Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław GowinNewspix / Stanisław Krzywy / Na zdjęciu: Jarosław Gowin

20 tys. zł dla sportowca-studenta. Minister Gowin zapowiada przełom w polskim sporcie

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, zapowiedział dodatkowe wsparcie dla najlepszych polskich sportowców, którzy jednocześnie są studentami. - Otrzyma je blisko 500 osób na łączną kwotę około 10 mln zł - mówi.

Narodowa Reprezentacja Akademicka to projekt, który powstał w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Minister Jarosław Gowin w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" nazwał przedsięwzięcie, które było konsultowane m.in. ze związkami sportowymi, przełomem w historii polskiego sportu.

Głównym założeniem tego projektu jest wsparcie dydaktyczne dla sportowców-studentów. Ministerstwo sfinansuje zajęcia dla najlepszych zawodników, bo - jak podkreślił minister Gowin - dla każdego sportowca, który kończy karierę, wykształcenie i dodatkowe umiejętności są na wagę złota.

- Kwota na jednego sportowca-studenta wyniesie do 20 tys. zł. Zapewni do 100 godzin dodatkowych zajęć dydaktycznych w ciągu roku akademickiego. Będą to zajęcia indywidualne, ćwiczenia, konsultacje z promotorem lub opiekunem naukowym oraz zajęcia grupowe w przypadku większej liczby zainteresowanych na tym samym kierunku - zapowiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

ZOBACZ: Siłownia w TS Wisła trafia w nowe ręce. Przejmuje ją syn Jarosława Gowina >>

Gowin, sympatyk sportu i kibic Wisły Kraków, podkreślił, że w ramach projektu wsparcie otrzyma blisko 500 sportowców-studentów na łączną kwotę ok. 10 mln zł. Inicjatywa powstała we współpracy MNiSW z Akademickim Związkiem Sportowym, Ministerstwem Sportu i Turystyki, a także Polskim Komitetem Olimpijskim.

- Łączenie nauki z trudnymi przygotowaniami do rywalizacji na sportowych arenach to zadanie pełne wyrzeczeń, które zasługuje na nasze wsparcie. Chciałbym zapewnić naszych sportowców-studentów: trzymamy za was kciuki i jesteśmy dumni z waszych sukcesów w sporcie i na uczelni! - podsumował 57-letni polityk.

ZOBACZ: Jarosław Gowin dołączył do Socios Wisła Kraków. "To niezwykły klub. Trzeba zrobić wszystko, by przywrócić mu blask" >>

Podoba ci się pomysł MNiSW zakładający dodatkowe wsparcia dydaktyczne dla najlepszych sportowców-studentów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL