Wątek dotyczący artykułu

LM: Znamy komplet ćwierćfinalistów i podział na koszyki. Kto rywalem Vive?

W niedzielę poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów rozgrywek Ligi Mistrzów. Już teraz wiadomo, że w walce o awans do turnieju Final Four nie zabraknie wielkich pojedynków czołowych drużyn Europy.

przeczytaj cały artykuł

Viran

hbll - jako, że cenię sobie Twoje opinie, to powtórzę pytanie. Jesteś w stanie podać te błędne decyzje sędziów z pierwszej połowy, przez które sędziowanie uważasz za ''skandalicznie nierówne''? Pytam o konkretne decyzje sędziów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Musiałbym jeszcze raz sekunda po sekundzie i minuta po minucie tą I połowę zobaczyć. Ale tak na poczekaniu - faul na Ghionei (bez piłki), kiedy ten został przewrócony w chwili, gdzie biegł do piłki - za co rywale powinni dostać ewidentnie karę, a dostali piłkę z autu. Kara dla Syprzaka bardzo kontrowersyjna szczególnie, że to były pierwsze minuty meczu. Zresztą dla Zelenovicia też z kapelusza. Kwiatkowski dostał karę za Syprzaka, choć i ona była wątpliwa.
Poza tym - choć Wisła broniła pasywnie, dostawała kary. Vardar bronił mocno - kar nie było.
Zawodnicy Vardaru praktycznie w każdej akcji ściągali Nafciarzy za koszulkę. Przodował w tym Toskić. Kary za to nie dostali żadnej, chociaż generalnie w LM za tego typu zagrania się wylatuje.
---
Nie twierdzę, że Wisła odpadła wyłącznie przez sędziów. Ale oni gwizdali tak, by Vardar od początku kontrolował mecz. A Wisła po prostu nie robiła niczego, co mogłoby im te plany pokrzyżować. Moim zdaniem w tych okolicznościach z Vardarem przegrałby każdy w Europie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Viran

1)Masz rację z faulem Ghionei, tyle, że po tym faulu Vardar miał piłkę, stracił ją, poszła kontra i Wisła zdobyła bramkę. Więc może sędzia popełnił błąd, ale okazał on się dla Płocka korzystny.
2) Kara Syprzaka - komentator Laoli mówi, że powinien się uspokoić, że nie wszedł w mecz, i że miał ostrzeżenie, więc musiał dostać karę.
3) Kwiatkowski nie powinien dostać kary.
4) Zelenović powinien zdecydowanie dostać karę, Lijewski powiedział, że nie potrafi zachować się w obronie i za takie rzeczy się wylatuje.
5) Vardar bronił agresywnie, ale Wisła grała skrajnie pasywnie. Oglądałem jeszcze raz tą połowę i w obronie w ŻADNYM momencie zawodnik Skopje nie powinien dostać kary, raz Zelenović zaatakował na kontakcie i od razu dostał żółtą kartkę Abutovic chyba.

Błędy sędziego to kara dla Kwiatkowskiego, brak karnego dla Vardara gdy Zelenović bronił Karacicia przebiegając przez pole bramkowe, piłka dla Wisły gdy Vardar wbił piłkę w swoje pole bramkowe, być może Toskic powinien dostać kartkę za faul na Syprzaku przed rzutem (ale nie dwie minuty, skoro nie dostał ostrzeżenia wcześniej nawet, a faul nie uniemożliwił Sypie oddania spokojnego rzutu), być może powinna być piłka dla Vardara gdy Tiumencew wbił piłkę w pole bramkowe.

Naprawdę, polecam jeszcze raz oglądnąć mecz. Miałem podobnie - dziwne dwie minuty, nieuznana bramka, brak dwuminutowych kar dla Vardara, ale przy obejrzeniu jeszcze raz tej połowy okazywało się, że Tiumencew ewidentnie zrobił kroki, brak kar dla Skopje był podyktowany wyjątkową pasywnością w grze w ataku Wisły (ciężko, żeby dostawali kary gdy Zelenović rzuca z 9. metrów albo Syprzak z Jurkiewiczem tracą łącznie pięć piłek), a spotkanie prowadzone było ... dosyć obiektywnie. Na przykład Vardar miał odgwizdane dwa faule w ataku, a Wisła jeden.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, to chętnie mogę podyskutować, te sytuacje wydają mi się jednak wybitnie klarowne, zwłaszcza, że swoimi opiniami komentator laoli + Lijewski w studio moje spostrzeżenia potwierdzali. Dwie minuty + okazjonalne ostrzeżenie dla Vardara to jedyne, czego można tak naprawdę się czepiać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hbll

Skoro widziałem mecz 2-krotnie to pewnie masz sporo racji. Ja widziałem raz i kierowałem się emocjami. Natomiast te emocje po meczu pozostały negatywne i to w dużej mierze za sprawą Nafciarzy.
Niemniej dalej uważam, że Skopje to dziki teren, gdzie dzieją się dziwne rzeczy i każdy będzie chciał tego zespołu uniknąć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.