Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Renault Sport F1AFP / Renault Sport F1

F1: Renault może zmienić barwy zespołu

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Fabryczny team Renault w Formule 1 w przyszłym roku może kompletnie przemalować swoje bolidy. Hiszpańskie media spekulują, że byli mistrzowie świata wrócą do dawnych barw.

Dziennik El Mundo Deportivo podał, że charakterystyczne żółte bolidy Renault mogą w przyszłym roku połyskiwać w kolorze niebieskim. Wszystko przez ewentualnych sponsorów.

Renault ma prowadzić zaawansowane negocjacje z hiszpańskim operatorem komunikacyjnym Movistar oraz bankiem BBVA. Obie korporacje charakteryzują się właśnie niebieskimi barwami.

Rozmowy z inwestorami z półwyspu Iberyjskiego podsycają także plotki o wejściu do zespołu Carlosa Sainza jr.. Problemem Hiszpana jest jednak ważna umowa z Red Bullem, który ma prawo decydować o jego przyszłości.

W mediach pada także nazwisko Sergio Pereza, który jako rodowity Meksykanin mówi płynnie po hiszpańsku. W przypadku kierowcy Force India problemem może być jego sponsor - firma Telmex, która jest bezpośrednim konkurentem Movistar.

Zespół Renault startował w niebieskich barwach w latach 2002-2006. W dwóch ostatnich sezonach świętował zdobycie dwóch mistrzowskich tytułów.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 43. Tomasz Majewski: niektóre części mojego ciała są zużyte jak u 60-latka [3/3] (źródło TVP)

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL