Wątek dotyczący artykułu

Niemcy mistrzami Europy! Hiszpanie bez szans

Reprezentacja Niemiec wygrała z Hiszpanią w finale mistrzostw Europy. Podopieczni Dagura Sigurdssona sięgnęli po złoto po dwunastoletniej przerwie. Bohaterem spotkania został bramkarz Andreas Wolff.

przeczytaj cały artykuł


Viran

Oczywiście wygrana Niemców to sensacja, ale chyba nie aż tak duża, jak się niektórym wydaje.
Po prostu przez kiepskie wyniki reprezentacji zapomnieliśmy, jaką głębię ma Bundesliga - i dobrze to pokazuje ten turniej. Kai Hafner - wielu było zdziwionych jego grą. Tyle, że jeżeli ktoś śledzi Bundesligę, to wie, że ten Hafner to w tym sezonie najlepszy prawy rozgrywający Bundesligi, nie licząc karnych - najlepszy jej strzelec (ponad 100 bramek z gry w 20 meczach). A w reprezentacji Niemiec był ledwie trzecim, po Weinholdzie i Wiede. U nas za następcę Lijewskiego robi rok starszy Szyba.
Ten Julius Kuhn zdobywa średnio ponad 4 bramki na mecz w Bundeslidze, rocznik 93, do tego świetnie broni. Ilu my mamy takich zawodników? Damhke ma rewelacyjny sezon w Kiel, a gdyby nie kontuzje, to walczyłby o drugie miejsce na lewym skrzydle z Allendorfem. Wolff spośród bramkarzy mających na koncie ponad 200 interwencji, ma najlepszą skuteczność w całej Bundeslidze i podpisał kontrakt z Kiel. Odkrycie Mistrzostw Europy? Hm.
Nie twierdzę, że Niemcy mają lepszy skład niż Polska, pomimo ich złotego medalu, ale przecież to nie jest tak, że Sigurdsson to cudotwórca, który stworzył coś z niczego. Znakomity bramkarz, świetni obrońcy, bardzo dobrzy skrzydłowi, solidni kołowi, sporo niezłych rozgrywających. To, że to byli zawodnicy mniej znani, jak Wolff czy Hafner, nie ma najmniejszego znaczenia. Pewnie to dalej nie był skład na złoto, ale już na czwórkę? Dlaczego nie. Słabszy poziom, dobra drabinka - i się udało
Niemcy wracają na należne im miejsce, i dla popularności dyscypliiny to bardzo dobrze. Kto wie czy w Rio nie będzie to wyglądać już tak:

Bramka: Heinevetter, Wolff
Lewe skrzydło: Gensheimer, Damhke
Prawe skrzydło: Reichmann, Groetzki
Leworęczni rozgrywający: Weinhold, Hafner, Wiede
Praworęczni rozgrywający: Dissinger, Drux, Kuhn, Fath, Strobel
Koło: Schmidt, Wiencek, Pekeler, Lemke

Wygląda to świetnie, nie da się ukryć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
David Kovalsky

Świetnie to ująłeś, cały czas podkreślam co oznacza granie w tej lidze. Nie bez przyczyny najlepsza liga świata, w której gra o utrzymanie wymaga takich zawodników, hmm, mistrzów Europy. Dlatego młodzi, nawet z Polski powinni grać nawet właśnie w ogonie niż siedząc tu na ławce, mam na myśli Vive czy Wisłę i czekać aż ktoś im da szansę zagrać za jakiegoś 35 latka.
Wracając do Niemiec, to Dissigner już rzuca bardzo ważne bramki dla THW Kiel w takim wieku. Brand, legenda sportu zarzucała właśnie kiedyś brak młodych Niemców w tym klubie.
Ciekawi mnie, co zrobi Gislason? Czy postawi na najlepszego bramkarza za jakiego był uważany i jest Landin, czy MVP Europy i notującego świetne występy już wcześniej Wolffa?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.