Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire Williams Getty Images / Octane/Action Plus / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Claire Williams zaskoczona decyzją Roberta Kubicy. "Nie rozmawialiśmy zbyt wiele o przyszłym sezonie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Byłam zaskoczona - mówi Claire Williams o decyzji Roberta Kubicy, który po sezonie 2019 postanowił odejść z Williamsa. Brytyjka zdradziła, że obie strony nie odbyły zbyt wielu rozmów o przyszłości w F1.

W czwartek Robert Kubica ogłosił odejście z Williamsa po sezonie 2019. Polak o swojej przyszłości wypowiedział się na konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru. W trakcie jej trwania zespół rozesłał do dziennikarzy komunikat prasowy, w którym Claire Williams podziękowała 34-latkowi za współpracę (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Brytyjka była nieco bardziej wylewna w rozmowie ze Sky Sports. - Byłam zaskoczona, nie spodziewałam się tego. Nie rozmawialiśmy zbyt wiele o przyszłym roku, nie dyskutowaliśmy jakie są jego plany czy zespołu. Daliśmy tylko do zrozumienia, że nie będziemy się spieszyć z decyzją. Zatem Robert sam dokonał wyboru i szanujemy to - zdradziła szefowa Williamsa.

Czytaj także: Robert Kubica odrzuca teorie ekspertów

- Robert wykonał dla nas świetną pracę w ciągu ostatnich dwóch lat. Będzie nam go brakować, gdy już odejdzie - dodała Williams.

W padoku F1 sporo spekuluje się na temat przyszłości Kubicy. Polak łączony jest z rolą rezerwowego w Racing Point (czytaj więcej o tym TUTAJ), bo mógłby wtedy regularnie startować też w innej serii, jak chociażby w niemieckiej DTM (czytaj więcej o tym TUTAJ). Claire Williams nie ma jednak pojęcia, jakie plany ma Kubica.

- Możesz spekulować, równie dobrze jak ja. Nie wiem, co zrobi Robert, bo z nim nie rozmawiałam na ten temat. Najwyraźniej prowadzi jakieś rozmowy za kulisami. Jednak nie mówił mi, gdzie zamierza się udać - podsumowała Williams.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Kibice zrzucą się na odprawę dla Jerzego Brzęczka?! Nietypowy pomysłOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy rozumiesz decyzję Roberta Kubicy o odejściu z Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL