WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen

Progres Verstappena przestraszył Ricciardo. Holender ma jednak nad czym pracować

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Max Verstappen już jest lepszym kierowcą od Daniela Ricciardo. To zdanie opiekuna Red Bulla, Helmuta Marko. Austriak uważa, że Holender ma jednak wciąż nad czym pracować. - Jest szybki, ale musi pracować nad kontrolą emocji - powiedział Marko.

Helmut Marko jest pewny, że Max Verstappen już stał się lepszym zawodnikiem od swojego ex-pertnera z zespołu, Daniela Ricciardo. Kierowcy byli na równym poziomie przez pierwsze dwa sezony współpracy, jednak w 2018 roku Holender uciekł rywalowi. - To bardzo specyficzne dane. W kwalifikacjach różnica jest bardziej zauważalna, ale również w wyścigach Max jest szybszy - powiedział Marko.

- Zadziwiające jest to, że Verstappen często notuje więcej uślizgów, a mimo to lepiej radzi sobie z oszczędzaniem opon. Ten element udało mu się poprawić od momentu, kiedy do nas dołączył. Już w 2017 roku Holender zaczął odskakiwać od Ricciardo, ale ten szybko się zorientował i wziął się ostro do pracy, dzięki czemu znów się zrównali. Niestety dla Australijczyka, sezon 2018 nie pozostawił już złudzeń - zauważył Austriak.

Opiekun talentów w ekipie Red Bulla uważa, że Ricciardo mógł się przestraszyć Verstappena oraz tego, jak młodego kierowcę traktuje cała ekipa. Rosnący poziom 21-latka nie był dobrą informacją dla Australijczyka.

Mimo widocznych postępów, Max Verstappen wciąż ma nad czym pracować. - Podstawowy problem to pewien rodzaj braku kontroli i niecierpliwość. Max jest już wystarczająco szybki. Musi jednak zdać sobie w końcu sprawę, że nie musi nic nikomu udowadniać. Póki co wiąż ma reputacje wojownika, któremu lepiej nie podpadać - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Jakub Przygoński doskonałym uczniem. Bez problemów zamienił motocykl na samochód

Czy uważasz, że Max Verstappen powalczy o tytuł mistrza świata 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL