Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gunther Steiner Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Gunther Steiner

F1: Haas cierpliwie czeka na decyzję Roberta Kubicy. Zespół przygotował jednak plan awaryjny

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Ciągle czekamy na decyzję Roberta Kubicy, czy przyjmie naszą ofertę pracy w symulatorze - zdradził Gunther Steiner, szef Haasa. Włoch podkreślił, że jest cierpliwy, ale równocześnie przygotował "plan B" na wypadek odmowy ze strony Polaka.

Haas nie jest jedynym zespołem w F1, który rozmawia z Robertem Kubicą, ale jego szefostwo dość otwarcie mówi o przebiegu negocjacji. Przed GP Brazylii Gunther Steiner zdradził, że jego ekipa nadal czeka na ostateczną decyzję 34-latka.

- Czekamy. Od dwóch tygodni nic się nie zmieniło i mam nadzieję, że w kolejnym otrzymamy jakieś wiadomości - powiedział Steiner, którego cytuje RaceFans.net.

Czytaj także: Kubica musi się szykować na trudne warunki w Brazylii

- Ruch jest po stronie Roberta. Musi zdecydować, co chce robić. My cierpliwie czekamy, bo wiemy, że to dla niego ważna decyzja. Dlatego w pełni to szanuję. Wiem, że to musi zająć trochę czasu, że musi wszystko dokładnie przemyśleć - dodał szef Haasa.

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"


Włoch podkreślił, że równocześnie musi mieć przygotowaną opcję awaryjną. - Mam nadzieję, że coś uda się ustalić, bo musimy dopełnić wszystkich formalności. Czas ucieka, a kolejny sezon jest tuż za rogiem - stwierdził.

Wiadomo już, że Kubica w Haasie miałby nie tylko pracować w symulatorze, ale też otrzymałby szansę występów w kilku piątkowych treningach F1. Równocześnie Polak miałby być liderem projektu, który zajmie się opracowaniem samochodu na rok 2021. Wtedy bowiem w F1 dojdzie do rewolucji i pojazdy całkowicie zmienią swoją konstrukcję.

Czytaj także: Wypadki Kubicy w tym roku kosztowały prawie 1,8 mln dolarów

- Kilka tygodni temu zdecydowaliśmy, co będziemy robić. Postaramy się jak najlepiej przygotować samochód na rok 2020. Kilka osób pracuje już nad maszyną na sezon 2021. Natomiast na początku przyszłego roku podejmiemy decyzję, jak szybko przerzucimy całe siły na sezon 2021 - podsumował Steiner.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica powinien przystać na ofertę Haasa na sezon 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL