Spotkanie z księdzem po kolędzie i przy stole

autor: danqqq | 2019-09-16, 10:46 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kolędy - magiczny czas w okresie świąt

Wprawdzie prawo kanoniczne nie określa czasu przeznaczonego na wizyty duszpasterskie w rodzinie, lecz mówi o tym, że muszą się one odbywać w ciągu roku, w celu poznania parafian. W Kościele katolickim w Polsce czas kolędowania duszpasterskiego odbywa się w okresie po Świętach Bożego Narodzenia. I może trwać, gdy parafia jest duża nawet do drugiego lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Podstawowym celem kolędy jest modlitwa duszpasterza razem z domownikami, udzielenie błogosławieństwa dla rodziny na cały rok i poświęcenie domu. Kolęda jest okazją do bliższego zapoznania się z parafianami. Daje możliwość porozmawiania na tematy rodzinne i duszpasterskie. Ksiądz chętnie obejrzy zeszyty do lekcji religii, jeżeli w domu są dzieci szkolne. Porozmawia z nimi i obdaruje pamiątkowym obrazkiem.

Na okoliczność kolędy odświętnie ubieramy stół w biały obrus stawiając na nim Krzyż, w talerzyku święconą wodę i kropidło, oraz zapalamy świecę. Niekiedy praktykuje się także poczęstunek lub większy posiłek, który ksiądz spożywa wspólnie z domownikami. Nie należy jednak na siłę zmuszać księdza do większej konsumpcji, gdyż na pewno znajdą się parafianie, którzy również będą chcieli swojego księdza ugościć.

Więcej na: https://piesni-religijne.pl/koledy/

Święta z rodziną nie tylko przy stole

Gdzie zabrać rodzinę na święta? Siedzenie przy stole nie jest atrakcyjne przez cały czas. Trzeba zapewnić inną rozrywkę. Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Kino – dobry seans

W świąteczne dni kina są czynne w określonych godzinach. Warto sprawdzić godziny otwarcia i zarezerwować bilety. Możesz oglądać ten sam film, który wybierze rodzina, ale można podzielić się na grupy. Wtedy każdy ogląda inny film i dzielicie się wrażeniami przy świątecznym stole.

Spacer po obiedzie

Po jedzeniu najlepiej wyjść na spacer. Nie musi to być długa wycieczka, ale jak jest ładna pogoda za oknem, to można wyjść na dłużej. Może to być spacer po parku, plaży, jeśli jest w mieście takie miejsce. Można także wyjść do lasu, zobaczyć kwitnące drzewa lub zimowy krajobraz. Wszystko zależy od miesiąca, w którym są święta. Namów rodzinę na odejście od stołu i wybraną rozrywkę.

Inne

Z rodziną można także spędzić czas na działce, w ogrodzie. Zaletą jest oddychanie świeżym powietrzem. Dzięki temu zapamiętają, że święta to nie tylko jedzenie i picie.
Jak widać, święta to nie tylko próbowanie różnych potraw, ale także ruch, spacer, przyjemne spędzanie czasu w gronie rodziny. Nie muszą być nudne, a kojarzyć się z radością.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.