WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Jerome Stoll (po lewej) i Cyril Abiteboul

Zamieszanie w Renault. Prezes Thierry Koskas zrezygnował kilka dni po rozpoczęciu pracy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Thierry Koskas został prezesem działu sportowego Renault z dniem 1 stycznia. Minęły dwa tygodnie i Francuz odszedł z firmy. Jego miejsce zajął Jerome Stoll, który do końca roku piastował tę funkcję.

Na początku roku w dziale sportowym Renault doszło do zmiany władzy. Na jego czele stanął Thierry Koskas, który zastąpił na stanowisku Jerome'a Stolla. Minęły dwa tygodnie i Francuzi wysłali komunikat prasowy, w którym poinformowali... o odejściu Koskasa. Nie podali jednak żadnych szczegółów ani przyczyn odejścia Koskasa.

Do pracy na stanowisku szefa motorsportu w Renault powrócił za to Stoll. 64-latek nie cieszył się zatem zbyt długo z emerytury. Francuz jest związany z francuską marką od roku 1980. Za dział, który nadzoruje m. in. zespół Formuły 1 odpowiada od roku 2016.

To kolejne zamieszanie związane z osobami na najwyższym szczeblu w Renault. Pod koniec ubiegłego roku do aresztu w Japonii trafił Carlos Ghosn, prezes grupy Nissan-Renault. Brazylijsko-francuski biznesmen podejrzewany jest o oszustwa podatkowe i celowe zaniżanie swoich zarobków.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Wyjątkowa edycja wyścigu za nami. "Wydmy dały się kierowcom we znaki"

Ghosn został już pozbawiony stanowiska szefa w Nissanie, bo zdaniem Japończyków wyłudził on co najmniej 6,9 mln funtów z firmy. Mimo tych oskarżeń, pozostaje on prezesem Renault.

W takiej atmosferze zespół Renault musi szykować się do nowego sezonu Formuły 1. Francuzi chcą w tym roku zrobić kolejny krok naprzód, budując bardziej konkurencyjny samochód i walcząc o podia. Ma w tym pomóc sprowadzenie Daniela Ricciardo.

Czy zamieszanie z osobą prezesa wpłynie negatywnie na wyniki Renault w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL