Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. Williams nie zamierza odpuszczać Robertowi Kubicy. Polak ciężko pracuje

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Polski kierowca za kilka tygodni odejdzie z Williamsa. To już pewne. Mimo takiej decyzji szefowie brytyjskiej ekipy nadal liczą na to, że Robert Kubica pomoże w przygotowaniu bolidu na sezon 2020.

- Robert Kubica odegrał olbrzymią rolę w przygotowaniu bolidu na sezon 2019, nie inaczej jest teraz, kiedy zbieramy nowe dane, na rok 2020 - powiedziała szefowa Williamsa, Claire Williams. - Nie ma to znaczenia, że polski kierowca wkrótce nas opuszcza (TUTAJ więcej szczegółów >>). Przecież nadal pracuje i przekazuje nam cenne wskazówki podczas projektowania kolejnego modelu bolidu.

Jeszcze nie wiemy, gdzie w przyszłym roku wyląduje polski kierowca. Wydaje się, że Kubica i jego główny sponsor (Orlen) wybierają między teamami: Haas, Racing Point oraz McLaren. Łukasz Kuczera więcej o tych możliwych scenariuszach napisał TUTAJ >>.

Mimo tego, że Polak jeszcze się zastanawia, rozpatruje różne możliwości, to musi nadal ciężko pracować nad rozwojem Williamsa. Kubica czynnie uczestniczył przy tworzeniu tegorocznego bolidu, robi to samo teraz - planując maszynę FW43. - Dzięki Robertowi i jego wielkiemu doświadczeniu, praca nad nowym bolidem przebiega o wiele szybciej i o wiele bardziej profesjonalnie - zdradziła Williams.

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku


Zdaniem serwisu formularapida.net, Kubica jest odpowiedzialny za rozwiązania aerodynamiczne, jego partner z zespołu (George Russell) zajmuje się natomiast mechaniką (hamulce, układ kierowniczy). 

- Polski kierowca sporo czasu spędza w naszej fabryce i tam razem z inżynierami optymalnie wykorzystują dane zebrane podczas wyścigów oraz doświadczenie Kubicy - wytłumaczyła Williams. - I tutaj nic się nie zmieni. Do końca kontraktu zamierzamy "wykorzystać" Polaka i jego cenne wskazówki.

Najbliższy wyścig Formuły 1 odbędzie się w Meksyku. W dniach 25-27 października Kubica i cała stawka najszybszych kierowców świata będzie walczyła w Ameryce Środkowej o kolejne punkty w ramach mistrzostw świata.

Czy Robert Kubica wywalczy jeszcze zdobycz punktową w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

 • mmax Zgłoś
  No przecież Robert nie rozumie opon ,samochodu ,hamulców, a w ogóle ma ograniczenia itd.wszystko to były zmyślone kłamstwa , pewne osoby z Williamsa wiedziały że z tym bolidem nie
  Czytaj całość
  mają żadnych szans dlatego kosztem Roberta promowali średniaka Russella. I nie chodzi wcale o to że lepszy samochód dostawał Anglik ale o to że psuli wszystko co było możliwe aby spowalniać Roberta , wypowiadali sie o tym nawet mechanicy Williamsa. Do tego również przykładał rękę Toto .
  • julsonka Zgłoś
   co w tym dziwnego ze ciężko pracuje ? ma umowę która obowiązuje i musi sie z niej wywiazac czy sie podoba czy nie
   • Marek Kuruc Zgłoś
    Kubica uczestniczył w tworzeniu bolidu na rok 2019... najgorszy bolid w stawce , teraz będzie uczestniczył w tworzeniu bolidu na rok 2020, ha,ha,ha.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL