Wątek dotyczący artykułu

Martina Navratilova wzięła ślub

Trzy miesiące po zaręczynach Martina Navratilova i jej partnerka Julia Lemingova wzięły ślub. - Mam już 58 lat i dopiero po raz pierwszy wzięłam ślub - mówiła konsultantka Agnieszki Radwańskiej.

przeczytaj cały artykuł

Lady Aga

@Robercie, ja to wiem. I chyba po raz pierwszy zgadzam się z tym, co napisałeś. To jest jakas hipokryzja, porównywać zabójstwo z premedytacją do in-vitro. Oczywiscie że w in-vitro nikogo się nie zabija, bo zaplodniona komórka jajowa to nie człowiek,nie ma żadnych cech ludzkich. Zresztą ginekolodzy posługują się określeniami "zygota, zarodek" a nie "dziecko". Płód to co innego, wtedy jednak bije mu serce i na pewno już czuje, dlatego aborcja dozwolona jest do określonego tygodnia ciąży.
A wracając do in vitro, zapomina się, o tym że naturalnie zaplodniona komórka jajowa też czasami "ginie" a kobiety nawet nie maja o tym pojęcia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lady Aga

No nie płód. Zarodek staje się płodem dopiero w 10 tygodniu ciąży. Przez pewien moment nie ma nawet serca. Ono zaczyna się kształtować w 3-4 tygodniu i nie od razu bije. Więc jaki to człowiek?

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Oczywiście,że to człowiek, a czy może być coś innego - marchewka, kotek itd. Idąc tym tokiem rozumowania to niemowlak też nie jest człowiekiem bo nie jest u niego wszystko wykształcone.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Lady Aga

A co nie jest u niemowlaka wykształcone ? Ma serce, ma mózg,oddycha...
Lekarze nie mówią "człowiek waży 10 gram", a "zarodek waży 10 gram".

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Oczywiście,ż nie jest wszystko wykształcoine jak u dorosłego człowieka.. Zresztą nie uciekaj- z zarodka nie powstanie nic innego niż człowiek więc od poczęcia jest to człowiek, bo nie mogą sobie począć czegoś innego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
wislok

Moim zdaniem tak, nawet się pogrzeby robi- gdy jest życzenie rodziny, warto poczytać i się wgłębić w te kwestie.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Czy Ty chowałaś kiedyś kogo- babcię, dziadka itd.?? Po prostu to czy Ty nie nazywasz człowiekiem dla nich to jest taki sam człowiek jak inni i przez szacunek dla niego i uznanie tego faktu to robią.

| Odpowiedz
blokuj
Lady Aga

Dziadek zmarl gdy bylam malutka, wiec tego nie pamietam. Ale owszem, bylam na pogrzebie raz, czy dwa razy. I moim zdaniem zarodek to nie to samo co np. ojciec, matka czy dziadkowie. Zapytalam, co miałoby się w przypadku poronienia chować do grobu. Skrzep?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
wislok

Poronienia mogą być w różnym czasie- np. w 4 miesiącu, istnieje możliwość zrobienia pochówki. Dla mnie to człowiek.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
T_J_M

Usunąłem, bo w sumie wislok i Kościół to nie ten adres. Dla mnie wtryniają nos w sprawy o ktorych nie mają najmniejszego pojęcia. Tylko rodzice cos mogę tutaj powiedziec, jak to jest ...

| Odpowiedz
blokuj
crzyjk

No widzisz, nareszcie doszedłeś do dobrego wniosku, że niepotrzebnie chodziłeś do szkoły, na uczelnie itd. Wszystkiego powinni uczyć tylko rodzice i to najlepiej łopatologicznie, wtedy może byś coś z tego zrozumiał..:P

| Odpowiedz
blokuj
T_J_M

Uogólniasz i prześmiewasz. Wiesz dobrze o co mi chodzi. O klerykow wyjasniających młodzieży, że najlepiej nic, a jesli już to tylko z kalendarzykiem w łapce, a w drugiej wszystkowiedząca Księga, w koncu ręce niepotrzebne do tych niecnych praktyk :p

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
crzyjk

A dobitniej wyjaśnił to co napisałem obrazek MC. To co mówisz o klerykach, to samo można powiedzieć o jakim niedouczonym pedagogu. Chyba nie będziesz mnie przekonywał, że dzieci w szkole i na uczelniach uczą tylko ci, co mają doświadczenie w wychowaniu własnych dzieci. A ja znam kleryków, z kościołów protestanckich, którzy są przykładnymi rodzicami. Więc to Twoja teoria jest właśnie prześmiewcza, by nie powiedzieć głupia..

| Odpowiedz
blokuj
Mind Control

Oczywiście w większości nie są tacy głupi a chcą tylko ogłupiać. Kiedyś spotkałem jednego z płockich klechów w pewnym toruńskim domu (i na pewno nie był to dom boży), muszę przyznać, że niezłe harce wyczyniał. ;p

| Odpowiedz
blokuj
wislok

No tak ustawianie się w pozycji mentora- ja nie mam o niczym pojęcia, Ty natomiast masz o tym największe pojęcie. Nie będę prowadził takiej dyskusji.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Myślisz,że ich posiadanie świadczy o tym,że masz wiedxzę na te tematy?? Znam wielu rodziców co ma inne zdanie od Ciebie w tej kwestii i co wtedy??

| Odpowiedz
blokuj
Lady Aga

No cóż, każdy ma inne zdanie. Moja mama również ma zupełnie odmienne zdanie ode mnie w tej kwestii i porozmawiać się z nią spokojnie na ten temat nie da, powiem, że nie z mojego powodu. :)

| Odpowiedz
blokuj
T_J_M

Świadczy więcej niż ich nie posiadanie. I nie rozmawiam z Twoimi znajomymi, lecz z Tobą, tak że co to za argumenty?

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Pogubiłem się lekko, o co chodziło?? :) O to kiedy jest zarodek człowiekiem?? Nie wydaje mi się zdanie w tej kwestii zależne od posiadania dzieci.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Kościół ma prawo do tego jak najbardziej. Nie rozumiem dlaczego Cię to dziwi. Przecież kościół zajmuje się sprawami życia i śmierci, etyki, moralności itd. To leży w ich kompetencjach. I co najważniejsze- to związek wyznaniowy, więc w coś wierzymy, mamy pewien system wartości, zasady. Ponoć żyjemy w wolnym kraju- dlaczego mamy nie głosić swoich wartości w przestrzeni publicznej.

| Odpowiedz
blokuj
T_J_M

Grupy bezdzietnych teoretyków nigdy nie będą autorytetem w kwestiach ktorych per definitionem nie mogą poznać z autopsji (mówię o Kościele Katolickim), więc niech się nie wtrącają. Ora et labora

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
wislok

No widzisz - tu jest zasadnicza róźnica- moim zdaniem kościół głosi dobre rzeczy i nie widzę nic złego w tym,że zasady, wartości jakie głosi kościół mogą być pomocą dla rodziców w wychowywaniu dzieci. Zresztą nauczyciele też mają pełnić funkcję wychowawczą młodzieży,a czy istnieje wymóg dzietności każdego nauczyciela no nie.

| Odpowiedz
blokuj
T_J_M

Wymóg może nie, ale wolę nauczycieli z własnymi dziećmi, najlepiej problematycznymi. Wtedy nie pieprzą za przeproszeniem na okrągło jak źle rodzice wychowują dzieci

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
crzyjk

Na tej samej zasadzie zabraniam Ci pisać, mówić a nawet myśleć o śmierci, bo nie masz o niej zielonego pojęcia, no chyba że jesteś zombi ;P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
wislok

No widzisz Ty wiesz lepiej o czym jest dyskusja !! Głęboko protestuję !! Rozmowa zaczęła się od tego,ze Państwo ma być świeckie i że kościół ma się nie wtrącać. Ja głoszę wolność , czyli prawo głoszenia nauki kościoła, mam prawo ją głosić kościół jak i wierzący. Ja też mogę wszystko co tu piszesz uznać za nacisk i próbę narzucenia mi zdania przez Twoją osobę. Każdy odpowiada za siebie, więc kościół niech głosi,a człowiek ma wolną wolę i to on poniesie konsekwencję swoich czynów.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Oczywiście,że kościół, czyli wierzący są obywatelami i mają prawo być częścią konsultacji społecznych i wpływania na prawodawstwo. Ograniczanie praw zagwarantowanych ustawami czy konstytucją RP to nie jest dobry pomysł.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Dałem odpowiedź w poprzednim poście. Poza tym ta dyskusja przechodzi w opar absurdu. Wolność każdego z nas jest ograniczona- ja nie mogę Ciebie zabić, pobić, bo spotkają mnie konsekwencje prawne.. Tak samo jak przepisy ruchu drogowego ograniczają moją wolność. Czyli coś takiego jak wolność to pojęcie ograniczone, bo jest ona niepełna. Skoro zabicie człowieka już po narodzinach jest karane i jest złem to kościół stoi na stanowisku ,że człowiekiem jest także już dziecko będące w łonie matki. Ma prawo przedstawiać swoje zdanie i mówić co uznaje za zło. Dlaczego traktować ich inaczej niż tych co głoszą inaczej?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.