Wątek dotyczący artykułu

US Open: Cornet znów postraszyła Azarenkę, Kvitova i Kuzniecowa już nie grają

Wiktoria Azarenka pokonała Alize Cornet 6:7(2), 6:3, 6:2 i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego US Open. Z turniejem pożegnały się Petra Kvitova i Swietłana Kuzniecowa.

przeczytaj cały artykuł

fulzbych vel omnibus

W sumie szkoda mi tej utalentowanej, niedawno jeszcze najlepszej tenisistki w turze. Chociaż z drugiej strony w młodym tenisowym wieku osiągnęła prawie wszystko i może obecnie brak motywacji do dalszej ciężkiej pracy lub problemy zdrowotne.;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
anka96-

Prawie wszystko osiągnęła ?
Wygrała jeden turniej Wielkoszlemowy i mistrzostwa WTA (jeśli chodzi o te imprezy najważniejsze ) , więc motywacji na prawdę nie powinno zabraknąć. Regularność zawodzi, ot co . ;)
P.S. Pisząc, że była najlepszą tenisistką w Turze, masz na myśli liderowanie rankingu, czy wygranie Mistrzostw WTA ? Jeśli to pierwsze, to niestety nie mogę się zgodzić, bo Petra co najwyżej była 2 rakietą świata ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
anka96-

Prawie wszystko osiągnęła ?
Wygrała jeden turniej Wielkoszlemowy i mistrzostwa WTA (jeśli chodzi o te imprezy najważniejsze ) , więc motywacji na prawdę nie powinno zabraknąć. Regularność zawodzi, ot co . ;)
P.S. Pisząc, że była najlepszą tenisistką w Turze, masz na myśli liderowanie rankingu, czy wygranie Mistrzostw WTA ? Jeśli to pierwsze, to niestety nie mogę się zgodzić, bo Petra co najwyżej była 2 rakietą świata ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
fulzbych vel omnibus

Dla mnie mistrzostwa WTA są bardziej miarodajne jak liderowanie w rankingu. Patrz Caro. Liderowała przez dłuższy okres czasu ale najlepsza tak naprawdę nigdy nie była.;-)

| Odpowiedz
blokuj
crzyjk

Piszesz tak, jakbyś uznawał tylko jeden posiłek dziennie, a może tylko grill w sobotę. Wszystkie są ważne, ranking, szlemy, czy mistrzostwa, a i każdy turniej z osobna. Dla każdego coś miłego..
Dla Uli celem jest Top 1, ale po drodze ma jeszcze dużo do zdobycia. Zaczynając od pierwszego wygranego turnieju.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
vitor

Do tego to sie ona nadaje ale do gry w tenisa to juz nie bardzo buahahahaha:D i niestety to bedzie najwiekszy sukces uli w karierze tenisowej sesja zdjeciowa:D:D

| Odpowiedz
blokuj
anka96-

Widziałam, widziałam - pozytywne zaskoczenie ;) Ja nie mam nic przeciwko, żeby taka pani została nr 1, dwie blond Radwańskie w czołówce medialnej jaki i tej tenisowej to byłoby coś ! ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
fulzbych vel omnibus

Trzeba przyjąć jakieś jedno kryterium, bo inaczej niemożliwe będzie wytypowanie najlepszych. Cyrk tenisowy kręci się na okrągło i tak naprawdę mamy do czynienia z ciągłą zmianą liderów jak w wyścigu kolarskim. Jednak na końcu jest jeden lider. Mamy też klasyfikację najaktywniejszych, najlepszych górali itp. Trochę podobnie jest w tenisie gdzie mamy różne klasyfikacje według różnych kryteriów. Caro była przez lata tą najaktywniejszą. Prawdziwymi liderkami jednak były inne te wygrywające najważniejsze turnieje czyli etapy a nie premie.;-)

| Odpowiedz
blokuj
crzyjk

Nowym kryterium i to raczej statystycznym, jakie mi się ostatnio podobało, to jest najbardziej regularna tenisistka. W tej kategorii niepodzielnie rządzi Isia, bo tylko ona zaszła tak daleko, we wszystkich tegorocznych WS.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
crzyjk

Niezawodna i regularna, jak szwajcarski zegarek. Zawsze w czołówce wyścigu, na królewskich etapach i tylko patrzeć jak zafiniszuje :)

| Odpowiedz
blokuj
fulzbych vel omnibus

Jej dojrzałość tenisowa przyszła później i ma szansę że dłużej pozostanie na szczycie. Jest też pewnie szansa na dalszy marsz w górę, jeśli będzie cierpliwa i pracowita.;-)

| Odpowiedz
blokuj
fulzbych vel omnibus

Myślę, że jedyna słuszna droga to praca nad sobą, swoim stylem, techniką, ciągłe eliminowanie i minimalizowanie błędów metodą małych kroków. Słyszałem kiedyś jak Vika mówiła że chce o 1-2 % poprawić skuteczność serwisu, o 1-2 % poprawić return. To są realne plany i łatwiej jest je realizować niż te zbyt ambitne.;-)

| Odpowiedz
blokuj
crzyjk

Oczywiście i ciągle to robią, przecież konkurencja nie śpi.
Marion ponoć po każdym przegranym meczu, ćwiczyła z papą nowe sposoby serwisowania..

| Odpowiedz
blokuj
anka96-

Tak myślałam, że miałeś na myśli mistrzostwa WTA ;)
Powiem ci, że to też tak na dwoje babka wróżyła, bo każda z zawodniczek jest zmęczona sezonem i trudno jest zagrać na maximum możliwości, a po drugie wszystko też zależy od tego jaką formę złapią na koniec sezonu . Niemniej jednak rywalizację wygrywa najlepsza z najlepszej ósemki . Według mnie najlepszym znakiem , najlepszą miarą, która określa najlepszą zawodniczkę sezonu jest miejsce jakie zajmuje ona na liście WTA Racing ;)

| Odpowiedz
blokuj
RafaCaro

Wszyscy zachwycacie się tą Kvitova, ale tak na prawdę stracony talent to Ana Ivanovic,niestety już raczej nie wróci do swojej formy. Co do Kvitovej wygrała 1 Szlema i co na tym się skończyło. To gwiazdka jednego sezonu.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.