hippekk - lubi

 • hippekk lubi Komentarz

  Włoska służba zdrowia nie jest taka beznadziejna, do epidemii była w 10ste najlepszych na świecie. Jest na wyższym poziomie niż służba zdrowia na Wyspach, czy w Polsce. Nie ogarnęli, żadna służba zdrowia na świecie nie ogarnęła by takiego wzrostu zachorowań. Więcej przypadków śmiertelnych niż Chiny mają teraz. Włosi mają jedno ze starszych społeczeństw w Unii, a wirus szczególnie zbiera żniwo wśród 60+
  Popełnili błąd od samego początku, za bardzo nie mieli od kogo brać przykładu, bo byli jedni z pierwszych prócz Chin, gdzie wirus ten się uaktywnił. Ich społeczeństwo nie jest tak karne jak Chińskie, a lewicowe rządy są nieudolne ;P
  Polska na szczęście nie poszła ich drogą, nasze społeczeństwo jest bardziej karne i posłuszne, mam nadzieję, że to pomoże nam opanować epidemię stosunkowo w krótkim czasie.

 • hippekk lubi Komentarz

  Dzień po brexicie kurs funta wynosił 5,09, a 24 lutego 5,14 zł i utrzymywał się na tym poziomie odkąd torysi uzyskali większość w parlamencie jesienią. Skoro najsilniejsze waluty zyskują, a funt traci, to inwestorzy negatywnie oceniają politykę rządu, którą Johnson zresztą już zaczyna modyfikować. Apeluje o 14-dniową kwarantannę, 12 tygodni powstrzymania się od kontaktów towarzyskich. Szkoły na Wyspach zostały zamknięte do odwołania, imprezy masowe również. Czym to się różni od średniej europejskiej? Johnson twierdzi, że Wielka Brytania pod względem epidemii jest trzy tygodnie za Włochami. Jeśli już wyróżnić jakiegoś polityka, to stawiam na Angelę Merkel, dzięki której wielokrotnie krytykowanej polityce oszczędzania Niemcy nadwyżki budżetowe, oszczędzane w latach ubiegłych, mogą przeznaczyć na programy pomocowe.

 • hippekk lubi Komentarz

  Brawo Simona! :)

 • hippekk lubi Komentarz

  Kiedy pustka w kalendarzu WTA, zachęcam to zaglądniecia w ITF-y. :)
  W Monastirze swoje pierwsze kroki w w zawodowym tenisie stawia Alexandra Eala, niesamowicie zdolna Filipinka.
  Natomiast w brazylijskiej Olimpii swoje mecze rozgrywa bardzo ciekawa Węgierka Dorka Drahota Szabo, z tego turnieju jest transmisja. :)

 • hippekk lubi Komentarz

  Btw wbrew pozorom oba scenariusze się wcale nie wykluczją: hodowlany i mutacyjny ;) TO by jak najbardziej tłumaczyło obecne działania państw pozaazjatyckich że tak to określę

 • hippekk lubi Komentarz

  a ok, chodzi o to co pisałeś, że h. w drugim rzucie kosiła młodych ludzi w pełni sił... czyli ten rzut to jakby tylko lekki test samego wirusa, by potem dać czadu w scenariuszu x... scenariusz możliwy, oczywiście...

 • hippekk lubi Komentarz

  nie, a co napisałes?

 • hippekk lubi Komentarz

  Nie będzie tak szybkiego wygaszenia. W tej chwili Europa idzie eksponencjalnie w górę. Mówi się wśród wirusologów, że dzisiejsze infekcje to zgony za miesiąc. Chiny zmieniają taktykę o 180 stopni. Teraz twierdzą że one wyciszyły (zapewne dużo w tym tricków), a jeśli się pojawią nowe fale (bo muszą się pojawić po otwarciu regionu Wuhan), to będą twierdzić, że tę drugą falę Włosi i Europejczycy spowodowali. Robione są listy pasażerów lotniczych. Takie są już sygnały stamtąd. Zresztą kto jeszcze teraz lata do Chin, sam sobie winien. Liczba prawdziwych zakażeń jest tam o wiele wyższa niż podawana.

 • hippekk lubi Komentarz

  co oni jeszcze skaczą? po kiego.

 • hippekk lubi Komentarz

  ---> NBA przerwala rozgrywki. No, to juz jest jasny znak. Shut down ogolnoswiatowego sportu.

 • hippekk lubi Komentarz

  ---> Ma byc od piatku w nocy w USA ogolny zakaz wjazdu wszelkich Europejczykow poza tymi z Wielkiej Brytanii. A to i tak by oznaczalo, ze na Miami Open nie przalecialoby wielu z nich. No. Novak Djokovic juz wraca do Europy.
  ---> Czyli: LOGOFF TENNIS! :( DO LEPSZYCH CZASOW!!! :)

 • hippekk lubi Komentarz

  Z najnowszych wiadomosci: Miami Open bedzie najprawdopodobniej za chwile ODWOLANE! Podobno caly tour ma pauzowac przez 6 tygodni.
  ---> Odwolanie IW bylo znakiem, w ktora strone to pojdzie. Zamykamy wszystko.
  ---> 6 tygodni to niby do 23.04, ale mozna wyjsc z zalozenia, ze Madryt i Paryz tez sie nie odbeda, Rzym na pewno nie, a zatem caly sezon maczki sie nie odbedzie.

 • hippekk lubi Komentarz

  Dam przykład - wreszcie od dłuższego czasu forum się ożywiło, wróciły elaboraty, jest burza mózgów. Super. :)

 • hippekk lubi Komentarz

  no nic, nie pozostaje nic innego jak liczyć na to, że to nie jest scenariusz "x" teraz. Z tego wychodzę. Obawiam się jednak, że właśnie jesteśmy świadkami zupełnego rozkładu społeczno-ekonomicznego Włoch, w dużej mierze nie tyle z powodu samego wirusa co reakcji na niego, a co za tym idzie i zapewne niedługo całej Unii..

 • hippekk lubi Komentarz

  dokładnie. to drugie. nie jest możliwa taka potworna skala z tyloma ofiarami jak w 1919 r.

 • hippekk lubi Komentarz

  Wiele symulacji komputerowych ma podstawowe błędy: wiele wychodziło z liczb z Wuhan (7% śmiertelności), a okazało się dość szybko, że poza aglomeracją ta śmiertelność jest na poziomie 0.5% Np. w Niemczech jest to w tej chwili tylko 0.1%. Poza tym nie uwzględnia się często faktu uodporniania przez nabycie wirusa i faktu, że umierają ludzie, którzy nie umrą na co innego, mówiąc prostym językiem. Czyli trzeba patrzeć na to, czy np. 10 tys dodatkowych zgonów to naprawdę dodatkowe, czy tylko w skali całościowej tysiąc, bo 9 tys "i tak by umarło na coś innego" w tym czasie. To wszystko brzmi nieładnie, ale nieładne są też niektóre tricki komputerowiczów zakładające np że ci ludzie zachorują wszyscy na raz jednocześnie, co jest też bzdurą itd. Np naprawdę jest tak, że jedni zachorują, a drudzy już nie, bo chorowali przedtem, itd itd.

 • hippekk lubi Komentarz

  Nie wiem. Piszę o Polsce oraz Chinach i Włoszech, bo na temat tych krajów w mediach pojawia się najwięcej faktów i opinii. Na ich podstawie wyrabiam własną. Stawiane są oczywiście sprzeczne ze sobą tezy dotyczące wpływu klimatu, czy pogody na koronawirusa. Zgodnie z jedną z teorii lato będzie naszym sprzymierzeńcem, bo tak jak wirusy grypowe koronawirus nie lubi przebywania na świeżym powietrzu, słońca (+ witamina D -> wzrost odporności), diety opartej o więcej warzyw i owoców itp. Z drugiej strony tenisiści podróżujący po całym świecie i różnych lotniskach, duży turniej sprzyjałby powstaniu pierwszego ogniska w tym rejonie Kalifornii. Także turniej został odwołany albo z powodu racjonalnych przesłanek epidemiologicznych, albo wizerunkowych, bo tak wypada, albo z jeszcze innych. Odkrywczy wniosek, ale prawdziwy. :)

 • hippekk lubi Komentarz

  Hiszpanka nie może się powtórzyć, na pewno nie. To wtedy uderzyło w społeczeństwa wycieńczone I wojną światową, w żołnierzy w lazaretach itd. Niektórzy wirolodzy raczej porównują to ze skalą uderzenia grypy azjatyckiej w 1957 roku, niektórzy uważają że jest to skala zbliżona do grypy 2017/2018, o której zresztą nie było ani widu ani słychu w mediach nie mówiąc o jakichkolwiek obostrzeniach w życiu codziennym obywateli, a np. w Niemczech umarło 25 tys osób w porównaniu z 30 tys w 1957 roku. Komu zależy ba tej medialnej otoczce ? Ja odpowiedź na to mam. Widać to jak na dłoni co się dzieje w polityce, na co sobie nagle politycy mogą pozwolić, najlepiej się rządzi wystraszonymi społeczeństwami.

 • hippekk lubi Komentarz

  Ależ ja też dopuszczam, że czegoś nie wiem ;)

 • hippekk lubi Komentarz

  Najstarszy mężczyzna świata (112 lat) stwierdził w wywiadzie, że nie wolno lekceważyć covidu-19, ale wie z doświadczenia, że hiszpanka była gorsza. :)