WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Art Curial / Na zdjęciu: samochód Renault z klocków Lego

Bolid Renault z klocków Lego na sprzedaż. Cena robi wrażenie

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Pokazany publicznie w listopadzie 2017 model bolidu Renault zbudowany z klocków Lego, został wystawiony na sprzedaż. Unikatowy projekt robi wrażenie. Francuzi szacują, że nabywca kupi go za kwotę w granicach 30-50 tys. euro.

Model został zaprezentowany światu 30 listopada 2017. Jest to odwzorowanie samochodu Renault. Projekt powstał, by promować francuski team na torach Formuły 1 podczas sezonów 2018 i 2019. Aktualnie dzieło jest na sprzedaż, choć jego cena powoduje, że na zakup może zdecydować się tylko niezwykle majętny fan producenta.

Francuzi szacują, że w trakcie licytacji uda się uzyskać kwotę pomiędzy 30 tys. a 50 tys. euro. Dla bogatego pasjonata F1 będzie to jednak nie lada rarytas. Model zbudowany został z 313 tys. klocków Lego i bardzo wiernie odwzorowuje wygląd bolidu Formuły 1.

Dzieło powstało pod wpływem współpracy Renault z marką Lego. Budowano je przez kilka miesięcy. Klocki ulokowane zostały na metalowym stelażu, złożonym z trzech części. Model odwzorowuje pojazd kierowcy Renault, Nico Hulkenberga. Stoi na oponach Pirelli, a w kokpicie znajduje się replika oryginalnej kierownicy rodem z F1.

Co ciekawe, całkowity dochód ze sprzedaży projektu trafi na konto organizacji UNICEF. Cel jest więc szczytny. Sam pomysł stworzenia takowego modelu, a także zlicytowania go na cele charytatywne, śmiało można nazwać świetnym.

ZOBACZ WIDEO Chorągiewka przerwała mecz! Niecodzienna sytuacja w spotkaniu Manchesteru City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj Grand Prix Monako F1 na żywo w WP Pilot!

Czy podoba ci się model Renault z klocków Lego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL