WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo dostrzega pozytywy w Renault. "Zespół jest głodny sukcesów"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniel Ricciardo zamienił Red Bull Racing na Renault i nie będzie mieć większych szans na walkę o podia w tym sezonie. To jednak nie martwi Australijczyka. - Zespół jest głodny sukcesów - zapowiada i wierzy w postęp ekipy w kolejnych miesiącach.

Renault skusiło Daniela Ricciardo wizją rozwoju. Wprawdzie w tym roku francuski zespół nie będzie jeszcze gotowy do walki o najwyższe lokaty, ale to ma się zmienić w latach 2020-2021. Dlatego Australijczyk postanowił zaryzykować i pożegnać się z Red Bull Racing.

Nowe barwy spodobały się Robertowi Kubicy. Czytaj więcej! 

- Nie było takiego momentu, abym przechodził przez fabrykę i powiedział "o, Red Bull miał to i tamto, potrzebujemy też tego". Dlatego nie czuję, aby nam czegoś brakowało. Dopóki nie wsiadłem do samochodu, to nie wiem czego on potrzebuje. Jednak widzę tu sporo pozytywów - powiedział 29-latek po wtorkowej prezentacji modelu RS19.

W ostatnich miesiącach fabryka w Enstone doszło do szeregu zmian, którymi zarządzał Marcin Budkowski. To one mają dać efekt w kolejnych miesiącach. - Byłem tu w grudniu i było sporo hałasu. Ludzie pracowali bardzo ciężko całą zimę i to jest pozytywne. Będę pierwszym, który na koniec sezonu powie w ich kierunku, że nadszedł czas na wolne, bo w pełni na nie zasłużyli. Wiem, że ostatnio wielu z nich nie miało przerwy. To pokazuje, że zespół jest głodny sukcesów - ocenił Ricciardo.

Kierowca z Antypodów rozumie przy tym założenia ekipy, która w roku 2019 nie będzie w stanie zapewnić mu samochodu gwarantującego walkę o czołowe pozycje w Formule 1. - Może wam się to znudzi, ale jest jedno słowo. Postęp. Od 2016 roku progres Renault jest niesamowity. Idziemy dalej tą drogą. W zeszłym sezonie byliśmy na czwartym miejscu, ale różnica do czołowej trójki jest duża. Jeśli ją zmniejszymy, to będzie dobrze - stwierdził.

Robert Kubica rozpoczyna pracowity okres. Czytaj więcej! 

- Gdy podpisywałem umowę, to byłem świadom tego, że Red Bull będzie przed Renault w Melbourne. Pogodziłem się z tym, taka jest rzeczywistość. Nie zamierzam też patrzeć w kierunku Ferrari czy Mercedesa. My jesteśmy teraz w innym miejscu - podsumował.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Daniel Ricciardo stanie na podium w choć jednym wyścigu w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL