WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Dominik Gajda / Na zdjęciu: zawodnik JKH GKS Jastrzębie Dominik Nahunko (z prawej) i David Turon (z lewej) z TMH Polonia Bytom

Hokeiści Polonii Bytom nie zagrają w play-out. Drużyna przestanie istnieć

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Długi, hala grożąca zawaleniem i brak wsparcia ze strony miasta. To wszystko doprowadziło do upadku hokejowej drużyny Polonii Bytom.

Hokeiści Polonii Bytom po sezonie zasadniczym zajęli przedostatnie miejsce w rozgrywkach PHL. Z tego powodu mieli zagrać w fazie play-out o utrzymanie w lidze. Od dłuższego czasu jednak mówiło się, że niebiesko-czerwoni prawdopodobnie wycofają się z rywalizacji. "Dziennik Zachodni" informuje, że w czwartek zostanie to oficjalnie potwierdzone.

Problemy klubu zaczęły się wiele miesięcy temu, gdy miejskie spółki przestały przekazywać finansowe wsparcie. Wszyscy liczyli, że zbawieniem będzie pozyskanie sponsora tytularnego, którym został potentat górniczy Węglokoks. Środki jednak nie pokrywały wszystkich zobowiązań.

Dług Polonii przekroczył dwa miliony złotych. Zawodnicy w tym sezonie w ogóle nie dostawali wypłat. Z czasem nie było nawet pieniędzy, by zorganizować wyjazd do Gdańska. Z ratunkiem przyszli kibice, którzy w internetowej zbiórce przekazali ponad 10 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack radzi Lewandowskiemu: Rób swoje!

Dramatyczna sytuacja TMH Polonii Bytom. Klub zorganizował zbiórkę pieniędzy >>

Hokeiści jednak domagali się spłaty zaległości. W ramach protestu nie wyszli na ostatni mecz sezonu zasadniczego. Zagrozili, że jeżeli nie otrzymają pieniędzy, to odpuszczą fazę play-out. Wszyscy liczyli na wsparcie ze strony miasta. Władze Bytomia wprawdzie zaoferowały 40 tys. zł, ale klub musiałby przystąpić do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty 28 lutego, czyli już po sezonie. W dodatku pieniądze byłyby jedynie na pokrycie organizacji meczów, a nie na długi.

Polonia, nawet gdyby chciała przystąpić do walki o utrzymanie w PHL, to nie ma zawodników, bo większość poszukała szczęścia w innych klubach. Wycofanie się z play-out oznacza, że bytomska drużyna automatycznie zostanie zdegradowana do I ligi. Do niej z kolei nie przystąpi w nowym sezonie.

Lodowisko przy ulicy Pułaskiego grozi zawaleniem. Hala jest zamykana w przypadku opadów śniegu. Miasto obecnie pracuje nad projektem nowego obiektu. Dopiero po jego wybudowaniu zostanie reaktywowana drużyna seniorów. Nadal jednak mają grać drużyny młodzieżowe oraz sekcja kobieca.

Hokeiści Polonii Bytom odmówili rozegrania meczu z Tatryski Podhale Nowy Targ >>

Polonia Bytom ma piękne tradycje w hokeju na lodzie. Sześciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski. Ostatnim sukcesem był brązowy medal w 2017 roku. W przeszłości hokejowa sekcja zniknęła, ale po roku została reaktywowana. Teraz zapowiada się dłuższa przerwa w działalności.

Czy interesujesz się hokejem na lodzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL