Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Duch oporu Materiały prasowe / Na zdjęciu: Duch oporu

Wspólna inicjatywa zespołu Bisz/Radex i klubu Legia Warszawa

 Redakcja
Redakcja
W minioną sobotę, przed spotkaniem PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań, gospodarze tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli "Pokaż mi język".

Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest "używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka". Akcja została zauważona m.in. przez dziennikarzy "Trójki", którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej "Trzecia strona medalu".

- Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany - ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom - mówią muzycy.

Utwór "Pokaż mi język" z właśnie wydanej płyty "Duch oporu", która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty:

""Duch Oporu" to kompendium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na "Wilczym humorze". Ta płyta brzmi doskonale!" - Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Napoli - Hellas: Milik się odblokował! Dwie bramki Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

"Duet Bisz/Radek wymyka się gatunkowym klasyfikacjom i fascynuje wielością stylistyk. Płyty takie jak "Duch oporu" przechodzą do historii" - Marcin Cichoński, Wprost.

"Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób" - Piotr Metz - Trójka Polskie Radio.

"Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (...) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem" - Bartek Chaciński - Polifonia, Polityka.

""Duch oporu" to manifest naszych czasów" Jacek Skolimowski, Newsweek.

Utwór jest także częścią kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

Najbliższe koncerty:
8.11 / Warszawa / Hydrozagadka
1.12 / Bydgoszcz / MCK
13.12 / DK Luksus / Wrocław

Zobacz też:
PKO Ekstraklasa. Dariusz Dziekanowski: Gumny i Jóźwiak zatrzymali się w rozwoju
Frekwencja na stadionach piłkarskich: hity w Warszawie i w Gdyni przyciągnęły kibiców

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL