IGA ŚWIĄTEK W FINALE ELIMINACJI DO GŁÓWNEJ DRABINKI INDIAN WELLS

autor: Tina. | 2019-03-18, 22:29 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Iga Świątek - Zarina Diyas 6:2 7:5
Pierwszy set został bardzo pewnie wygrany przez naszą reprezentantkę. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0, później 5:1 i za pierwszą piłką setową doprowadziła do drugiej partii.
W niej jednak Kazaszka postawiła wyraźny opór mistrzyni juniorskiego Wimbledonu. Wygrała pierwsze 4 gemy i wydawało się, że podopiecznej Piotra Sierzputowskiego ciężko będzie zakończyć ten mecz w dwóch setach. Polka jednak odrobiła część strat na 3:4, później przełamała Diyas przy 4:5 i kończąc mecz serią 4 wygranych gemów z rzędu, za drugą piłką meczową awansowała do finału kwalifikacji Miami Open!
Iga zaserwowała 1 asa i miała 6 podwójnych błędów serwisowych. Trafiała pierwszym podaniem ze 49-procentową skutecznością, po nim wygrywała 69% piłek. Obroniła 5 z 8 breakpointów, łącznie zwyciężyła w 72 wymianach - o 16 więcej od Kazaszki. Spotkanie trwało godzinę i 31 minut.
O awans do turnieju głównego zawodów WTA rangi Premier tenisistka warszawskiej Legii zmierzy się z Sachią Vickery.
Cieszy fakt, że udało się zakończyć dzisiejszy pojedynek w dwóch setach, dzięki czemu Polka zaoszczędziła trochę więcej sił na jutrzejszy mecz.
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.