WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

Spotkanie ws. przyszłości F1 odwołane. Liberty Media ma problem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W najbliższą środę miało dojść do kluczowego spotkania ws. przyszłości Formuły 1. Na nim przedstawiciele zespołów mieli poznać plany dotyczące przepisów na rok 2021. Spotkanie zostało jednak odwołane bez podania przyczyn.

Liberty Media chce gruntownie zmienić Formułę 1 od 2021 roku, ale rozmowy w tej sprawie utknęły w martwym punkcie. W najbliższą środę szefowie amerykańskiej firmy oraz FIA mieli się spotkać z przedstawicielami zespołów, ale według źródeł portalu RaceFans zebranie zostało w ostatniej chwili odwołane bez podania przyczyn.

Co ciekawe, równocześnie dziennikarz Dieter Rencken twierdzi, że niezmienione pozostają plany szefów ekip F1, aby w środę spotkać się w ramach Grupy Strategicznej F1 i porozmawiać na temat przyszłości królowej motorsportu.

"Sytuacje staje się napięta ze względu na presję czasu. Będzie trudno uzgodnić zmianę przepisów, ustalić wszelkie procesy handlowe oraz sfinalizować sprawy związane z budżetem. Może Liberty Media w końcu zda sobie sprawę z tego, że nie będzie żadnego przedstawiciela F1 w tych dyskusjach. Bo po co latać tam i z powrotem po nic? Panuje wielki bałagan i nie widzę sposobu na to, by zakończyć rozmowy na czas" - cytuje jedno ze swoich źródeł portal RaceFans.

Impas w rozmowach ma być na tyle duży, że w grę wchodzić może nawet opóźnienie wprowadzenia nowych regulacji. Oznaczałoby to odroczenie w czasie chociażby obowiązywania limitów finansowych. To zła wiadomość dla mniejszych ekip jak Williams. Szefowie zespołu, w którym startować będzie Robert Kubica, naciskają na szefów F1, by jak najszybciej ograniczyć koszty i wyrównać stawkę.

Obecne porozumienie F1 z zespołami wygasa pod koniec 2020 roku. Zgodnie z regulaminem, nowe przepisy techniczne i sportowe muszą zostać sfinalizowane do 30 czerwca 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO To miał być przejściowy rok dla siatkówki. "Na MŚ chcieliśmy być w pierwszej szóstce"

Czy obawiasz się o przyszłość F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL