Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lewis HamiltonMateriały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

F1. Koronawirus. Ważny apel Lewisa Hamiltona. "Mycie rąk jest najważniejszą rzeczą, jaką możecie zrobić"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sophie Gregoire Trudeau i Idris Elba to osoby zarażone koronawirusem, z którymi kontakt ostatnio miał Lewis Hamilton. Mistrz świata F1 spokojnie podchodzi do sytuacji i apeluje, by nie zapominać o częstym myciu rąk.

Na początku marca w Londynie zorganizowano imprezę charytatywną, na której spotkali się m.in. żona premiera Kanady Sophie Gregoire Trudeau, aktor Idris Elba czy mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton.

Jako pierwsza pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymała Trudeau, później o zarażeniu chorobą poinformował też popularny aktor. Dlatego fani F1 obawiają się o stan zdrowia Hamiltona, który pozował do wspólnych zdjęć z Trudeau czy Elbą. Dlatego mógł zostać zarażony COVID-19.

Kierowca Mercedesa spokojnie podchodzi do sytuacji. W social mediach opublikował film, za pośrednictwem którego stara się uzmysłowić ludziom jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk.

"Wiem, że koronawirus może wywoływać nerwy u ludzi, ale chcę was wszystkich uspokoić. Nie popadajcie w panikę. Bądźcie życzliwi dla innych, opiekujcie się ludźmi potrzebującymi pomocy" - napisał pod filmem Hamilton.

"Nie zapominajcie, że mycie rąk jest najważniejszą rzeczą, jaką możecie zrobić, aby chronić siebie i innych przed koronawirusem. To coś więcej niż szybkie płukanie. Musicie upewnić się, że dobrze używacie mydła i wody, a następnie szorujecie je przez co najmniej 20 sekund" - dodał 35-latek.

Hamilton jest nie tylko najbardziej utytułowanym kierowcą w obecnej stawce F1, ale też ma największe grono odbiorców w social mediach. Jego oficjalne konto na Instagramie śledzi ponad 14,7 mln osób. Dlatego jego apel nie przejdzie bez echa.

Czytaj także:
Pirelli musi spalić 1800 opon po Grand Prix Australii
Były mistrz świata obwinia McLarena o odwołanie wyścigu

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL