby się zamknięty temat. Pisząc o czynach nawiązywałem do Twojej wypowiedzi. Dopóki ktoś nie wyrazi kategorycznie, że nie chce dyskutować, to nie można stwierdzić, że ktoś nie chce dyskutować na dany temat. Tak mi się wydaje. Dodatkowo nie chciałem, żeby rozmowa między Tobą a Allezem jeszcze bardziej się zaogniła, bo nawet w tak dwóch różnych podejściach można znaleźć punkty wspólne. Jeśli nie chcesz, to nie odpowiadaj na ten komentarz. A kto chce dyskutować, to zapraszam, nie gryzę. :) Miłego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty
margota

Denerwujący ?
Mało .... denerwujący, zarozumiały, narcystyczny ..... i pomyśleć, ze kiedyś go obserwowałam bo pisał bardzo dobre komenty na temat tenisa.

| Odpowiedz
blokuj
margota

1/ Potti poczytaj ostatnie wypowiedzi Allez skierowane do mnie. Odpowiedziałam na te wpisy ponieważ poprawiał moje myślenie, opinie i ........ za stara jestem na taka manip[ukacje i głupotę.
Odpowiadając na post nie będę patrzyła na WP ani wikipedie co oznacza to lub tamto, ale pisząc do Ciebie nie będę dawać więcej niż jeden wykrzyknik.
Pozwól, że wyrażę się jasno i kategorycznie : nie chcę pisać, rozmawiać na żadne tematy polityczne !
Mam tylko nadzieję, iż nie uważasz jak Allez, że wszystko jest polityką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Pottermaniack

Masz lajka za lajka. :D Takie tematy jak ten niepotrzebnie są tematami tabu. Warto się kulturalnie ścierać, bo od tkwienia we własnym zdaniu mądrzejsi nie będziemy. I nie warto z góry zakładać, że ta druga strona nie ma w czymś racji, bo na rację nikt nie ma monopolu. Podpisuję się pod tym obiema rękami i też dam Margocie polubienie. :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.