Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Vettel przed Charlesem LeclercemMateriały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Sebastian Vettel przed Charlesem Leclercem

F1: szef Ferrari nie wyobraża sobie odejścia Sebastiana Vettela. "Jego cel się nie zmienił"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W padoku F1 sporo mówi się o chęci odejścia Sebastiana Vettela z Ferrari. Niemiec miałby myśleć o transferze do Red Bulla. Nie wierzy w to Mattia Binotto, szef włoskiego zespołu. - Jego cel się nie zmienił, chce zostać mistrzem z Ferrari - mówi.

Obecny sezon F1 jest pełen frustracji dla Sebastiana Vettela, który nie wygrał jeszcze ani jednego wyścigu. Niemiec był bliski triumfu w Kanadzie, ale wtedy wypadł z toru tuż przed jadącym za nim Lewisem Hamiltonem, za co został ukarany i stwierdził, że F1 nie jest już sportem, w którym zakochał się jako dziecko.

Do tego w Ferrari 32-latkowi rośnie rywal w postaci Charlesa Leclerca. To miało skłonić Vettela do rozważań na temat wcześniejszego opuszczenia teamu z Maranello. - W powietrzu szykują się dwa potężne ruchy transferowe - ogłosił ostatnio Mark Hughes, jeden z bardziej cenionych dziennikarzy w F1.

Czytaj także: Słowa Russella o hejcie budzą emocje

To wywołało spekulacje na temat Vettela, bo były mistrz świata miał niedawno prowadzić rozmowy z Red Bull Racing ws. powrotu do zespołu, z którym odnosił sukcesy w latach 2010-2013. - Myślę, że jego cel się nie zmienił. Chce zostać mistrzem świata z Ferrari. Ma jasną wizję, co do realizacji tego zadania - powiedział "Motorsportowi" Mattia Binotto.

- Oczywiście, nasz początek sezonu był frustrujący dla niego, bo oznacza, że nie jest w najlepszej pozycji w walce o tytuł. Jednak Sebastian mocno tego pragnie, wie czego oczekuje. Nie zamierza iść na ustępstwa, wręcz przeciwnie. Chce nadal naciskać. Wie, w którą stronę musimy podążać - dodał szef Ferrari.

Czytaj także: Trwa debata nad uatrakcyjnieniem F1

Sytuacja Vettela w obecnym sezonie F1 nie jest jednak najlepsza. Brak jakiegokolwiek zwycięstwa oraz słabe występy sprawiły, żę Niemiec zajmuje dopiero czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców. Do prowadzącego Hamiltona traci aż 94 punkty. To różnica odpowiadająca zwycięstwom w niemal czterech wyścigach, podczas gdy do zakończenia rywalizacji zostało tylko dziewięć rund.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie tygodnia. Sprawa Carlitosa i świetne wejście w sezon Roberta Lewandowskiego

Czy Sebastian Vettel odejdzie z Ferrari po tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL