WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: Lando Norris za kierownicą McLarena

McLaren podgrzewa atmosferę. Ujawniono design numerów kierowców

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Szefowie McLarena budują napięcie przed prezentacją zespołu, która odbędzie się 14 lutego. Ekipa zaprezentowała w sieci krótki klip, w którym prezentuje styl numerów startowych kierowców zespołu.

Z nagrania wideo wynika, że McLaren pozostanie przy niebieskim kolorze numerów startowych zawodników na bolidach, tym razem jednak tłem logotypów będzie ciemna szarość. Nie wiadomo na razie, czy oznacza to pożegnanie z barwami papaya orange na samochodach.

W ostatnich latach ekipa z Woking bardzo często diametralnie zmieniała wygląd swoich bolidów. Przez wiele sezonów dominowały barwy biało-czerwone, które motywowane były sponsoringiem marki Marlboro. Następnie zespół był wspierany finansowo przez firmę West, która wymusiła ciemną kolorystykę. 

Za czasów Vodafone dominował kolor srebrny, połączony z czerwonym. W 2014 roku bolid stracił czerwone dodatki. Od sezonu 2017 samochody McLarena zaczęły mocno wyróżniać się na torach Formuły 1. Wiodącym stał się kolor pomarańczowy, w 2017 roku nazwany oficjalnie papaya orange.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Nietypowy zakład uczestników. Na szali fryzura i długi pocałunek

Było to nawiązanie do historii marki. Od 1968 roku kolorem bolidów McLarena był właśnie charakterystyczny pomarańcz. Wtedy to zespół z Woking ścigał się w F1 samochodem McLaren Ford M7.

Sezon 2019 to ma być dla brytyjskiej ekipy zupełnie nowe rozdanie. W barwach McLarena walczyć będą młodzi kierowcy, którzy do tej pory nie mieli okazji reprezentować barw zespołu z Woking. Carlos Sainz i Lando Norris z pewnością zrobią wszystko, by poprawić wyniki teamu. W ekipie doszło także do zmian strukturalnych. Wszystko to powoduje podsycanie plotek na temat zupełnie nowych barw McLarena.

Do prezentacji nowego samochodu McLarena ma dojść 14 lutego. 


Oglądaj Grand Prix Monako F1 na żywo w WP Pilot!

Czy uważasz, że McLaren powinien pozostać przy pomarańczowych barwach swoich bolidów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL