Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Prezes Stali Mielec pomaga PGE VIVE Kielce. Duża kwota na koncie

  @WISŁA1947: Tyle, że Puławy są na tej drodze od ładnych kilku lat i nie mogą jakoś przebić szklanego sufitu.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Prezes Stali Mielec pomaga PGE VIVE Kielce. Duża kwota na koncie

  @z Tumskiego Wzgórza: A może wg. prezesa Stali to jest właśnie sposób na zbudowanie relacji na przyszłość...?! 5 tyś zł to nie jest dużo, a dało jakiś rozgłos, cel szczytny, a szansa na jakieś odwdzięczenie się w przyszłości też nie jest bezwartościowa. ///////////
  Tak sobie myślę, że gdyby Wisła Płock również wpłaciła 5 tyś zł (raptem nieco ponad 1 tyś euro) to też więcej by na tym skorzystała, niż straciła. Choćby wizerunkowo. Można powiedzieć, że silne VIVE przez ostatnie lata sprawiało, że Wisła zawsze była druga, ale AŻ TAK silne VIVE dawało Wiśle i Polsce drugie miejsce w lidze mistrzów. Nawet jeśli kibicom w Płocku się to nie podoba, to potrzebują silnego rywala, a najlepiej kilku takich rywali.

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Oficjalnie: kolejny Rosjanin w Orlen Wiśle. Siergiej Kosorotov zagra w Płocku

  @handballek: ...Bo Syprzak (PSG) i Walczak (teraz Vardar) grać będą w trzy kubki na wiejskich jarmarkach a nie w handball na najwyższym poziomie... :)

 • hbll napisał/a komentarz do Transfery. Oficjalnie: Michał Olejniczak piłkarzem PGE VIVE Kielce. Podpisał trzyletni kontrakt

  Jeżeli tylko Bertus czy Talant powiedzieli "Przyjdź do nas, będziesz grał", to moim zdaniem Olejniczak lepiej wybrać nie mógł. Kłopoty VIVE paradoksalnie mogą być szansą dla młodego Polaka - jego przyjście wskazuje na to, że do Kielc nie trafi ostatecznie Thrastarson, a Daniel Dujszebajew lub Karacić docelowo grał będzie na lewej połówce. No, chyba że Olejniczak pójdzie na wypożycznie...

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Bertus Servaas: VIVE nie umiera. Odzew jest niesamowity

  Dawno mnie nie było i tak sobie myślę, że potencjalny spadek wartości sportowej VIVE, może doprowadzić polską piłkę ręcznej do jeszcze większej zapaści. Oby tak się nie stało, bo niewiele nam już tej dobrej piłki ręcznej w Polsce zostało.
  Co do wypowiedzi Bertusa - ja to wszystko kupuję, ale chyba jednak odrobinkę prezes koloryzuje, jak np. z tym 25-27 budżetem w Europie. Cóż, trochę dramaturgii buduję lepszą historię, a ta najpewniej szybko zakończy się happy endem.

 • hbll napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Nikomu może nie umniejszając ale przeglądając galerię zdjęć, trudno odnieść wrażenie że na fotografiach są profesjonalni sportowcy a nie grupa znajomych, która na godzinkę wynajęła halę, bo chłopaki chcą rozprostować kości po 12 godzinach przy komputerze albo tokarce.

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

  Nazywanie Taleskiego wielkim talentem jest mocno na wyrost. Ma podobne warunki co Kulesz, jest z tego samego rocznika, a zawodnikiem jest 2 klasy gorszym. I o Kuleszu nikt nie mówi per "talent" - on ma wejść w buty Karola Bieleckiego i pełnić podobną rolę w drużynie - armaty od zdobywania bramek na poziomie czołówki LM.

 • hbll lubi Komentarz

  Wygląda na to, że LR Vardaru będzie raczej dość chimeryczne. Chyba, że Taleski po powrocie do kraju przypomni sobie najlepsze czasy z Metalurga. A skoro jesteśmy przy tej pozycji - ostatnia część rankingów drużynowych LM: LEWE ROZEGRANIE:
  1. KIEL - 577
  2. FLENSBURG - 544
  3. MOTOR - 528
  4. VESZPREM - 521
  5. MIESZKOW - 515
  6. BARCELONA - 506
  7. PSG - 461
  8. PORTO - 448
  9. ZAGRZEB - 445
  10. CELJE - 423
  11. AALBORG - 416
  12. PICK - 413
  13. MONTPELLIER - 318
  14. VIVE - 296
  15. VARDAR - 294
  16. ELVERUM - 248.
  To zestawienie pokazuje w czym tkwiła siła THW Kiel - w atomowej prawej ręce. Jednak kolejne miejsca na podium to mieszanina siły i sprytu. O ile Johannessen oprócz wejścia na szósty metr lubi też przyłożyć z drugiej linii, o tyle Puchowski to półlewy bardzo nietypowy i jednocześnie bardzo skuteczny. Nie można oczywiście zapomnieć o Dzidziusiu, bo on też dołożył się do wysokiego miejsca wikingów. Na 4 miejscu Veszprem. Niby wysoko, jednak trójka Lauge, Borozan, Mackovsek powinna na tej pozycji zwyczajnie pozamiatać. Szczególnie Vuko stać na duuużo więcej. Kolejny klub, który stać na więcej to PSG. Słaby sezon Hansena, do tego kontuzja i efekt w postaci środka tabeli. Od stawki zdecydowanie odstają 4 zespoły, w tym niestety Kielce. Na usprawiedliwienie jeden z najmłodszych zestawów na tej pozycji, ale wynik pary Kulesz-Pehlivan i tak zawstydzający.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Darko Djukić może wylądować w Portugalii. Sporting planuje wzmocnienie

  Djukić to jeden z najbardziej niedocenionych graczy na świecie. Moim zdaniem jeden z kilku, kilkunastu najlepszych na swojej pozycji. Tyle, że ma pecha. W Kielcach prezentował się conajmniej nieźle, ale przy Jancu każdy skrzydłowy na świecie byłby tylko zmiennikiem. A rywalizację z Arkiem Moryto przegrał w gabinetach, nie na boisku, głównie dlatego, że Moryto był nadzieją polskiej piłki ręcznej i dostał olbrzymi kredyt zaufania, na jaki nikt inny liczyć nie mógł.---
  Potem trochę kiepski wybór i Brześć - niby liga mistrzów, ale klub, który sportowo niewiele mógł ugrać. A i tak był tam długo liderem, co przecież w przypadku skrzydłowych nie jest takie oczywiste.---
  W reprezentacji też jest jednym z liderów, ale jednak Serbowie nie mają rozgrywajacych, którzy pozwoliliby coś osiągnać drużynie z Djukiciem w składzie.---
  Portugalia to fajny kierunek do życia, a przy tym klub, który chce się rozwijać. Dobry wybór Djukicia.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Robert Orzechowski: Zawsze trzymałem się w cieniu

  @handWeeDball: A ja myślę, że tak jak sam Orzech powiedział - wszystkiego mu po truchu brakowało. Trochę za niski, za słaby fizycznie, za słaby technicznie i przede wszystkim mało dynamiczny. Na warunki ligowe miał wszystko, na poziom tamtej kadry wszystkiego po trochu brakowało. Mimo wszystko chyba dało się z tej kariery wyciągnąć więcej, przynajmniej na poziomie ligowym, choć może jeszcze nie powiedział ostatniego słowa...

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Krzywdząca decyzja przy zielonym stoliku. Polacy nie zagrają podczas MŚ 2021!

  Trudno powiedzieć, że ktoś jest oszukany. Gdybyśmy byli w rankingu na 15 pozycji, to może byłby żal, ale jednak jesteśmy w trzeciej dziesiątce. A EHF tutaj akurat podjęła chyba najrozsądniejszą decyzję.

 • hbll napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłka ręczna. W Rumunii chcą wrócić do gry!

  Pewnie, że słusznie. Musimy się nauczyć żyć z tym wirusem bo nic nie wskazuje na to, by np. we wrześniu czy październiku ligi wystartowały w innych okolicznościach niż dzisiejsze.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Krzysztof Lijewski blisko posady drugiego trenera PGE VIVE Kielce

  Dla Krzyśka to może i nawet najlepsze rozwiązanie, żeby płynnie z dużego grania przejść na "dużą" trenerkę, pomijając tułanie się po słabszych klubach. Ale dla polskiej piłki ręcznej to jest ciągle najlepszy leworęczny w kraju i ciągle jeden z 20-30 najlepszych na świecie. Za wcześnie by kończył. Za wcześnie...

 • hbll napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Oby nie był to tylko powrót Michała na zakończenie kariery a początek jeszcze 2-3 letniej, fajnej przygody z piłką ręczną. Azoty mają na tyle silny zespół, że jeśli z Michałem przyjdzie jeszcze jakiś wartościowy środkowy, to naprawdę Puławy mogą być wreszcie kandydatem do finału, a przy zapowiadanych problemach Vive tych kandydatów do złota może być nawet 3. Oby tylko ta liga w nowym sezonie ruszyła bo na ten moment to chyba nie jest takie oczywiste...

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Kamil Syprzak doceniony we Francji

  Akurat na tej pozycji jak nigdzie indziej żyje się z podań. Syprzak ma takie predyspozycje (i nie chodzi mi wyłącznie o wzrost), że gdzie by nie grał, to będzie się wyróżniał. I odwrotnie - gdzie by nie siedział na ławce, tam nic nie pokaże, co oczywiste.
  Inna sprawa, że przy takich graczach jak Sagosen, Hansen, N. Karabatić, Enterrios, Palmarsson czy Mem każdy zawodnik będzie błyszczał, jeśli tylko wygra wewnątrzdrużynową walkę o miejsce w 7 w ataku. W Barcelonie walkę wygrał Fabregas i tam błyszczy - w PSG Syprzak.
  ---
  W kontekście kadry ostatnio dużo lepiej wyglądał Dawydzik i na niego trzeba stawiać, ale Syprzak ma takie predyspozycje, że nie wolno z niego rezygnować, trzeba go w kadrze mieć, choćby nawet zadaniowo.

 • hbll lubi Komentarz

  Bo tam jest dodatkowa presja pieniężna i nie jesteś sobą :)) Ja też mam obawy co do tego wszystkiego. Miejmy nadzieję, że sprawdzą się prognozy optymistów i za jakiś nie bardzo długi czas koronawirus sam się wygasi.

 • hbll napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłkarze ręczni wyśmiewają propozycję EHF. "Ktoś sobie zrobił prima aprilis"

  Ciekawe skąd przekonanie, że w czerwcu sytuacja zostanie opanowana. Czy są jakiekolwiek przesłanki, które na to wskazują? Żadnych. Pisałem już gdzieś - niech się wszyscy modlą, żeby we wrześniu rozpoczął się nowy sezon bez kłopotów.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  heh, ciekawe że u buka jakoś to typowanie nie idzie już tak dobrze :) Cóż, życzmy sobie, żeby kolejny sezon rozpoczął się już w normalnych okolicznościach, w co jednak ciągle niestety wątpię.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  Myślę, żę sezon się skończył, nasza mała zabawa tym samym również.

 • hbll napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłka ręczna. Prezes Orlenu Wisły Płock: Nie możemy spać spokojnie

  Bardzo, ale to bardzo dziwi mnie, że ktokolwiek rozważa jeszcze wznowienie rozgrywek w tym sezonie. Przecież poza IO odwołano już wszystko co się dało, w tym imprezy planowane nawet na lipiec. Kluby i liga powinny się raczej modlić, żeby nowy sezon superligi rozpoczął się w terminie, bo i to moim zdaniem jest dzisiaj zagrożone.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  W następnej rundzie trudno będzie wytypować wyniki, bo jednak wszystkie teoretycznie słabsze ekipy, czyli gospodarze, są w stanie u siebie wygrać. Nie przewiduję zatem żadnych wysokich wygranych a w przypadku Porto i Flensurga myślę, że będą zwycięzstwa gospodarzy. W tej kolejce będzie pewnie kilka niespodzianek, za to w następnej w ciemno stawiam na same "1".

  Dinamo - PSG 30:31
  Wisła - Veszprem 28:31
  Vardar - Pick 27:28
  Celje - Vive 30:32
  Porto - Aalborg 31:28
  Flensburg - Montpellier 32:31

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. RK PPD Zagrzeb nie dało rady. Celje Pivovarna Lasko rywalem PGE VIVE Kielce

  Czytam komentarze i zdumiewa mnie poziom dyskusji. Wisła osiągnęła sukces, a przynajmniej wreszcie gra sezon na miarę możliwości i oczekiwań. I za to należą się jej brawa, a nie obelgi.
  Gdyby dajmy na to piłkarski mistrz Polski cudem awansował do fazy grupowej CL, a potem do 1/16 tych rozgrywek i tam trafił na Bayern Monachium albo Juventus Turyn (to chyba odpowiednie porównanie do Veszprem) to byłby to powód do dumy dla całej polskiej piłki nożnej i spełnienie marzeń graczy. A w piłce ręcznej zamiast dumy i gratulacji mamy cebulę.---
  Sportowo myślę, że przynajmniej u siebie Nafciarze powalczą. Grosza na ich awans nie postawię, ale mam nadzieję, że w Płocku zobaczymy dobre zawody. VIVE z kolei ma obowiązek awansować, ale kilka lat temu też w podobnej sytuacji przeciwko Celje miał być spacerek, a awansował ówczesny zespół Urosa Zormana, co pośrednio zaowocowało jego transferem do Kielc.

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Segedyn, czyli drugi dom. Dean Bombac nie rusza się z Węgier

  @kck: Zawsze trudno określić kto jest "top", a kto nie, bo takich graczy, którzy przez lata grają na równym, najwyższym poziomie, jest pewnie na świecie kilku. Bombac grał super zanim trafił do Szegedu za pierwszym razem i potem właśnie w Szegedzie. W Kielcach miał słaby okres. Ale też wymienieni przez Ciebie Schmid czy Karacić dopiero w połowie dorosłej kariery zaczeli grać na najwyższym poziomie. Duvnjak drugie pół kariery też ma średnie, bo dopiero od niedawa wrócił do tego najlepszego grania. Nawet Mikkel Hansen miał swój gorszy okres w Barcelonie, tak samo Filip Jicha - inny zawodnik, który przecież zapracował na miano jednego z najlepszych w historii. Tak na szybko do głowy przychodzi mi z 5-6 graczy w ostatnich latach, którzy zawsze grali świetnie (nielicząc schyłku karieery) - K. Lazarov, L. Nagy, N. Karabatić, G.V. Sigurdsson, S. Rutenka i M. Ilić. Co cieszy, do grona tego aspiruje też chyba Alex Dujszebajew, bo on nawet jeśli gra słabiej, to i tak zazwyczaj jest wśród najlepszych w Kielcach czy też w kadrze Hiszpanii.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 24.02.2020.

  1. Flensburg - Celje 33:27
  2. Barcelona - Pick 30:29
  3. Aalborg - Elverum 30:26
  4. PSG - Zagrzeb 34:27
  5. Mieszkow - Porto 29:30
  6. Motor - Veszprem 22:29
  7. Vardar - Montpellier 26:28
  8. Vive - Kiel 32:31
  9. Bidasoa - Wisła 30:26
  10. Dinamo - Sporting 29:26
  -----
  Jedna z trudniejszych chyba kolejek do typowania, bo część zespołów, wydawać by się mogło faworytów, nie gra już o nic. Taka Barcelona niby gra u siebie, ale jednak Pick może jeszcze chcieć powalczyć o 2-gie miejce, na które ma jakieś teoretyczne szanse. Wygraną Barcelony tupuję dlatego, że będzie już po meczu PSG z Zagrzebiem i najpewniej gracze Pickuy będą już wiedzieli, że wygrana nic im nie da./// Mieszkow gra z Porto i tu też może być ciekawie, bo Porto jednak jeszcze walczy o to, by nie wyprzedził ich Vardar. Macedończycy z kolei grają w swojej twierdzy, ale z bardzo mocnym Montpellier, które też chce wyprzedzić w grupie kielczan. W tej grupie jest jednak mniej miejsca na kalkulacje, bo wszystkie mecze będą grane niemal równocześnie i prawie każdy musi grać na 100% do końca. No właśnie - prawie każdy, bo Kiel nie gra już o nic w Kielcach pewnie przegra, szczególnie że zazwyczaj w Kielcach przegrywa.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 17.02.2020.

  1. Flensburg - Pick 31:30
  2. PSG - Elverum 35:26
  3. Zagrzeb - Aalborg 28:30
  4. Celje - Barcelona 23:33
  5. Motor - Vive 21:29
  6. Porto - Vardar 33:30
  7. Mieszkow - Kiel 28:30
  8. Veszprem - Montpellier 32:30
  9. Wisła - Bidasoa 30:28
  10. Sporting - Dinamo 29:27
  ---
  Najciekawiej zapowiada się we Flensburgu, Porto i Płocku. Mecz Flensburga z Szegedem pokaże, na co stać Niemco-Duńczyków w tym sezonie i jakie mają podejście do ligi mistrzów. Szeged niezależnie od wyniku i tak najpewniej zostanie jeszcze wyprzedzony przez PSG, bo ma od nich gorszy bilans bezpośredni i przed sobą jeszcze wyjazd do Barcelony. Porto z kolei powinno poradzić sobie z Vardarem, choć akurat Macedończycy grają tym lepiej, im gorzej dzieje się w ich klubie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

hbll

No właśnie. Przegapiłem, ale i tak nit pewnie nie przewidział takiego wyniku...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 21 listopada 2019 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.