WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mark Thompson / Staff / Na zdjęciu: Robert Kubica i jego specjalna rękawica

Specjalna rękawica Roberta Kubicy. Polak korzystał z niej w Barcelonie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kontuzjowana ręka Roberta Kubicy nadal wzbudza spore zainteresowanie. Polak udowodnił już, że nie przeszkadza mu ona w prowadzeniu samochodu F1. Analiza zdjęć z testów w Barcelonie pokazuje, że 33-latek korzysta jednak ze zmodyfikowanej rękawicy.

Gdy pod koniec ubiegłego roku Robert Kubica brał udział w testach Formuły 1 w Abu Zabi, w internecie rozpoczęto analizę zdjęć kokpitu Williamsa. Niektórzy doszukiwali się specjalnego wycięcia w karoserii, które miało zwiększać zakres ruchów kontuzjowanej prawej ręki Polaka.

Teraz podobnie jest z fotografiami zrobionymi podczas próbnych jazd w Barcelonie. Na niektórych ujęciach widać, że Kubica ma na prawej kończynie zmodyfikowaną rękawicę. W niej palec wskazujący i środkowy są z sobą połączone. Nie jest to jednak nowinka. Krakowianin korzystał z takiej rękawicy już w okresie startów w rajdach samochodowych.

O problemach z ręką Kubicy, która mocno ucierpiała w wypadku w 2011 roku, wspominano już wiele razy. Sam Polak ostatnio stwierdził, że w niektórych rozmowach z mediami był zbyt wylewny na temat swoich ograniczeń fizycznych i należy zamknąć ten temat. - Nie przeszkadzają mi w jeździe samochodem, co udowodniłem na torze - powiedział.

Sprawę kontuzjowanej ręki 33-latka starał się też wyjaśnić Anthony Rowlinson z "F1 Racing" w ostatnim programie "Flying Lap". Brytyjczyk w rozmowie z Peterem Windsorem tłumaczył, że Kubica nie może w pełni ścisnąć prawej dłoni i trzymać w niej ciężkich przedmiotów. 

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik weźmie udział w nietypowym biegu. "Metą jest Adam Małysz"


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Robert Kubica wystąpi w wyścigu F1 w sezonie 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)