WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Ferrari / Sebastian Vettel za kierownicą SF71H

Sebastian Vettel nie boi się rywali. Kierowca Ferrari wierzy w zespół

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Podczas przedsezonowych testów F1 tempo wyścigowe kierowców Mercedesa i Red Bull Racing wyglądało bardzo mocno. Sebastian Vettel nie obawia się jednak konkurencji. - Używali tylko jednego rodzaju opon w trakcie symulacji - zauważa kierowca Ferrari.

Analiza czasów uzyskiwanych przez kierowców w trakcie przedsezonowych testów Formuły 1 pokazała, że najlepiej na dystansie wyścigu sprawuje się Mercedes. Solidnie w trakcie dłuższych przejazdów prezentowało się też tempo kierowców Red Bull Racing.

Symulacje z toru Catalunya wskazywać mogą na to, że właśnie te dwie ekipy będą wieść prym w nadchodzącym sezonie F1, spychając na dalszy plan Ferrari. Podobnych obaw nie ma jednak Sebastian Vettel. - Nasi rywale z Mercedesa i Red Bulla używali w trakcie dłuższych przejazdów tylko jednego rodzaju opon, a tego nie można zrobić podczas Grand Prix. To ma wpływ na strategię wyścigową, a co za tym idzie na wynik - powiedział niemiecki kierowca.

Vettel ukończył jazdy w Barcelonie z nowym, nieoficjalnym rekordem toru i najlepszym czasem testów. - Myślę, że zaczynamy z dobrą bazą, jeśli chodzi o model SF71H. Teraz będziemy musieli pracować nad jego dalszym rozwojem. Będziemy odkrywać jego potencjał i ulepszać go. Mam ogromne zaufanie do naszej ekipy, wiem co potrafią i jak zaangażowani są w prace w Maranello - dodał.

W tym roku kluczowa w F1 może być niezawodność, bo kierowcy będą mieć do dyspozycji jeden silnik mniej w porównaniu do ubiegłego sezonu. - Wykonaliśmy dobrą robotę, jeśli chodzi o przebieg. Łącznie pokonaliśmy ok. 4323 km. Mi udało się ustanowić największą liczbę okrążeń jednego dnia - 188. To daje 875 km w trakcie jednego dnia testowego. Nie miałem żadnych poważniejszych problemów, dobrze się go prowadziło. Nie mogę się już doczekać wyścigu w Australii. Gdy tam będziemy, to wszyscy zobaczymy, na co stać poszczególne ekipy - zakończył Vettel.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #16: Bayern to nie jest klub Lewandowskiego


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Sebastian Vettel zostanie w tym roku mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):