Viran - lubi

 • Viran lubi Komentarz

  Musiałbym jeszcze raz sekunda po sekundzie i minuta po minucie tą I połowę zobaczyć. Ale tak na poczekaniu - faul na Ghionei (bez piłki), kiedy ten został przewrócony w chwili, gdzie biegł do piłki - za co rywale powinni dostać ewidentnie karę, a dostali piłkę z autu. Kara dla Syprzaka bardzo kontrowersyjna szczególnie, że to były pierwsze minuty meczu. Zresztą dla Zelenovicia też z kapelusza. Kwiatkowski dostał karę za Syprzaka, choć i ona była wątpliwa.
  Poza tym - choć Wisła broniła pasywnie, dostawała kary. Vardar bronił mocno - kar nie było.
  Zawodnicy Vardaru praktycznie w każdej akcji ściągali Nafciarzy za koszulkę. Przodował w tym Toskić. Kary za to nie dostali żadnej, chociaż generalnie w LM za tego typu zagrania się wylatuje.
  ---
  Nie twierdzę, że Wisła odpadła wyłącznie przez sędziów. Ale oni gwizdali tak, by Vardar od początku kontrolował mecz. A Wisła po prostu nie robiła niczego, co mogłoby im te plany pokrzyżować. Moim zdaniem w tych okolicznościach z Vardarem przegrałby każdy w Europie.

 • Viran lubi Komentarz

  Obserwowanie młodzieży? To my mamy młodzież?


  Wierzę, że jednak mamy. Nasze młodziezowe reprezentacje przegrywają z kim popadnie, ale raczej ze względu na to, że gdy inni mają system szkolenia, my mamy pojedyncze zdolne nazwiska. Mimo wszystko je mamy. Ale też trzeba dawać im szanse oraz motywacje.
  W swoim roczniku błysnął Bielecki, Jurkiewicz, wcześniej Tkaczyk, Jurasik czy M. Lijewski. Po nich kolejni - M. Jurecki czy K. Lijewski. Dalej Krajewski, Syprzak czy Daszek. Będą kolejni, na początek M. Kornecki, A. Morawski, Rogulski, bracia Gębala.

  Krytyka tego pomysłu to tak naprawdę krytyka osoby Bieglera, nic więcej.


  W tym pewnie jest dużo racji. Ale choćby chodziło o większe nazwiska niż Biegler, to sytuacji by nie zmieniło. Co innego, gdybyśmy grali świetnie i nie mieli w zasadzie nad czym pracować, poza utrzymaniem wysokiej formy. Ale tak nie jest - wyniki naszej kadry przekłamują obraz sytuacji, o czym mam nadzieje nie będziemy musieli się w styczniu przekonać.

  Z tego co pamiętam mieliśmy już trenera który prowadził i klub w Niemczech, i kadrę, i chyba nawet wywalczyliśmy wicemistrzostwo świata. Tak, wiem, większość naszej kadry grała w Niemczech, ale zgrupowań kadry na wzór niemiecki raczej nie było, ani obserwowania młodych zawodników - czy się mylę?


  Wenta miał większość kadry w bundeslidze, my za chwilę będziemy mieli tam 1 człowieka. Wenta nie musiał szukać młodych, bo w 2007 jego najstarsi liderzy mieli ledwo po 30 lat, a Tkaczyk, Bielecki, Jurkiewicz, M. Jurecki byli w tym wieku, co dzisiaj Syprzak czy Krajewski.
  Ale mimo to jednak Wenta szukał młodych w naszej lidze - przez jego kadrę przewinęli się przecież m.in. Wyszomirski, Adamczak, Rumniak, Kwiatkowski, Stankiewicz, Syprzak, Tomczak, Jachlewski - w swoim czasie bardzo młodzi zawodnicy.

  Gdyby każdy z nas miał wytypować kadrę na Mistrzostwa Europy, to nie biorąc pod uwagę kontuzji, pomyliłby się pewnie o dwa-trzy nazwiska, i to tylko dlatego że mamy takich a nie innych skrzydłowych.


  Pamiętasz pewnie pamiętny mecz z Serbią i naszą wygraną po bramce Orzechowskiego? Pamiętasz mecz Szyby przeciwko Hiszpanom, Wiśniewskiego przeciwko Chorwatom, albo z poprzednich ME Wyszomirskiego przeciwko Szwecji? Właśnie te 2-3 nazwiska z końca ławki decydują często o wyniku. Dlatego tak ważne jest, by te powołania były trafne.
  ---
  Biegler podpisał kontrakt z ZPRP, wypromował się i teraz ma zamiar to skonsumować. Mam nadzieję, że ZPRP nie będzie dla niego miłym partnerem, a wymagającym pracodawcą i zablokuje jego kontrakt w HSV lub go po prostu pożegna.

 • Viran lubi Komentarz

  Nie wiemy jak wygląda umowa Bieglera ze związkiem, ale trener-selekcjoner kadry powinien poświęcać swój czas na obserwowanie zawodników w naszej lidze czy też obserwowanie młodzieży.
  Poza tym o ile wiem, mamy jakieś specjalistyczne konsultacje dla bramkarzy, mamy MP w kategoriach młodzieżowych. Biegler znalazł Daszka czy Łucaka, więc powinien szukać kolejnych.
  Kolejna rzecz, na którą ZPRP nie wpadł - kadra Niemiec spotyka się na zgrupowania co kilka tygodni, choćby na 3-4 dni. Dziwne, że nasz związek i selekcjoner na coś takiego nie wpadają, bo może by ten czas wystarczył, aby poprawić naszą katastrofalną grę w ataku pozycyjnym. Rozumiem, że teraz Biegler ma w tym interes, by takich zgrupowań nie było, ale ZPRP...?!
  Dla mnie zgoda na pracę Bieglera z HSV to będzie skandal i kompromitacja związku. Chyba, że Biegler zostawi naszą kadrę w spokoju - wówczas bilans moim zdaniem bedzie dodatni :)

 • Viran lubi Komentarz

  Nie rozumiem, czemu czepiacie się nazwy klubu z Kielc...?! Przecież sami jeszcze nie tak dawno nazywaliście się "Petrochemia", a i obecnie w mediach dominuje "Orlen Wisła Płock". Przecież to jest normalne - dobrodzieje sportu płaca i oczekują profitów w postaci swojej nazwy w nazwie klubu.
  W Płocku tyle jest szacunku dla klubu z Veszprem - przypomnę: "MKB" Veszprem, gdzie MKB to nazwa sponsora. Czyż Barcelona nie nosiła w nazwie "Intersport"? Albo RK Zagrzeb CO (Croatia Osiguranje)? Cleje Pivovarna Lasko? Gorenje Velenje? Naturhouse La Rioja? Azoty Puławy?
  Jeśli dziś Orlen zarządałby nazwy klubu "Orlen Płock" i dołożył parę złotych do budżetu, to wszyscy siedzielibyście cichutko i bronili klubu, tak jak to robicie przy miernych transferach czy kolejnych gafach zarządu...

 • Viran lubi Komentarz

  Gramy jakiś mecz na mistrzostwach świata w Szwecji, a Michał Jurecki mi mówi, że go coś biceps boli. W trakcie gry. Po meczu prysznic, powrót do hotelu, my na kolację, a Michał do lekarza. I on mu mówi: "Chłopie, przecież ty zerwałeś jedno ścięgno bicepsa, zupełnie!". A Michał na to: "No właśnie coś mnie bolało, ale musiałem dograć do końca".


  Z dedykacją dla płockich płaczków :)

 • Viran lubi Komentarz

  Zrób wiec coś dla siebie i udaj się do okulisty. Podaję jeszcze raz jego "sukcesy" w ostatnich 4-5 tygodniach gry w klubie:
  - Kwidzyn (2 bramki),
  - Chrobry (1 bramka),
  - Dunkierka HB (2 bramki),
  - Gwardia Opole (2 bramki),
  - Górnik Zabrze (1 bramka),
  - Zielona Góra (1 bramka),
  - Piotrkowianin (2 bramki)
  Jeśli pojedzie i będzie rzucał tyle samo na ME to nie pier.... później, że "złe Kielce zaprzepaściły dobry wynik kadry" i gdyby nie Michał to byłby złoty medal.

 • Viran lubi Komentarz

  Jak dla mnie może grać na tych ME, ale jeśli pojedzie i będzie rzucał po 1 bramce na mecz to nie krzycz później na forum z oburzenia! Zrobisz to dla mnie?
  Ostatnie mecze Michała w Kielcach:
  - Kwidzyn (2 bramki),
  - Chrobry (1 bramka),
  - Dunkierka HB (2 bramki),
  - Gwardia Opole (2 bramki),
  - Górnik Zabrze (1 bramka),
  - Zielona Góra (1 bramka),
  - Piotrkowianin (2 bramki).
  Jak ocenisz jego formę?
  Nie mówimy tutaj o jednym czy dwóch słabszych meczach. Michał ewidentnie jest bez formy - to jest po prostu fakt. To też przyczyniło się do naszych słabszych wyników w ostatnich tygodniach listopada. Zawsze było tak, że jak zespołowi nie szło to Michał potrafił trzymać wynik i rzucać nawet po 8-11 bramek. W klubie ostatnio rzuca niewiele i widać, że coś mu dolega jeśli chodzi o zdrowie. Pytanie czy jest sens brać kolejnego zawodnika, który jest bez formy. Jeśli nam to pomoże w walce na ME to nie ma problemu. Co jeśli będzie inaczej? Pierdzielić i udawać znawcę to każdy potrafi w tym kraju, ale później jak się coś spier....li to nie ma winnych i każdy chowa głowę w piasek. Weź odpowiedzialność za to co pokaże na ME. Zrób to i nie ma problemu.