Wątek dotyczący artykułu

Kontrowersyjny podział EHF. Polska dopiero w czwartym koszyku przed losowaniem ME 2020

Polscy szczypiorniści mogą trafić do bardzo trudnej grupy podczas ME 2020. EHF dokonała podziału na koszyki przed losowaniem. Drużyna Patryka Rombla znalazła się wśród potencjalnie najsłabszych.

przeczytaj cały artykuł

Dzonko

Podział stworzony generalnie według klucza co zresztą popieram bo po co leśne dziadki mają mącić a tutaj wielka ekscytacja i "Kontrowersja".

Od jakiegoś czasu chętni mogli zobaczyć taką tabelkę na stronie mistrzostw:

Koszyk 1: Hiszpania (mistrz), Szwecja (gospodarz), cztery drużyny awansujące z pierwszych miejsc w eliminacjach.

Koszyk 2: Norwegia, cztery pozostałe drużyny awansujące z pierwszych miejsc w eliminacjach. jedna drużyna awansująca z drugiego miejsca w eliminacjach

Koszyk 3: Austria, pięć drużyn awansujących z drugich miejsc w eliminacjach.

Koszyk 4: dwie drużyny awansujące z drugich miejsc w eliminacjach, cztery najwyżej sklasyfikowane drużyny z trzecich miejsc w eliminacjach

Hiszpania jako aktualny mistrz europy koszyk pierwszy.

Szwecja Norwegia i Austria jako gospodarze zostali rozstawieni a że zwyczajowo nie umieszcza się gospodarzy w tych samych koszykach to chyba wiemy, Szwecja na ME 2018 była druga stąd koszyk pierwszy, Norwegia była siódma - koszyk drugi, Austria zajęła 15 miejsce koszyk trzeci.

Koszyk pierwszy uzupełniły: Francja (trzecia na ME2018), Dania (czwarta na ME2018), Chorwacja (piąta na ME2018) oraz Czechy (szóste na ME2018). Wszyscy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach kwalifikacyjnych.

Koszyk drugi uzupełnili pozostali zwycięscy swoich grup eliminacyjnych: Słowenia (ósma na ME2018), Niemcy (dziewiąte na ME2018), Macedonia (jedenasta na ME2018) Węgry (czternaste na ME2018), oraz z drugiego miejsca Białoruś (dziesiąta na ME2019)

Koszyk trzeci uzupełniły zespoły z drugich miejsc: Islandia (trzynasta na ME2018), Czarnogóra (szesnasta na ME2018), Portugalia (brak na ME2018), Szwajcaria (brak na ME2018), Łotwa (brak na ME2018). Szwajcaria i Łotwa awansowały z grup eliminacyjny które mają po trzech reprezentantów na ME a więc teoretycznie silniejszych. z Polski Rosji i Portugalii postawiono na Portugalię i mnie ten wybór nie dziwi.

Koszyk czwarty obsadziły dwie pozostałe drużyny które ukończyły rywalizację w eliminacjach na drugich pozycjach: Polska (brak na ME2018) oraz Rosja (brak na ME2018) oraz najlepsze drużyny z miejsc trzecich: Serbia (dwunasta na ME2018), Ukraina (brak na ME2018), Bośnia i Hercegowina (brak na ME2018), Holandia (brak na ME2018)

Niejasności przyznam nie widzę.

I od razu uprzedzam że Chorwacja Niemcy i Dania są rozstawione żeby nie było zdziwienia przed losowaniem:

Grupa A (Graz): Chorwacja XXX XXX XXX
Grupa B (Wiedeń): XXX XXX Austria XXX
Grupa C (Trondheim): XXX Niemcy XXX XXX
Grupa D (Trondheim): XXX Norwegia XXX XXX
Grupa E (Malmo): Dania XXX XXX XXX
Grupa F (Goteborg): Szwecja XXX XXX XXX

Ja osobiście trzymam kciuki że Polska wpadnie do grupy D z Norwegią (albo ewentualnie C z Niemcami) w Trondheim, wówczas na 100% się wybiorę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

No i pięknie wszystko wyjaśniłeś. Nie wiem czy będziemy się cieszyć po losowaniu, ale jednego jestem pewien - ci, którzy wylosują nas będą przeszczęśliwi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dzonko

Wiem że te eliminacje ani pod wodzą Przybeckiego ani Rombla nie nadmuchały kibicom balonika optymizmu i z taką grą nie stanowimy wyzwania dla ekip liczących się w mistrzostwach, ale ja jednak pozostanę już chyba wiecznym optymistą jeśli chodzi o naszą narodową ręczną. Może wrócą kontuzjowani Gębale, Paczkowski, Daszek czy Genda, może trener przeprosi się z Kondratiukiem a ten z kolei wejdzie na wyższy poziom w Zabrzu. Nie mowie że któryś z wymienionych zbawi kadrę albo że powinien się w niej znaleźć bo nie o dyskusje na temat personaliów mi chodzi ale od przybytku głowa nie boli a jednak parę kontuzji nie tylko wyżej wymienionych trochę się przyczyniło do naszej formy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Grieg

Jeśli drugim kryterium decydującym o podziale koszyków było miejsce zajęte na ME 2018 lub - w przypadku zespołów, które tam się nie zakwalifikowały - w grupie eliminacyjnej, to można tu dopatrzyć się pewnej niekonsekwencji. Rosja i Portugalia w eliminacjach ME 2018 zajęły w swoich grupach trzecie miejsca, a my, Szwajcaria oraz Łotwa czwarte, czyli ostatnie, więc w trzecim koszyku można było umieścić Rosję, Portugalię i nas, skoro przed losowaniem eliminacji ME 2020 byliśmy wyżej w rankingu EHF niż Szwajcaria i Łotwa, a do tego w przeciwieństwie do nich ugraliśmy kilka punktów w eliminacjach ME 2018.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.