WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Force India / Na zdjęciu: Esteban Ocon na torze w Abu Zabi

Zespół Strolla głodny sukcesów. Dogonienie Mercedesa i Ferrari kwestią czasu

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Były kierowca ekipy Force India, Esteban Ocon uważa, że jego poprzedni zespół ma ogromną szansę na zmniejszenie dystansu, jaki dzieli team Strolla od czołówki Formuły 1. - Zrobią kolejny krok do przodu, to bardziej niż pewne - powiedział Ocon.

Esteban Ocon był ojcem sukcesu ekipy Force India w sezonie 2017, kiedy to team osiągnął czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Udało się to, mimo stosunkowo niskiego jak na realia Formuły 1 budżetu.

W trakcie minionego roku zespół zmagał się z problemami formalnymi, wskutek czego pod znakiem zapytania stanęła jego przyszłość. Ostatecznie stery w Racing Point przejął Lawrence Stroll. Nowy inwestor przyniósł ze sobą pieniądze oraz kierowce - swojego syna, Lance'a Strolla. W tej sytuacji w ekipie zabrakło miejsca dla Ocona.

Mimo to, Francuz kibicuje swojemu byłemu zespołowi i uważa, że stać go na sukcesy w F1. - Różnica między środkiem stawki a tymi największymi jest ogromna, ale Racing Point ma szansę ją zniwelować. Problemem zazwyczaj były finanse, teraz ten element powinien ulec znacznej poprawie. Wierzę, że będą silnym teamem - powiedział Ocon.

Młody kierowca jest pod wrażeniem tego, jak pracował jego były zespół. - To naprawdę budujące, jak profesjonalnie to wszystko wyglądało. Motywacja wśród ludzi jest ogromna. Wszyscy byli i są bardzo zaangażowani. To chyba najważniejsza cecha Racing Point - wyjaśnił.

- Są niezwykle głodni sukcesu. To właśnie stanowi różnicę i ich największą broń. Nie liczą godzin pracy. Jako przykład podam jedną sytuacje z poprzedniego roku. Przylecieliśmy z Meksyku do Wielkiej Brytanii, bez snu, męczył nas jet lag. Wszyscy zamiast pójść spać, zabrali się za robotę na symulatorze. Byli wykończeni. Mając większy budżet z pewnością osiągną sukces - zakończył Ocon.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Szczęście w nieszczęściu Jakuba Przygońskiego. "Ciągle ma szansę na podium"


Oglądaj Grand Prix Monako F1 na żywo w WP Pilot!

Czy uważasz, że Racing Point poprawi swoje wyniki w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL