Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Kamil Syprzak doceniony we Francji

  Akurat na tej pozycji jak nigdzie indziej żyje się z podań. Syprzak ma takie predyspozycje (i nie chodzi mi wyłącznie o wzrost), że gdzie by nie grał, to będzie się wyróżniał. I odwrotnie - gdzie by nie siedział na ławce, tam nic nie pokaże, co oczywiste.
  Inna sprawa, że przy takich graczach jak Sagosen, Hansen, N. Karabatić, Enterrios, Palmarsson czy Mem każdy zawodnik będzie błyszczał, jeśli tylko wygra wewnątrzdrużynową walkę o miejsce w 7 w ataku. W Barcelonie walkę wygrał Fabregas i tam błyszczy - w PSG Syprzak.
  ---
  W kontekście kadry ostatnio dużo lepiej wyglądał Dawydzik i na niego trzeba stawiać, ale Syprzak ma takie predyspozycje, że nie wolno z niego rezygnować, trzeba go w kadrze mieć, choćby nawet zadaniowo.

 • hbll lubi Komentarz

  Bo tam jest dodatkowa presja pieniężna i nie jesteś sobą :)) Ja też mam obawy co do tego wszystkiego. Miejmy nadzieję, że sprawdzą się prognozy optymistów i za jakiś nie bardzo długi czas koronawirus sam się wygasi.

 • hbll napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłkarze ręczni wyśmiewają propozycję EHF. "Ktoś sobie zrobił prima aprilis"

  Ciekawe skąd przekonanie, że w czerwcu sytuacja zostanie opanowana. Czy są jakiekolwiek przesłanki, które na to wskazują? Żadnych. Pisałem już gdzieś - niech się wszyscy modlą, żeby we wrześniu rozpoczął się nowy sezon bez kłopotów.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  heh, ciekawe że u buka jakoś to typowanie nie idzie już tak dobrze :) Cóż, życzmy sobie, żeby kolejny sezon rozpoczął się już w normalnych okolicznościach, w co jednak ciągle niestety wątpię.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  Myślę, żę sezon się skończył, nasza mała zabawa tym samym również.

 • hbll napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłka ręczna. Prezes Orlenu Wisły Płock: Nie możemy spać spokojnie

  Bardzo, ale to bardzo dziwi mnie, że ktokolwiek rozważa jeszcze wznowienie rozgrywek w tym sezonie. Przecież poza IO odwołano już wszystko co się dało, w tym imprezy planowane nawet na lipiec. Kluby i liga powinny się raczej modlić, żeby nowy sezon superligi rozpoczął się w terminie, bo i to moim zdaniem jest dzisiaj zagrożone.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.03.2020.

  W następnej rundzie trudno będzie wytypować wyniki, bo jednak wszystkie teoretycznie słabsze ekipy, czyli gospodarze, są w stanie u siebie wygrać. Nie przewiduję zatem żadnych wysokich wygranych a w przypadku Porto i Flensurga myślę, że będą zwycięzstwa gospodarzy. W tej kolejce będzie pewnie kilka niespodzianek, za to w następnej w ciemno stawiam na same "1".

  Dinamo - PSG 30:31
  Wisła - Veszprem 28:31
  Vardar - Pick 27:28
  Celje - Vive 30:32
  Porto - Aalborg 31:28
  Flensburg - Montpellier 32:31

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. RK PPD Zagrzeb nie dało rady. Celje Pivovarna Lasko rywalem PGE VIVE Kielce

  Czytam komentarze i zdumiewa mnie poziom dyskusji. Wisła osiągnęła sukces, a przynajmniej wreszcie gra sezon na miarę możliwości i oczekiwań. I za to należą się jej brawa, a nie obelgi.
  Gdyby dajmy na to piłkarski mistrz Polski cudem awansował do fazy grupowej CL, a potem do 1/16 tych rozgrywek i tam trafił na Bayern Monachium albo Juventus Turyn (to chyba odpowiednie porównanie do Veszprem) to byłby to powód do dumy dla całej polskiej piłki nożnej i spełnienie marzeń graczy. A w piłce ręcznej zamiast dumy i gratulacji mamy cebulę.---
  Sportowo myślę, że przynajmniej u siebie Nafciarze powalczą. Grosza na ich awans nie postawię, ale mam nadzieję, że w Płocku zobaczymy dobre zawody. VIVE z kolei ma obowiązek awansować, ale kilka lat temu też w podobnej sytuacji przeciwko Celje miał być spacerek, a awansował ówczesny zespół Urosa Zormana, co pośrednio zaowocowało jego transferem do Kielc.

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Segedyn, czyli drugi dom. Dean Bombac nie rusza się z Węgier

  @kck: Zawsze trudno określić kto jest "top", a kto nie, bo takich graczy, którzy przez lata grają na równym, najwyższym poziomie, jest pewnie na świecie kilku. Bombac grał super zanim trafił do Szegedu za pierwszym razem i potem właśnie w Szegedzie. W Kielcach miał słaby okres. Ale też wymienieni przez Ciebie Schmid czy Karacić dopiero w połowie dorosłej kariery zaczeli grać na najwyższym poziomie. Duvnjak drugie pół kariery też ma średnie, bo dopiero od niedawa wrócił do tego najlepszego grania. Nawet Mikkel Hansen miał swój gorszy okres w Barcelonie, tak samo Filip Jicha - inny zawodnik, który przecież zapracował na miano jednego z najlepszych w historii. Tak na szybko do głowy przychodzi mi z 5-6 graczy w ostatnich latach, którzy zawsze grali świetnie (nielicząc schyłku karieery) - K. Lazarov, L. Nagy, N. Karabatić, G.V. Sigurdsson, S. Rutenka i M. Ilić. Co cieszy, do grona tego aspiruje też chyba Alex Dujszebajew, bo on nawet jeśli gra słabiej, to i tak zazwyczaj jest wśród najlepszych w Kielcach czy też w kadrze Hiszpanii.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 24.02.2020.

  1. Flensburg - Celje 33:27
  2. Barcelona - Pick 30:29
  3. Aalborg - Elverum 30:26
  4. PSG - Zagrzeb 34:27
  5. Mieszkow - Porto 29:30
  6. Motor - Veszprem 22:29
  7. Vardar - Montpellier 26:28
  8. Vive - Kiel 32:31
  9. Bidasoa - Wisła 30:26
  10. Dinamo - Sporting 29:26
  -----
  Jedna z trudniejszych chyba kolejek do typowania, bo część zespołów, wydawać by się mogło faworytów, nie gra już o nic. Taka Barcelona niby gra u siebie, ale jednak Pick może jeszcze chcieć powalczyć o 2-gie miejce, na które ma jakieś teoretyczne szanse. Wygraną Barcelony tupuję dlatego, że będzie już po meczu PSG z Zagrzebiem i najpewniej gracze Pickuy będą już wiedzieli, że wygrana nic im nie da./// Mieszkow gra z Porto i tu też może być ciekawie, bo Porto jednak jeszcze walczy o to, by nie wyprzedził ich Vardar. Macedończycy z kolei grają w swojej twierdzy, ale z bardzo mocnym Montpellier, które też chce wyprzedzić w grupie kielczan. W tej grupie jest jednak mniej miejsca na kalkulacje, bo wszystkie mecze będą grane niemal równocześnie i prawie każdy musi grać na 100% do końca. No właśnie - prawie każdy, bo Kiel nie gra już o nic w Kielcach pewnie przegra, szczególnie że zazwyczaj w Kielcach przegrywa.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 17.02.2020.

  1. Flensburg - Pick 31:30
  2. PSG - Elverum 35:26
  3. Zagrzeb - Aalborg 28:30
  4. Celje - Barcelona 23:33
  5. Motor - Vive 21:29
  6. Porto - Vardar 33:30
  7. Mieszkow - Kiel 28:30
  8. Veszprem - Montpellier 32:30
  9. Wisła - Bidasoa 30:28
  10. Sporting - Dinamo 29:27
  ---
  Najciekawiej zapowiada się we Flensburgu, Porto i Płocku. Mecz Flensburga z Szegedem pokaże, na co stać Niemco-Duńczyków w tym sezonie i jakie mają podejście do ligi mistrzów. Szeged niezależnie od wyniku i tak najpewniej zostanie jeszcze wyprzedzony przez PSG, bo ma od nich gorszy bilans bezpośredni i przed sobą jeszcze wyjazd do Barcelony. Porto z kolei powinno poradzić sobie z Vardarem, choć akurat Macedończycy grają tym lepiej, im gorzej dzieje się w ich klubie.

 • hbll napisał/a komentarz do Nieubłagane EHF. PGE VIVE Kielce ukarane grzywną

  Naturalnie kielecki klub powinien teraz wytoczyć proces nadgorliwym kibicom, aby ci ze swojej kieszeni zapłacili 15000 euro.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 10.02.2020.

  1. Elverum - Flensburg 26:31
  2. Barcelona - Zagrzeb 35:26
  3. Aalborg - Celje 33:29
  4. Pick - PSG 31:31
  5. Kiel - Veszprem 32:32
  6. Vive - Porto 31:30
  7. Montpellier - Mieszkow 33:30
  8. Vardar - Motor 30:29

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Nowa rola Iwony Niedźwiedź. Wielokrotna reprezentantka Polski pomoże KPR-owi Legionowo

  @ZKS_WISŁA: Ale jednak niewiele jest w środowisku osób które dobrze wyglądają, potrafią się wypowiedzieć składnie i coś osiągnęły w tym sporcie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dla mnie polska piłka ręczna stała się do urzy****a nudna, przewidywalna, bezbarwna. I dopóki nie pojawi się jakiś kolejny klubowy lub reprezentacyjny sukces, ciekawe postacie, barwne, kolorowe, także poza boiskiem, dopóty będziemy w czarnej d****. Jakkolwiek seksistowsko to brzmi - więcej Iwon Niedźwiedź, a mniej wąsatych Januszy, przynajmniej dopóki nam poziom sportowy wyraźnie nie skoczy.

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Azoty Puławy królem polowania. Michał Jurecki wróci do Polski?

  No to byłoby coś. Jurecki marnuje się we Flensburgu a jeszcze chwilę mógłby pograć na wysokim poziomie i coś ugrać. Tak sobie myślę - obecny skład Azotów plus Jurecki i odchodzący z Kielc Lijewski i mamy w Puławach poważnego kandydata do tytułu. Jasne, że ciągle to VIVE byłoby faworytem, ale czy takim znowu oczywistym? Wątpię. Liga dopiero zrobiłaby się ciekawa. Jednym słowem nie stać nas na to, żeby Lijewski, Jurkiewicz już kończyli kariery a Jurecki siedział na ławce we Flensburgu.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 02.02.2020.

  Ulala, no chyba nie pierwszy raz zaspałem i przegapiłem łatwy do wytypowania mecz Kiel z Vardarem.

  1. Pick - Aalborg 31:29
  2. Zagrzeb - Flensburg 27;32
  3. Celje - PSG 26:28
  4. Elverum - Barcelona 26:36
  5. Porto - Veszprem 30:32
  6. Montpellier - Vive 30:31
  7. Motor - Mieszkow 29:31

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Ważne dni dla przyszłości PGE VIVE Kielce

  Odejdzie jedna z największych gwiazd - Janc, a przyjdzie za niego zawodnik tańszy. Podobnie z Aginagalde - nie sądzę, by Touranut kosztował równie dużo, co czołowy obrotowy w historii piłki ręcznej, bo już tak trzeba mówić o Aginagalde. Wszystko wskazuje na to, że Romarica Guilo zastąpi Polak, więc też to będzie opcja tańsza. Mariusza Jurkiewicza zastąpi 18-letni Islandczyk i chyba nie będzie zarabiał więcej niż Polak. Do tego wszystkiego odejdzie jeszcze K. Lijewski, który przynajmniej w momencie przyjścia do Kielc kilka lat temu miał mieć kontrat gwiazdorski, a w jego miejsce w sumie nikt nie musi przychodzić, bo będzie 2 bardzo dobrych graczy. To już są jakieś oszczędności.
  Nie słychać, by do Kielc miały tafić jakieś tuzy. Kluby zmieniają Mackovsek, Maqueda, Coralles, Kristopans, Markussen, Medsah Larsen czy Sagosen, ale raczej na tych najdroższych pozycjach, czyli rozegraniach i w bramce, w Kielcach nie będzie zmian.

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Pierwsze echa zmian w Superlidze. PGE VIVE Kielce poszuka polskiego obrotowego?

  Co do kołowego - dobrze z punktu widzenia kadry byłoby, żeby był to Dawydzik albo Klimków. Ale równie dobrze może to być wracający z Ukrainy Kus, Walczak, Salacz, który też niedawno był chyba w orbicie zainteresowań kielczan albo nawet Krzysztofik, którego nie chcą chyba w Głogowie a na naszą ligę w zupełności wystarczy. Gdyby to jednak zależało odemnie, to byłby to Dawydzik albo Klimków.

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Pierwsze echa zmian w Superlidze. PGE VIVE Kielce poszuka polskiego obrotowego?

  Czy aby Branko Vujović nie ma już polskiego obywatelstwa?

 • hbll napisał/a komentarz do Polak na wagę złota? PGNiG Superligę czekają poważne zmiany

  Nie wiem, czy 2 zawodników i nie wiem, czy w każdym momencie meczu, ale w obecnej tragicznej sytuacji naszego handballa trzeba szukać takich rozwiązań. Przecież większość klubów i tak gra niemal tylko Polakami - przepis ma uderzyć w Wisłę i VIVE i zmotywować te kluby, żeby bardziej postawiły na Polaków. Myślę, że na początek 1 zawodnik byłby dobrym rozwiązaniem, tak pilotażowo.
  --------------
  A limit graczy spoza UE - to akurat głupota. Z punktu widzenia rozwoju naszej piłki ręcznej nie ma żadnego znaczenia, czy miejsce, które w Kielcach miałby zajmować Bis, Dawydzik albo Klimków, zajmuje Karalek czy Aginagalde. Za to chorym przepisem jest to, że dziś w Kielcach gra Karalek, Kulesz i Pehlivan i gdyby taki Lazarov albo Simonet zamarzyli o transferze do Kielc, to niestety... .

 • hbll napisał/a komentarz do Ziga Mlakar odchodzi z Orlen Wisły Płock. Słoweniec dołączy do RK PPD Zagrzeb

  A co do odejścia Mlakara - naturalnym następcą wydaje się być teraz Paczkowski. A przynajmniej jednym z 2, bo nie widzę sensu dalszego trzymania Igropulo, który niestety miał być liderem, na półmetku sezonu poza karnymi nie pomógł wcale.

 • hbll napisał/a komentarz do Ziga Mlakar odchodzi z Orlen Wisły Płock. Słoweniec dołączy do RK PPD Zagrzeb

  W ostatnich latach w Wiśle była grupa bardzo, bardzo solidnych zawodników. Ostatnie 4 lata to m.in. Jurkiewicz, Zelenović, Nikcević, obiecujący Racotea, Zytnikov, Ghionea, de Toledo, Pusica, Ivic, Duarte, Rocha, Obradović, teraz Zdrahala, Mihić, Mlakar, Igropulo, Ruiz, Mindegia, Stanmalm, Zabić i Matulić. Każdy z nich przed lu po odejściu z Wisły grał gdzieś super piłkę ręczną. A tak naprawdę tylko Duarte i szczególnie Coralles zrobili większą karierę. Problemem jest chyba tylko to, Wisła potrzebuje ze 2 naprawdę topowych graczy, ktorych wszyscy w/w byliby uzupełnieniem i wówczas pewnie w Płocku byłby topowy europejski zespół. A tak jedni dobrzy przychodzą, grają nieco poniżej oczekiwań i odchodzą. Za nich przychodzą kolejni, podobnej klasy, ale wyraźnego progresu jednak brakuje.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020: Hiszpanie ze złotym medalem. Chorwacja nadal bez tytułu

  A no i zapomniałem o najważniejszyn - sabotaż trenera Cervara ze zdjęciem bramkarza. Druga połowa finału, mocna obrona Hiszpanów potwierdzona niskim wynikiem, a tu zdejmuje bramkarza i szybkie -2. Potem tych bramek brakło...

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Półfinał z mniejszą adrenaliną. Hiszpania z szansą na obronę tytułu

  Słusznie ktoś zauważa: z jednej strony nasze "Orły" z tej generacji kadry Wenty ciągle podkreślały przywiązanie do barw narodowych i poświęcenie, z drugiej jednak wszyscy niemal jednocześnie podziękowali kadrze w dość młodym wieku, porównjując do Sigurdssona, Lazarova, Galii, Zdrahali, Prce, Guigou, Entrreriosa, Aginagalde czy Schmida, który rzuca nam 15 bramek, kiedy jego rówieśnicy z Polski siedzą już w kapciach w fotelu.
  Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka, bo jedni skończyli kariery, inni mieli poważne i bardzo poważne kontuzje, ale kilku chyba odpuściło, widząc że ta kadra nie będzie miała sukcesów i szkoda, że nie pomogli bardziej.
  Mimo wszystko aż tak wielu podstarzałych Hiszpanów w kadrze to skrajność, którą ja tłumaczyłbym chęcią zagrania jeszcze na IO w Tokio. W innych, słabszych kadrach tych "starych" liderów jest niewielu, jedna - dwie osoby. U Hiszpanów Entrerrios, Aginagalde, Guardiola, Canellas, Sarmiento, Morros to prawie pół kadry i to ta wiodąca jej część. A byłby tam jeszcze pewnie Sterbik, gdyby nie przegrał czysto sportowej rywalizacji z 2 młodymi, genialnymi bramkarzami.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

hbll

No właśnie. Przegapiłem, ale i tak nit pewnie nie przewidział takiego wyniku...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 21 listopada 2019 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.