Viran - komentarze

 • Viran napisał/a komentarz do ME do lat 18: sroga lekcja dla juniorów. Słoweńcy zdecydowanie lepsi od Polaków

  Wałach ma 16 lat, 17 skończy w listopadzie.

 • Viran napisał/a komentarz do MME 2018: najlepsi zawodnicy turnieju wybrani. Rośnie nowe pokolenie gwiazd?

  Fraancja przegrała finał, ale ten rocznik (98/99) to kolejne wspaniałe pokolenie. Nahi, Kempf, Prandi, Villeminot, Kieffer, Tribillon to bardzo duże talenty.

  Francja będzie dominować w handballu niedługo podobnie jak to robiła za najlepszych lat Karabaticia.

 • Viran napisał/a komentarz do Bez dodatkowych powołań na środek. Gierak i Ossowski w szerokiej kadrze, ale na zgrupowanie nie przyjadą

  W ramach powrotu, napisałem tekst na blogu o Portugalii w kontekście styczniowego turnieju. Być może nie ma szans na opublikowanie go, tak jednak polecam zapoznanie się z nim i ew. polemikę -> https://sportowefakty....portugalii

 • Viran napisał/a komentarz do ME 2018: Didier Dinart podał skład Francuzów. Thierry Omeyer w roli straszaka

  Yanis Lenne jest bardzo przereklamowany, Kempf to większy talent i to raczej duet z PSG za kilka lat będzie stanowić o sile na prawym skrzydle, w Barcelonie więcej od Lenne gra Aleix Gomez.

  Ciekawe czy do 16-tki łapać się będzie Tournat czy Nyokas, bo nie wierzę, że Dinart postawi na Lagarde'a.

  Potencjał na prawej połówce Francuzów - Mem, Porte, Remili, Richardson, Pelayo - za to na lewym rozegraniu relatywnie biednie.

  Jestem bardzo ciekaw co zrobi Dinart - Mem w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym rozgrywającym Barcelony, Porte gra świetnie, Remili to klasa, ale on musi upchać tego Di Pandę. To samo z Nyokasem, Aymerin Minne wymiata ale nie ma go w kadrze nawet.

 • Viran napisał/a komentarz do Wybraliśmy Drużynę Gwiazd mistrzostw świata we Francji

  Uwagi:
  - Bergerud bronił na tym turnieju na 33% skuteczności, Gerard - na 40% skuteczności. Chwała Bergerudowi za to, że obronił karnego Horvata, ale zdecydowanie nie był najlepszym bramkarzem turnieju, tak jak Siódmiak nie był najlepszym kołowym MS w 2009 roku, bo rzucił tę decydującą o naszym awansie do półfinału bramkę.
  - Remili już w poprzednim sezonie ligi francuskiej był niesamowitym strzelcem i nie wiem, o jakich problemach w rzutach z dziewiątego metra mowa - tak naprawdę Remili w poprzednim roku nie błyszczał w reprezentacji, bo był nieogranym 21-latkiem, ale wiadomo było, że to jest ogromny talent.
  - może okazać się, że Remili będzie dopiero trzecim do grania na prawej połówce w reprezentacji Francji w nastepnych latach, bo to jest przeciętny obrońca, a zapowiada się na to, że w kadrze będzie miał gigantyczną konkurencję - Mem już gra w Barcelonie, a rok temu w głosowaniu na największy młody talent ligi francuskiej, Remili o włosach wygrał z Melvynem Richardsonem, synem Jacksona. Tyle, że w tym sezonie, do momentu kontuzji, Richardson był liderem całej ligi francuskiej jeżeli chodzi o stosunek bramek na mecz (nie licząc karnych) i to raczej on ma królować na prawej połówce reprezentacji. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby został przesunięty na środek rozegrania, ale tam z kolei musi znaleźć się miejsce dla znakomitego Aymerica Minne. W każdym razie, może okazać się, że Francuzi już niedługo na prawej połówce będą mieli problem bogactwa podobny do tego, jaki kilka lat temu mieli na lewym rozegraniu.
  - Karabatic był drugim najlepszym strzelcem (Mahe miał więcej bramek, ale większość po karnych), najlepszym asystentem i trzymał grę w defensywie Francuzów - skończmy może z tym Karabaticiem usuwającym się w cień, bo Nikola gdzieś po ME 2008 nigdy nie był królem strzelców żadnej czołowej imprezy reprezentacyjnej, ale nie ma na świecie zawodnika, który mógłby wypełnić jego rolę w reprezentacji Francji. Dlatego jest najlepszy na świecie nawet zdaniem Mikkela Hansena, i dlatego dostał nagrodę MVP.
  - Fabregas to z całą pewnością będzie najlepszy kołowy na świecie, a tak naprawdę Francuzi już teraz mają najlepszego kołowego świata, i jest nim Luka Karabatic, który jest bardzo niedoceniany w ofensywie, a który w lidze francuskiej rokrocznie jest najlepszym strzelcem ligi na swojej pozycji.
  - nagroda dla Bjornsena to no-brainer.
  - o dziwo broniłbym tego MVP dla Myrhola, tzn. niesamowity turniej rozegrał Norweg i zgadzam się ze stwierdzeniem, że był najlepszym zawodnikiem norweskiej ekipy. Gdyby turniej wygrała ta reperzentacja, być może faktycznie dostałby MVP.
  - Tollbriing i Sagosen też raczej nie budzą wątpliwości.

 • Viran napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Akurat STS jako sponsor nie będzie jakimś istotnym finansowo sponsorem Kielc, więc spokojnie. Oczywiście obawy - w cudzysłowie - o finansowanie Kielc są motywowane antypatią i raczej bezzasadne, co pokazują ostatnie ruchy transferowe tego klubu.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Nie ma mocnych na Francuzów. To już dziesiąty medal Trójkolorowych

  A jeszcze trzeba pamiętać o MŚ 2007, gdzie sędziowie okradli Francuzów z finału, i chyba także tytułu...

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Znamy Drużynę Gwiazd! Nikola Karabatić najlepszym zawodnikiem mistrzostw

  Z tymi nagrodami dla Karabaticia to jest trochę tak, że jak spojrzy się na jego grę całościowo, to on praktycznie na każdej imprezie gdzie liczą się Francuzi jest rzeczywistym MVP :) Np. Hansen jest w stanie równie dobrze rzucać i podawać, ale nigdy nie będzie tak dobrze bronić, i tak dalej.

  A nagroda Najbardziej Wartościowego Zawodnika Turnieju, jest przeznaczona dla ... najbardziej wartościowego zawodnika. Największą wartość na parkiecie pokazywał we Francji jednak Karabatić.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Znamy Drużynę Gwiazd! Nikola Karabatić najlepszym zawodnikiem mistrzostw

  @Grzymisław, Karabatić to zdecydowanie MVP tej imprezy, to po prostu najlepszy gracz w historii, wystarczy popatrzeć na statystyki - Sagosen 43 asysty, Karabatić 42 asysty, Sagosen - 41 bramek (8 po karnych) i 51% skuteczności, Karabatić 31 bramek - 58% skuteczności. W ofensywie grali podobnie (Sagosen bez karnych miał 33/65, a z samych karnych miał słabe 8/14), a w defensywie jednak dzieli ich przepaść. Oczywiście masz rację, że Sagosen trzymał grę Norwegów, to kapitalny gracz, ale najbardziej wartościowym zawodnikiem imprezy był Karabatić, ciężko, żeby tej nagrody nie dostał u siebie w domu.


  Co do innych nagród, to Myrhol jeżeli chodzi o bramki z gry był najlepszym zawodnikiem całej imprezy, więc musiał dostać tę nagrodę. Duvnjak chyba też słusznie, ofensywę Chorwatów ciągnął Cindrić, ale Duvnjak w ''kanadyjce'' był chyba szósty, a jednak to świetny obrońca. Remili zasłużenie, najlepszy strzelec mistrzów świata.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Allez les Bleus! Francuzi mistrzami świata po raz szósty!

  Muszę powiedzieć, ze o ile oczywiście Francuzi mają zdecydowanie największy potencjał ze wszystkich krajów na świecie, o tyle jednak ta siłą rzeczy zachodząca przebudowa idzie im szybciej niż myślałem.

  Starszy Omeyer? Wchodzi Gerard, który w lidze zresztą broni dużo lepiej, i jest najlepszym bramkarzem imprezy. Trzeba odciążyć Abalo na skrzydle? Wchodzi Remili, który staje się najlepszym strzelcem drużyny mistrzów świata, dostaje nagrodę najlepszego prawego rozgrywającego turnieju, a na skrzydle czas spędza Porte. Kontuzję łapie Karabatić? 20-letni Fabregas jest obok Myrhola najlepszym kołowym imprezy. Niesamowite. A najlepsze, że to dopiero początek tego nowego, genialnego francuskiego pokolenia. Na szanse już czekają Mem, Richardson, Minne, Kounkoud, Descat, a największy talent z nich wszystkich to młody Villeminot...