• Śmierć czekała przed linią startową. Mieli całe życie przed sobą.

  Wczoraj obchodziliśmy Dzień wszystkich Świętych odwiedzialiśmy groby najbliższych, dziś zaduszki, wspomnienie tych których nie ma już wsród nas. Jest to refleksyjny czas,czas przemyśleń nad życiem. Jest też ta żużlowa brać, sport sczególnie niebezpieczny, wielu za miłość do swej dyscypliny oddało to (…)

  Więcej

 • Na łukach wspomień. Tomasz Kruk.

  Rok 1990 Apator Toruń po raz drugi w historii klubu sięga po złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Dużo bardziej dramatyczna sytuacja była w Zielonej Górze widmo spadku, Falubaz mający stratę dwóch punktów meczowych i jedenastu małych do Stali Rzeszów perspektywa rywalizacji na torze najgorszego (…)

  Więcej

 • Na łukach wspomnień. Andrzej Zarzecki.

  Pomorsko wieś ok 40 km na północ od Zielonej Góry niedaleko Odry gdzie funkcjonuje przeprawa promowa. We wsi działał  w latach 70-tych ludowy zespół drużyny piłki nożnej oraz popularna była także gra w siatkówkę. Tu wychował się zawodnik Falubazu, Morawskiego popularny "Tygrys" Andrzej Zarzecki. Dzieciństwo: (…)

  Więcej

 • Na łukach wspomnień. Jarosław Szymkowiak.

  Jesienno-zimowa aura nie zachęca do wychodzenia z domu. Dni są krótsze, często pada czy wieje. Pasjonaci sportów zimowych wyczekują śniegu i temperatury minusowej, rozpoczął się sezon skoków narciarskich. A w speedwayu? sezon ogórkowy trzeba czekać na następne potyczki ligowe, sparingi w marcu, manetka (…)

  Więcej

 • Na łukach wspomnień. Sławomir Dudek.

  Rok 1985 Falubaz Zielona Góra sięga po trzeci tytuł DMP. Drużyna z myszką miki na piersi była skonkretyzowana, miała pazur. Trzon drużyny stanowili Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Jan Krzystyniak, Wiesław Pawlak, Grzegorz Malinowski, Jarosław Glinka, Marek Molka, Robert Mordal czy Ryszard Jasinowski (…)

  Więcej

 • Historia Falubazu. Próba. Część 6

                                         Rozdział VI Dzieje zielonogórskiej drużyny to dla mnie ważna część w historii klubu. Falubaz jak każdy klub w Polsce miał swoje sukcesy, porażki, tragedie. Dziś ostatni rozdział. Lata 2000-2010 najnowsza historia, były to czasy gdy drużyna balansowała pomiędzy (…)

  Więcej

 • Historia Falubazu. Próba. Część 5

                                                  Rozdział V  Żużlowa niedziela, święto godzina 16:00 przed kasami tłum, przed płotem zbierają się ludzie, próba toru, spryca z pod kół. Euforia tego klimatu która trwała. Lata 90-te XX w .Czas wielkich zmian, także społeczno- gospodarczych. Następuje rozkwit (…)

  Więcej

 • Historia Falubazu. Próba. Część 4

                                                Rozdział IV    Zielona Góra  to miasto w którym sport żużlowy to numer 1. Falubaz = Andrzej Huszcza, dla wielu kibiców to legenda, ikona, niezniszczalny niezatapialny. Po zdaniu licencji wraz z Aleksandrem Janasem i Jerzym Marcinkowskim nie było wątpliwości (…)

  Więcej

 • Historia Falubazu.Próba. Część 3

                                             Rozdział III  W myśl zasady jak się nie rozwijasz to się cofasz. Wielkimi krokami zbliża się sezon 2018 Żużel to jedyna dyscyplina do której mam słabość.Rok 1981 tato, wózek ja i pewna pani, stadion pęka w szwach ligowe spotkanie, przekopujemy się przez tłum (…)

  Więcej

 • Historia Falubazu.Próba. Część 2

                                                    Rozdział II Każda historia gdzieś się zaczyna, wszystko ma swój początek. W pierwszym rozdziale przedstawiłem początki zielonogórskiego żużla do końca funkcjonowania sekcji przy LPŻ.Zawodnicy z tamtych lat Wacław Krysiński jeden z tych pierwszych zawodników (…)

  Więcej