Wątek dotyczący artykułu

US Open: Nocny pogrom w wykonaniu Federera, Kohlschreiber znów lepszy od Isnera

Roger Federer zdemolował w III rundzie US Open Adriana Mannarino, tracąc zaledwie pięć gemów w ciągu 82 minut. Philipp Kohlschreiber drugi rok z rzędu w Nowym Jorku wygrał z Johnem Isnerem.

przeczytaj cały artykuł

RF

Roger wygląda naprawdę dobrze na tym turnieju, widać w końcu pewność w jego grze. Można teraz żałować że w drabince ma Nadala, a nie np Djokovica, czy Murraya, bo finał byłby jak najbardziej realny. Zbliża się jednak Rafa ale jeśli Roger utrzyma swój poziom gry to wcale nie musi się to zakończyć zwycięstwem Hiszpana. Głowa najważniejsza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
vamos

Jaki poziom gry? Co my wiemy o jego poziomie po spotkaniach z takimi "rywalami" (to samo tyczy się Nadala)? Ja osobiście nie wiem nic ponad to, że w formie jest lepszej niż beznadziejna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Artras

O formie Nadala też nic nie wiemy, oczywiście można powiedzieć, że jest dobra na podstawie występów przed US Open. Forma Federera też jest zagadką, i to że leje słabeuszy oznacza ni mniej ni więcej, że leje słabeuszy. W ewentualnym ćwierćfinale ob**a się jak zwykle i będzie 3-0, w porywach 3-1 dla Nadala. Bilans 2-8 w szlemach nie wziął się z powietrza.
Dzisiaj jest niedziela, ale jestem w 100% przekonany (chociaż to sport) iż za tydzień w finale będzie grał Rafa.

| Odpowiedz
blokuj
RF

Wiemy że serwis "siedzi", wiemy że nie strzela ramami (z Nadalem będzie strzelał), wiemy też że po niedawnej kontuzji nie widać śladu, co widać po jego poruszaniu się, a to najważniejsze. Zyskał pewność siebie, której brakowało mu po Wimbledonie. Nie twierdzę że jest w takiej formie, żeby wygrać z Rafą, ale tak jak napisałeś nie jest też beznadziejnie, a jeśli nie jest beznadziejnie to znaczy że wszystko jest możliwe.

| Odpowiedz
blokuj
FedEx

Roger ostatni raz wygrał z Nadalem w szlemie w 2007 roku, w czasach gdzie był w dobrej formie i na ulubionej nawierzchni, od tego czasu grali 5 razy i Rafa zawsze wygrywał, trudno być optymistą. Roger musiałby grać jak za dawnych lat, jestem w stanie uwierzyć w to, że zagra tak jednego seta ale 3 ? nie ma takiej opcji. Spodziewam się powtórki z AO 2012.

| Odpowiedz
blokuj
RF

Żeby nie było powtórki z AO 2012 Federer musi dobrze grać w kluczowych momentach, tego wtedy zabrakło. Pamiętam ile break pointów zmarnował (3/23? mniej więcej). Według mnie nie licząc 2 seta przegrał wtedy lepszy tenisista.

| Odpowiedz
blokuj
FedEx

Śledzę z uwagą wszystkie mecze Rogera powiedzmy od 2007 roku i jak już wywołaliśmy ten mecz z AO 2012, to powiem tak w tamtym meczu Roger popełnił ponad 60 niewymuszonych błędów, pamiętam do do dziś bo to była tragiczna statystyka. Zresztą co ja będę mówił Roger nie potrafi grać z Rafą, może przez cały turniej grać świetnie a jak przychodzi do meczu z Nadalem to odzywają się stare demony. AO 2009 też nie miał prawa przegrać, a przegrał. Więc raczej Roger już niedługo będzie mógł powiedzieć że dostał lanie od Nadala w każdym szlemie

| Odpowiedz
blokuj
RF

Cóż... Niestety wszystko to prawda, choć nazywanie laniem tych wszystkich przegranych meczów to chyba "lekka" przesada :)

| Odpowiedz
blokuj
RF

Obaj byli słabi, ale Fed częściej wychodził na prowadzenie które momentalnie tracił (nawet w 2 secie przełamał jako pierwszy), nie potrafił wykorzystać swoich szans, a Nadalowi jak zwykle wystarczyła jedna, dwie. Gemy serwisowe Nadala również były dłuższe, bardziej wyrównane, męczył się strasznie. Ale jak przy bp wyrzuca się smecz w aut to nie można wygrać.

| Odpowiedz
blokuj
vamos

Break na wolnym hardzie z Nadalem to nie jest żadna poważna przewaga i nie należy się nad nią rozwodzić. Psuł jak ofiara Roger w tamtym meczu i zasłużenie dostał w czterech.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
FedEx

Wyraźnie to był gorszy tylko w 2 secie, reszta dosyć wyrówna, jak na taką ilość błędów ze strony Rogera.

| Odpowiedz
blokuj
vamos

Serwis siedzi, a potem przestanie jak w finale AO :)
Wygląda to u Rogera bardzo przyzwoicie, ale pamiętam już turnieje, w których grał znacznie lepiej niż aktualnie na USO, a potem z Rafą była kiszka... Więc w ogóle się nie emocjonuję na chwilę obecną.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.