Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów: ogłoszono podział na koszyki. VIVE nie zagra z Flensburgiem, Wisła z Bidasoą

PGE VIVE Kielce w trzecim koszyku, Orlen Wisła Płock w piątym. To efekt podziału uczestników Ligi Mistrzów przed losowaniem fazy grupowej.

przeczytaj cały artykuł

jerseyus

Zawsze uważałem, że zespoły z jednego kraju powinny być w jednym koszyku, żeby nie tworzyć zamieszania. Poza tym powinny decydować wyniki z poprzedniego sezonu. W takim układzie koszyki wyglądałyby tak:
1. Vardar i Barcelona
2. Veszprem i Pick
3. Vive i Motor
4. PSG i Montpellier
5. Flensburg i Kiel
6. Mieszkow i Zagrzeb
7. Celje i Elverum
8. Porto i Aalborg
Wygląda to chyba trochę mądrzej. Na moim profilu jest już druga część podsumowania sezonu w LM. Tym razem różne statystyki. https://sportowefakty....statystyki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
vivefil

Twoja propozycja nie wygląda mądrzej, wygląda beznadziejnie. No bo - jakim cudem Pick miałby być w drugim koszyku skoro nie zdobył mistrzostwa Węgier, nie był w F4, liga węgierska jest może 3-4 w Europie, Motor w trzecim koszyku postawiony wyżej niż PSG, które umieściłeś w czwartym koszyku - jakim cudem? W LM Vive wyeliminowało wcześniej Motor niż PSG, poza tym ligi francuską i ukraińską dzieli przepaść, Mieszkow dałeś w szóstym koszyku - ile lat gra Mieszkow a ile Motor w LM. Zero logiki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz7

Nie zrozumiałeś jego założenia. On podzielił to na koszyki, w których drużyny z tego samego kraju są razem w koszyku, by uniknąć takich sytuacji jak ta, że jeszcze przed losowaniem wiemy, że zagramy z Kiel, Flensburg z Celje, Montpellier z Vardarem, PSG z Zagrzebiem, Veszprem z Motorem, a Barca z Szegedem. Jakie znaczenie ma to, że PSG byłoby w trzecim, czwartym, czy czterdziestym koszyku skoro mogą ominąć tylko jednego rywala? Nawet to, czy ominą Vardar lub Montpellier nie miałoby wielkiego znaczenia. Podział zaproponowany przez niego byłby dużo ciekawszy. Osobiście zamieniłbym Brześć z Motorem i zostawiłbym taki podział. Numer koszyka w tej formule nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
jerseyus

Dziękuję, że mu to wytłumaczyłeś. Ja nie mogłem tego zrobić, bo na ponad tydzień wycofałem się z wszelkiej aktywności internetowej. Dodam tylko, że Motor umieściłem wyżej od Mieszkowa, bo obie te drużyny odpadły na tym samym etapie, ale Motor był 5, a Mieszkow 6 w grupie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
jerseyus

Kolego, zanim zaczniesz zarzucać komuś brak logiki, to może najpierw sam naucz się czytać ze zrozumieniem. W pierwszych dwóch zdaniach wyjaśniłem właściwie wszystko. Koszyki ułożyłem według wyników z poprzedniego sezonu, przy założeniu, że drużyny z jednego kraju są w jednym koszyku. A teraz wejdź sobie na stronę z wynikami całej LM z minionego sezonu i spróbuj znaleźć jakiś logiczny błąd w moim rozumowaniu. Ja wiem, że nie znajdziesz, więc na drugi raz zanim zaczniesz stukać w klawiaturę to najpierw włącz szare komórki.

| Odpowiedz
blokuj
vivefil

Jeśli sugerujesz się wynikami LM z poprzedniego sezonu to jeszcze raz wielkie BRAWA, BRAWA, BRAWA dla Ciebie za brak logiki. Rozumiem, że w ubiegłym sezonie jak układałeś koszyki to wstawiłeś w pierwszych MAHB i Nantes. Chyba dobrze, że jednak ktoś inny je układa niż taki geniusz jak Ty.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.