Kompleks niższości Polaków.

autor: Robert Dynio | 2019-06-18, 12:57 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Mecz o zwycięstwo, wszystko i o honor.

' Polska reprezentacja ' Pewnie, wielu z was, od razu, na pstryk przyszła taka myśl.. Czy zdajesz sobie sprawę, że  utrwalasz  w społeczeństwie, przekonania, zwane - kompleksem niższości Polaków? Co potwierdza, jak chore jest to podejście. Musisz zdać sobie sprawę..  Ale, po kolei.. 

  • Janusz - pamięta orłów Górskiego, całymi dniami siedzi, przed telewizorem, pije piwsko i narzeka -  'Kuurłła, kiedyś, to było' 'Nie o takie polskie nic nie robiłem' 'Za moich czasów, bym im pokazał, jak się gra..'  Później powtarzają, to stada owiec, czy innych baranów, na czela z ich pasterzami, a później dziw bierze, że wracamy, z podkulonymi ogonami do zagrody. Rozsiewają, jak zarazki, bezwiednie rzucają słowa, co, jak rak toczą nasze społeczeństwo, nawet nie zdając sobie sprawy, że nasze myśli, mają tendencję do urzeczywistniania się. Psychologa, tutaj wszystko się zaczyna.

    Kompleks niższości wpieranej nam przez lata widać praktycznie w każdym pierwszym meczu, na mistrzostwach, co nomen-omen, kończy się blamażem naszej reprezentacji. Choć jest jeden wyjątek.. mianowicie, jest to euro 2016, i wygrana z Irlandią.. Kto widzi analogię? To czysta psychologia, Mental, panowie, mental. Być może jestem nie poprawnym optymistą, tudzież patriotą, ale wierzę w naszych chłopaków. Myślę, że chłopaki podbudowani zwycięstwem wyjdą bez tego kompeksu.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.